آگوست 14, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

ضاربان بانوان محجبه بازداشت شدند+عکس

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بصیرت بسیجی” نوشت: قاطبه نمایندگان مجلس انتظار دارند که نیروی انتظامی با قاطعیت این موضوعات را پیگیری و با این گونه افراد برخورد قاطع داشته باشد نه اینکه آنها را با یک قبض تلفن آزاد کند.

13920328151501217722924_0

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بازداشت دو ضارب بانوان محجبه تهرانی که به خاطر امر به معروف مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند خبر داد و گفت که متاسفانه، ناجا یکی از ضاربان را با قید وثیقه‌ای که فقط یک قبض تلفن بود، آزاد کرده است.

حجت‌الاسلام سید علی طاهری نماینده مردم گرگان و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به ضرب و شتم دو خانم محجبه، اظهار داشت: نیروی انتظامی در پیگیری مورد اول که در میدان پونک رخ داد، پیگیری چندان پررنگی نداشت اما در بازداشت ضارب خانم محجبه که آمر به معروف هم بود، خوب عمل کرد و توانست آن ضارب را دستگیر کند البته ضارب با رضایت خانم محجبه آزاد شد.

وی ادامه داد: در منطقه خانی‌آباد نیز یک خانم محجبه که به یک خانم بی‌حجاب امر به معروف کرده بود،مورد اهانت واقع و مورد ضرب و شتم قرار گرفت که ضارب پس از دستگیری توسط نیروی انتظامی و شکایت آن خانم محجبه، کلانتری با گرفتن یک “قبض تلفن” به عنوان وثیقه، فرد ضارب را آزاد کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بر همین اساس تصریح کرد: عملکرد نیروی انتظامی در مورد اول بد نبود اما باید این موضوع رسانه‌ای می‌شد که نیروی انتظامی در حمایت از این خانم محجبه اقداماتی را انجام داده و ضارب را دستگیر کرده اما عملکرد نیروی انتظامی در مورد دوم اصلا درست نبود و نباید با یک قبض تلفن فرد ضارب آزاد می‌شد.

طاهری همچنین تاکید کرد: قاطبه نمایندگان مجلس انتظار دارند که نیروی انتظامی با قاطعیت این موضوعات را پیگیری و با این گونه افراد برخورد قاطع داشته باشد نه اینکه آنها را با یک قبض تلفن آزاد کند. همچنین پیگیری‌های نیروی انتظامی نیز باید بدون ذکر نام متهم و مجرم رسیدگی شود، تا جامعه متوجه شود که نیروی انتظامی در دفاع از آمران به معروف قاطع و جدی است.

وی همچنین تاکید کرد: جمعی از نمایندگان مجلس درباره عملکرد نیروی انتظامی در دفاع از آمران به معروف به وزیر کشور تذکر داده‌اند تا پیگیری‌ها و اقدامات نیروی انتظامی در این زمینه جدی‌تر شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی در پایان گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس برای بررسی این موضوع قرار بود امروز با حضور وزیر کشور تشکیل جلسه دهد که وزیر کشور نمی‌توانست در این جلسه شرکت کند ولی قرار شد تا جلسه نمایندگان با حضور سردار اشتری برگزار شود که متاسفانه به دلیل برگزاری نشست علنی نمایندگان، جلسه کمیسیون فرهنگی برای بررسی این موضوع به هفته‌های دیگر موکول شد و انشاءالله در اولین فرصت و پس از جلسه کمیسیون فرهنگی از مسئولان نیروی انتظامی برای حضور در صحن مجلس و ارائه گزارش به نمایندگان مردم دعوت خواهیم کرد.

انتهای پیام