فوریه 5, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

القدس لنا … والنصر لنا …

نوبت شما به نقل از وبلاگ “حسرت” نوشت: امام خمینی:  «من طى ساليان دراز، خطر اسرائيل غاصب را گوشزد مسلمين نمودم

1_n00005155-b

ياد امام راحل عزيزمان كه رحمت ابدي بر او باد  به خير كه مي‌گفت:  «من طى ساليان دراز، خطر اسرائيل غاصب را گوشزد مسلمين نمودم كه اكنون، اين روزها به حملات وحشيانه خود به برادران و خواهران فلسطينى شدت بخشيده است و به ويژه در جنوب لبنان به قصد نابودى مبارزان فلسطينى پياپى خانه و كاشانه ايشان را بمباران مى كند. من از عموم مسلمانان جهان و دولت‌هاى اسلامى مى‌خواهم كه براى كوتاه كردن دست اين غاصب و پشتيبانان آن، به هم بپيوندند و جميع مسلمانان جهان را دعوت مى‌كنم آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را كه از ايام قدر است و مى تواند تعيين كننده سرنوشت مردم فلسطين نيز باشد، به عنوان ” روز قدس ” انتخاب و طى مراسمى همبستگى بين‌المللى مسلمانان را در حمايت از حقوق قانونى مردم مسلمان فلسطين اعلام نمايند. از خداوند متعال پيروزى مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم. »

هان اي مسلمانان جهان، و مستضعفان تحت سلطه ستمگران! بپا خيزيد و دست اتحاد به هم دهيد و از اسلام و مقدرات خود دفاع كنيد و از هياهوي قدرتمندان نهراسيد كه اين قرن به خواست خداوند قادر، قرن غلبه مستضعفان بر مستكبرين و حق بر باطل است (پيام امام خميني(ره) به زائران بيت‌الله الحرام، تاريخ 29/6/61، صحيفه. ج 15، ص 125).

آري، روز قدس روز جهانى است، روزى نيست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد روز مقابله مستضعفين با مستكبرين است و امـروز روز اسـلام، روز قـدس‎ و فلسفه‌ي‎ انتظار است‎. منتظران‎ واقعي‎ كساني  هستند كه‎‎ هميشه و در همه‎ حال‎ آرزو مي‎ كنند حضرت‎ امام‎ زمان (ع) ظهور فرمايند و ظلم‎ را ريشه‎ كن‎ كنند. منتظران‎ از بي‎‎ عدالتي، ظلـم‎، تبـعيـض، تبري مي‎ جويند و انكار بت‎‌هاي زمـانـه‎ در هر شكل‎ و هر قيافه‎‎، جوهره‌ي دين‎‎ آنهاست‎. اما آيا مي‎‎ دانيم‎ كه‎‎ امـروزه هيـچ‎ نـدائي فراتر از نداي‎ مردم‎‎ مظلوم فلسطين‎ به‎ گـوش‎ نمي‎ رسد و آيا فـريـاد ايـن‎‎ مـردم‎، ايـن كودكان‎‎‎‎، زنان، پيرمـردان، پيـرزنـان و … فراتر و رسـاتـر از آن‎ نـيسـت‎ كـه‎ اي‎ مسلمانان‎ آيا امروزه‎‎‎ كساني هستند كـه بـه ياري ‎ما بشتـابنـد؟  آيـا اشغـال‎ سـرزميـن‎ اجدادي‎ فلسطينيان‎‎ كه‎‎ تاريخ‎ آن به بيـش‎ از هزاران‎‎ سال‎ و به‎ كنعانيان برمي‌ گردد ظلـم‎، بي‎‎‎ عدالتي و تبعيض نيست؟ پـس‎ مـنتـظران‎ واقعـي‎ كجـا هسـتنــد؟ اي مسلمانان‎‎ اگر درافتخار منتـظر بـودن بـه‎ خود مي‌‎ باليد آيا مي‌دانيد كه‎‎ مقابلـه بـا مجسمه‌ي‎ ظلم‎‎ و بت‎ بي‎‎‎‌عدالتي يعني رژيم غاصب‎، تروريست‎ و ظالم‎‎ صهيونيسم بالاترين‎ جلوه‎‌ي انتظار است؟

انتهای پیام