سپتامبر 25, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

لیست سیاه یا لیست دشمنان اسرائیل

نوبت شما به نقل از وبلاگ “ایران کانون بیداری اسلامی” نوشت: نکته جالب اینجاست که کشورهای اروپایی تقریبا نام تمام گروه های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی را در این لیست ثبت کرده بودند و تنها جای حزب الله خالی مانده بود.

n00248991-b

این اقدام اتحادیه اروپا واکنش های زیادی را به دنبال داشت که شامل استقبال آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورها و گروه های وابسته به محور غرب و نارضایتی و اعتراض کشورها و گروه های حامی مقاومت اسلامی در منطقه شد.

اما سوال اینجاست که لیست سیاه گروه های تروریستی اتحادیه اروپا چیست و نام چه گروه هایی در آن ثبت شده است.

لیست سیاهی که اروپا از آن نام می برد، نتیجه تشکیل کمیته ای است که در سال 2001 پس از حملات 11 سپتامبر به برج های دوقلو نیویورک، تشکیل شد. زمانی که نام فرد یا گروهی در این لیست قرار می گیرد، فعالیت های مالی و اقتصادی اش در کشورهای اروپایی متوقف می شود.

همچنین رفت و آمد به کشورهای کشور اروپایی به ویژه کشورهایی که در آن ویزا شینگن اعمال می شود، با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

این لایحه هر 6 ماه بازبینی می شود و 25 گروه نامشان در این لایحه ثبت شده است.

نکته جالب اینجاست که کشورهای اروپایی تقریبا نام تمام گروه های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی را در این لیست ثبت کرده بودند و تنها جای حزب الله خالی مانده بود.

گروه هایی چون «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین»، «گردان عزالدین قسام، جناح نظامی حماس»، «شورای انقلابی (ابونضال)، شاخه نظامی حرکت فتح»، «جهاد اسلامی» و «گردان شهدای الاقصی» از آن جمله اند.

اتهام تمام گروه هایی که نام برده شد، مبارزه علیه رژیم صهیونیستی بوده است و این در شرایطی است که کشورهای اتحادیه اروپا چندی پیش گروهک تروریستی مجاهدین خلق که سال های متمادی در اقدامات تروریستی در ایران و عراق دست داشته را از این لیست خارج کرده اند.

این اقدامات اتحادیه اروپا در واقع نشانه ای دیگر از معیارهای دوگانه اتحادیه اروپایی است که از اصولی چون آزادی بیان، حقوق بشر و مبارزه با تروریسم قصد بهره برداری ابزاری دارند.

انتهای پیام