دسامبر 7, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

بانوان یکی از عناصر فعال در اقتصاد مقاومتی هستند

نوبت شما به نقل از ” اخبار سپاه و بسیج شهرستان شاهرود” نوشت:

فرمانده سپاه شاهرود گفت: بانوان با توجه به مسئولیت در خانه و خانواده یکی از عناصر فعال در اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبرفرزانه انقلاب هستند.
13911024000420_photoa
فرمانده سپاه شاهرود گفت: بانوان با توجه به مسئولیت در خانه و خانواده یکی از عناصر فعال در اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبرفرزانه انقلاب هستند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، عباس مطهری در گردهمایی بسیجیان پایگاه زکیه حوزه مقاومت بسیج خواهران ریحانه الرسول که با حضور بیش از 100 نفر از خواهران بسیجی در پایگاه بسیج روستای میقان بسطام برگزار شد، در سخنانی با اشاره به سخنان پیامبر بعد از جنگ احد اظهار کرد: جنگ احد جنگ سختی بود و وقتی اصحاب از این جنگ بازگشتند پیامبر به آنان فرمود«شما جهاد اصغر انجام داده اید و جهاد بعد از این اکبر است که جهاد با نفس است».

وی افزود: اما جهاد سومی نیز هست که خطاب به شما خانم‏هاست و آن هم تربیت فرزندان و همسرداری است که باید این موضوع مورد اهمیت قرار گیرد.

فرمانده سپاه شاهرود خاطرنشان کرد: در برهه کنونی که دشمنان اسلام در صدد از هم پاشیدن بنیاد خانواده ها هستند، وظیفه شما بانوان بسیار خطیر و مهم است.

مطهری تصریح کرد: دشمنان ما فهمیده‏اند که اگر می‏خواهند جوانان ما و جامعه را تسخیر کنند، تنها راهش از هم پاشیدن بنیان خانواده‏ها و ستون این خیمه یعنی مادران و بانوان جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه تلاش شما برای تربیت فرزندان جهادی بزرگ است، بیان کرد: شما بانوان باید در برهه حساس کنونی وظیفه تربیت فرزندان و همسرداری را به عهده دارید و باید تلاش کنید تا از این مسئولیت خوب برآیید.

فرمانده سپاه شاهرود در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقتصاد مقاومتی نیز گفت: اقتصاد مقاومتی که رهبر فرزانه انقلاب برآن تأکید دارند باز از خانواده‏ها آغاز می‏شود و باز اینجا شما بانوان و مادران نقش مهمی را ایفا می‏کنید.

وی اظهار کرد: ما در اقتصاد مقاومتی می‏خواهیم ماهیگری به افراد یا دهیم نه ماهی به دست آنان بدهیم و این از راه فرهنگ‏سازی در جامعه و به خصوص از نهاد اجتماعی خانواده انجام خواهد شد.

مطهری تصریح کرد: شما بانوان در اقتصاد مقاومتی نقش راهنما و مرشد را برای خانواده و به خصوص فرزندانتان که نسل آینده جامعه هستند، ایفا می‏کنید و باید به خوبی به وظیفه خود عمل کنید.

فرمانده سپاه شاهرود خاطرنشان کرد: تربیت اسلامی و ملی با توجه به آموزهای اسلامی به فرزندان و پرورش آنها در راستای کمک به اسلام و انقلاب می تواند آنها را در راه نظام و انقلاب اسلامی پیشبرد و موفقیت‏های آینده کشور را تضمین کند.

وی تأکید کرد: توجه به داشته‏ها و پتانسیل کشور در جهت ایجاد رشد اقتصادی فعال و وابسته به داخل بسیار مهم است که این فرهنگ‏سازی باید از خانواده‏ها آغاز شود.

انتهای پیام