می 24, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

فرار شاهزادگان سعودی برای در امان ماندن از خشم عمومی

نوبت شما به نقل از وبلاگ (زیباترین دلهای بهاری): بعد از آنکه سران آل سعود نتوانستند برای خاموش کردن خشم و انزجار اهالی قطیف از دستگیری “آیت الله نمر باقر النمر” دست به اقدامی عملی بزنند، برخی از شاهزادگان آل سعود طراحی نقشه فرار خود از خاک عربستان را در صورت گسترش اعتراضات مردمی و کشیده شدن آن به دیگر مناطق عربستان، آغاز کردند.
17746_147

هفته نامه فلسطینی المنار به نقل از منابع آگاه در ریاض فاش کرد که بعد از آنکه سران آل سعود نتوانستند برای خاموش کردن خشم و انزجار اهالی قطیف از دستگیری “آیت الله نمر باقر النمر” دست به اقدامی عملی بزنند، برخی از شاهزادگان آل سعود طراحی نقشه فرار خود از خاک عربستان را در صورت گسترش اعتراضات مردمی و کشیده شدن آن به دیگر مناطق عربستان، آغاز کردند.

“آیت الله نمر باقر النمر” ده روزگذشته مورد هدف نیروهای آل سعود قرار گرفت. اعضای خانواده این عالم برجسته در این خصوص گفتند که شیخ نمر بعد از تعقیب و گریزی که گشتی‌های امنیتی آل سعود برای دستگیری وی انجام دادند، دستگیر شد.
در پی دستگیری “آیت الله نمر باقر النمر” مردم خشمگین و معترض منطقه شرق عربستان به خیابان‌ها ریخته و با سر دادن شعار ” ملت خواستار سقوط و سرنگونی آل سعود است”، انزجار خود را از این اقدام وقیحانه آل سعود نشان دادند.
نیروهای آل سعود هم در واکنش به این تظاهرات، به سوی مردم بیگناه آتش گشودند و در این درگیری‌ها ده‌ها تن از مردم استان قطیف شهید و مجروح شدند.
بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده تاکنون 4تن بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسیدند که آخرین اخبار به دست آمده حاکی از آن است که جسد چهارمین شهید قطیف وقتی به دست نیروهای آل سعود افتاد، آنان جسد این جوان 18 ساله را مثله کرده و در دستشویی انداختند.
به این ترتیب بعد از این جنایات هولناک آل سعود، روز به روز بر انگیزه مردم شرق عربستان برای ادامه انقلاب تا رهایی از رژیم آل سعود افزوده می شود.
در حالی شاهزادگان سعودی چمدان به دست آماده فرار از عربستان هستند و انقلاب مردم قطیف خواب را از چشمان آنان ربوده است که مقامات ریاض برای مقابله با مردم این منطقه، کارشناسان و مشاوران امنیتی و نظامی از رژیم صهیونیستی و آمریکا به کشور خود دعوت کردند تا اولا به آنان در چگونگی سرکوب قیام این مردم انقلابی راهکار ارائه دهند و از سوی دیگر همینان بر عملیات شکنجه بازداشت شدگان در زندانها نظارت داشته باشند.
حتی در این راستا یعنی مقابله با قیام مردمی و اتخاذ تدابیری بازدارنده برای به عقب نشاندن مردم از ادامه قیام، برخی از مقامات مسئول عربستان شخصا بر روند عملیات شکنجه در زندان ها نظارت دارند. از جمله آنان ” متعب بن عبدالملک ” یکی از شاهزادگان سعودی است که خود شخصا بر عملیات کشتار و روند برپایی بازداشتگاه‌ها به منظور دستگیری شمار زیادی از انقلابیون عربستانی نظارت دارد.
ورود شمار زیادی نیروهای امنیتی و حتی تک تیراندازها به شرق عربستان نیز تلاش دیگری از سوی آل سعود برای مهار کردن انقلاب مردمی در این منطقه به شمار می‌رود.
به گفته منابع آگاه این تک تیراندازها دستور دارند که با تظاهرات کنندگان با قدرت و شدت هر چه بیشتری برخورد کنند. اما آل سعود هم که تاکنون دست به همه این اقدامات زد بداند که بی هیچ شک و شبهه‌ای شراره آتش خشم انقلابیون عربستانی به زودی دامن آنان را خواهد گرفت و در نتیجه شاهزادگان و وابستگان به این خاندان در چشم برهم زدنی از ترس جان خود خاک کشورشان را ترک می‌کنند