ژانویه 29, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

مهدیشهردر پی یک مصوبه ناآرام شد/اجتماع8هزار نفری مردم این شهر

نوبت شما به نقل از وبلاگ “سنگسري كاتا” نوشت :

در سومین شب اعتراض گسترده مردم مهدیشهر (سنگسر) به مصوبه مشکوک و تنش زای تجزیه این شهرستان نوپا، بیش از هشت هزار نفر از مردم غیور و ولایت مدار مهدیشهر، یکشنبه شب، دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

201307230805__1374449466_86_57_32_209

به گزارش مهدیشهر نیوز، در دوازدهمین شب ماه مبارک رمضان، مردم غیور و انقلابی مهدیشهر ( سنگسر) با حضور بی سابقه خود، بار دیگر پیام روشن و برحقشان را پیرامون حفظ یکپارچگی شهرستان و عدم تجزیه آن، به گوش همگان رساندند.
مسجد امام علی (ع) شهرک انقلاب شب گذشته شاهد حضور پرشور مردمی بود که در عین مظلومیت می کوشند از تضییع حقوق قانونی خود جلوگیری کنند و مهدیشهر را از دامی که برای آن تدارک دیده شده برهانند.
مهمان ویژه این مراسم حجت الاسلام بارانی امام جمعه مهدیشهر بود که طی سخنانی با تاکید بر غیر کارشناسی بودن مصوبه تجزیه شهرستان مهدیشهر و لزوم لغو آن، به مردم مهدیشهر توصیه کرد، در پیگیری حقوق حقه شان از هر حرکتی که مورد سو استفاده دشمنان قرار گیرد، خودداری کنند. وی افزود: عده ای تلاش می کنند مردم مهدیشهر را ضد انقلاب و ضد نظام جلوه دهند که نبایستی به آنان فرصت و بهانه داد.
در ادامه شاهمیری، عبدالحسینی و طاهرکرد از اعضای شورای منتخب دقایقی کوتاه با مردم سخن گفتند و با تبیین وضعیت فعلی شهر مهدیشهر و تبعات تجزیه این شهرستان، همگان را به حرکت و پافشاری در مسیر قانون دعوت کردند.

پس از پایان مراسم، تجمع کنندگان که شمار آنان بیش از ۸۰۰۰ تن تخمین زده می شود، راهپیمایی اعتراضی خود را آغاز کردند. راه پیمایان در حالی مسیر ۳ کیلومتری شهرک انقلاب به میدان امام رضا تا میدان شهدا را پیمودند که زن و مرد و پیر و جوان یکدل و یکصدا با سر دادن شعارهایی چون ”با خون امضا کرده ایم، تا آخرش ایستاده ایم”، “ای رهبر مهربان، برس به فریادمان”، “تجزیه شهرستان، محال است، محال است”، “ما ذوالفقار حیدریم، فدائیان رهبریم”، “مهدیشهری می میرد، ذلت نمی پذیرد”، “سنگسری می میرد، ذلت نمی پذرید”، “پیمان خون بستیم، تا آخرش هستیم”، “تجزیه شهرستان، پشت به امام زمان” و … خواستار لغو مصوبه تجزیه شهرستان مهدیشهر و بازگشت امور این شهرستان به مدار قانون شدند.

 

در پایان این تظاهرات، راهپیمایان در میدان شهدا تجمع کرده و از همین میدان عازم پایتخت شدند تا صدای اعتراض خود را به گوش مراجع قانونی کشور برسانند تا برای چندمین بار در چند سال اخیر، برای در اختیار داشتن حقوق ابتدایی و مسلم خود، رنج و هزینه بسیار متحمل شوند.

 

… و این است داستان شهری که تعداد خدماتش به نظام اسلامی و مردم منطقه قابل شمارش نیست.

 

برخی نکات پیرامون راهپیمایی شب گذشته:
حضور بانوان در راهپیمایی شب گذشته بسیار چشمگیر و پرشمار بود.
– نیروهای انتظامی با فاصله از تظاهرکنندگان، نقش پررنگی در برگزاری بدون تنش این راهپیمایی و هدایت ترافیک و افراد داشتند.
– نوک پیکان انتقادات مردم متوجه فردی در هیات دولت بود که مسبب اصلی حوادث اخیر شهرستان شناخته می شود.
– شمار تظاهرکنندگان با رشد بیش از سه برابری نسبت به راهپیمایی قبلی همراه بود.
ترافیک پس از راهپیمایی– راهبندان ناشی از بسته شدن مسیر عبوری، هزاران خودرو را برای ساعت ها در ترافیک سنگینی قرار داد. سرنشینان از عابرین درباره علت راهپیمایی و فاصله تا انتهای مسیر ترافیک سوال می کردند.
– مسجد امام علی (ع) شهرک انقلاب مملو از جمعیت بود. به همین دلیل بسیاری از مردم موفق به ورود نشدند و مراسم را بیرون از مسجد و ایستاده دنبال کردند.
– در میان سخنرانی اعضای شورای منتخب، فریادهای الله اکبر حاضران بارها طنین انداز شد.
– گفته می شود مسئولان استان سمنان به ابعاد پنهان و مشکوک سناریوی تجزیه شهرستان مهدیشهر پی برده اند، اما بخشی از بدنه دولت بنابه دلایلی همچنان بر ابلاغ آن اصرار می ورزد.
– مطرح شدن مجدد قول احمدی نژاد به مردم مهدیشهر پیرامون عدم تجزیه شهرستان مهدیشهر گمانه هایی را در بین مردم ایجاد کرده است.