نوامبر 30, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

شناخت دشمن

نوبت شما به نقل از وبلاگ “ایران زیبا” نوشت: در آن اتاق زیرزمین، تلفن این رزمنده قطع نشده بود و می‌گفت: اینها دختر و پسر با هم قاطی هستند و فارسی هم صحبت می‌کنند و به خودشان می‌گویند: اینجا را دست نزنیم برای خودمان بماند…

ebe259ff-6b1d-4b17-afc1-ee2da148689a

در آن اتاق زیرزمین، تلفن این رزمنده قطع نشده بود و می‌گفت: اینها دختر و پسر با هم قاطی هستند و فارسی هم صحبت می‌کنند و به خودشان می‌گویند: اینجا را دست نزنیم برای خودمان بماند. یعنی با یک امیدواری این‌چنینی. وقتی که آنها می‌گفتند اینجا برای خودمان بماند و دختر و پسر قاطی هستند، دیگر برای ما قطعی شد که منافقین هستند. من آمدم داخل سنگر کناری خدمت آقا، عرض کردم که بله منافقین هستند و تا اسلام‌آباد رسیده‌اند و به سمت باختران در حرکتند. ایشان فرمودند: بنشینید تا سریع به راهکار بیندیشیم. من عرض کردم: «باید برویم آنجا و ببینیم چه باید کرد»

آن منطقه در آن زمان مسئولیتش به ارتش سپرده شده بود و سپاه نیرویی در آنجا نداشت. جنوب را به سپاه داده بودند و ارتش بنا بود غرب را داشته باشند. بعضی برادران نظرات این بود که چون مسئولیت آنجا به عهده ارتش است، نمی‌شود دخالت کرد ولی وقتی که ایشان این‌طور احساس کردند، فرمودند: شما سریع به آن منطقه برو و هر طور می‌توانی سعی کن جلوی دشمن را برای رسیدن به باختران بگیری. خوشبختانه همین‌طور هم شد. مهم برای ما این بود که به محض اینکه گفتیم دشمن آمده به کرند، ایشان بلافاصله تحلیل کردند که این دشمن، عراقی نیست بلکه منافقین هستند وب از بعد از اینکه خبر بعدی را خدمتشان دادیم که رسیدند اسلام‌آباد و به سمت باختران در حرکت هستند، ایشان همانجا خطوط دفاعی را برای ما ترسیم کردند و گفتند: سعی کنید تا به باختران نرسیده جلویشان را بگیرید. بله، قدرت تصمیم‌گیری و قاطعیت در این لحظات حساسی که هر لحظه‌اش تعیین‌کندنه است، یعنی تصمیم‌گیری اداری با تصمیم‌گیری جنگی فرق دارد؛ آن هم جنگی که هر تصمیمش در هر لحظه تعیین‌کننده است.

راوی: سردار نورعلی شوشتری

انتهای پیام