سپتامبر 25, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

شرط اول رهبر انقلاب برای مسئولین کشور

نوبت شما به نقل از وبلاگ “ راه روشن” نوشت:شایسته است در همین آغازین لحظات تلاش دولت یازدهم تأملی کنیم بر بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و خوب به خاطر بسپاریم که مسند نشین دولتی در نظام جمهوری اسلامی ایران را جامه ای جز خدمت به خلق نباید و قول و فعل مسئولان را جز صدق و خلوص نشاید.

1403_society

اگر ما در کسی صدق و اخلاص نبینیم، خیلی احتمال دارد که کار او هم به درد نخورد
دیروز آغازین روز کار دولت یازدهم بود. آغاز چهار سال از زندگی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ملت سرافراز جمهوری اسلامی ایران. آغاز برگی دیگر از تاریخ پر شکوه انقلاب اسلامی؛ برگی به پهنای هزار و چهارصد و شصت روز.مردان دولت یازدهم  کمر همت بستند تا طبق آنچه با امام، رهبر و ملت شریف ایران عهد بسته‌اند، برای روزهای آتی این سرزمین، برای رفع معضلات اقتصادی این کشور و برای عزت و سربلندی سیاسی این وطن بکوشند.

شایسته است در همین آغازین لحظات تلاش دولت یازدهم تأملی کنیم بر بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و خوب به خاطر بسپاریم که مسند نشین دولتی در نظام جمهوری اسلامی ایران را جامه ای جز خدمت به خلق نباید و قول و فعل مسئولان را جز صدق و خلوص نشاید.
آنجا که رهبرمان توصیه می‌کند:
«در جمهوری اسلامی، هر جا که قرار گرفته‌اید، همان جا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید که همه کارها به شما متوجه است.» *

برای همیشه خودتان را آماده نگه دارید. تا انقلاب به هر طریق که اقتضا می‌کند، از شما استفاده کند. این یادگاری را با هم داشته باشیم. یک وقت بهترین استفاده از یک انسان زنده و باشعور این است که مثل نردبان بشود و یک نفر پایش را روی دوش او بگذارد تا دستش به جایی برسد. که کاری انجام دهد. چه اشکالی دارد؟ اگر مصلحت انقلاب و کشور اقتضا می‌کند، باید چنین کاری هم کرد.

توصیه‌ام به شما برادران عزیز این است که هر جا هستید، هر کاری احساس می‌کنید انقلاب بدان نیاز دارد آن را انجام دهید. انقلاب به کار آدم‌های کارآمد و صادق نیاز دارد. صدق و اخلاص شرط اول است. اگر ما در کسی صدق و اخلاص نبینیم، خیلی احتمال دارد که کار او هم به درد نخورد و با در مواقعی، مشکل درست کند. انسانی که صدق و اخلاص ندارد ولی کارایی دارد، مثل ماشینی می‌ماند که اگر مراقبش نبودند و یک پیچ آن اشکال پیدا کرد، گاهی می‌بینید که ضربه ای هم به آدم می‌زند. کارایی انسان به این است که هر فردی، از روی اخلاص و صدق و نیت صحیح، کاری را که بر عهده‌اش است انجام دهد تا انسان تلقی شود و ماشین نباشد.

انتهای پیام