اکتبر 3, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

روحانیت انقلابی در ایران برای آمریکا قابل تحمل نیست

نوبت شما به نقل از “حامیان ولایت”  نوشت:

“آمریکا می تواند با رهبران کشورهای عربی که حاضرند به خاطر منافع شخصی خیانت کنند،کنار بیاید اما با روحانیت ایران و انقلاب این امر میسر نشده است.”

08-89

“آمریکا می تواند با رهبران کشورهای عربی که حاضرند به خاطر منافع شخصی خیانت کنند،کنار بیاید اما با روحانیت ایران و انقلاب این امر میسر نشده است.”

سراج24: روزنامه نیویورک تایمز در مقاله ای به قلم “ری تکیه” نوشت: همچنان روحانیت برای غرب مشکل اصلی است.
این روزنامه می نویسد:  باید گفت حسن روحانی رئیس جمهور ایران توسط رهبر عالی ایران آیت الله خامنه ای به طور رسمی مورد حمایت قرار گرفته است. روحانی رئیس جمهور ایران به مردم ایران قول اعتدال در برنامه های خود را داده است.

یکی از موانع در مساله روابط دیپلماتیک با ایران، طبیعت اصلی ایران بوده است و این ایدئولوژی اسلامی ایران تاکنون به عنوان سد اصلی شناخته شده است.

هر چند آمریکا با حاکمان فرصت طلب کشورهای عربی کنار آمده است و توانسته با آنها معامله کند اما هنوز نتوانسته با روحانیت ایران که سخت به عقائد خود پایبند هستند کنار آید. باید دید چطور آقای روحانی می تواند این سد حکومت دینی ایران را حل کند و با غربی ها مذاکرات جدی انجام دهد.

گفتنی است انقلاب سال 1957 ایران حکومت دینی را در خاورمیانه به وجود آورد که در نوع خود بی نظیر است و حکومت ایران با بسیاری از حکومت های اسلامی کشورهای عربی که حاکمان آنها برای منافع خود دست به هر کاری می زدند کاملا متفاوت است.

روسای جمهوری مانند دولت […] هاشمی رفسنجانی تا دولت اصلاحات خاتمی خواستند با توازن هایی که ایجاد می کنند بتوانند از این ایدئولوژی کمی بکاهند و کمی انقلاب را تغییر دهند  و با غرب همکاری کنند اما همه آنها شکست خوردند.

به هر حال آمریکا می تواند با رهبران کشورهای عربی که حاضرند به عقاید خود به خاطر منافع شخصی، خیانت کنند کنار بیاید اما با روحانیت ایران و انقلاب این امر میسر نشده است.

انتهای پیام