اکتبر 7, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

چاپ کتاب سلحشور چهل و یکم

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” چفیه ” نوشت:

مسعود آب آذری نویسنده و فیلم ساز دفاع مقدس گفت: کتاب سلحشور41 از 32 خاطره، داستان در ساختار غیرخطی تدوین شده است.

یکی از نویسندگان کتاب سلحشور41 ادامه داد: شهید خلعتبری یکی از نابغه های نیروی هوایی ارتش بود که در عملیات مروارید که در آذرماه سال59 علیه نیروی دریایی عراق انجام گرفت به همراه عباس دوران ناوچه های «اوزا، اژدرافکن و پی سیکس» دشمن را از بین برد و نیروی دریایی عراق را در این عملیات کاملاً ساقط کرد.

آب آذری اذعان کرد: شهید خلعتبری به علت تخصص بالایی که در شلیک موشک «ماوریک» داشت، یکی از مجلات نظامی امریکا در سال 2006 ویژه نامه ای درباره این خلبان سرافراز نیروی هوایی به چاپ رسانیده است.

مشاور فرمانده هوانیروز کشور اظهار داشت: این شهید در سال 1359 به عنوان نماینده ویژه ایران در دادگاه بین المللی لاهه حضور پیدا کرد و در این سفر حقانیت ایران را در جنگ تحمیلی ثابت کرده تا قبل از شهادتش 70 پرواز برون مرزی داشت که در آن زمان، بالاترین ساعت پرواز در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

مسعود آب آذری در پایان گفت : سرانجام در اولین روز عید سال 64 در نبردی ناجوانمردانه با 3 هواپیمای دشمن در حالی که یکی از آنها را از بین برد در آسمان کردستان مورد اصابت موشک هواپیمای دشمن قرار گرفت و شربت شهادت را مردانه نوشید.

طبق همین گزارش، کتاب سلحشور چهل و یکم، تازه ترین اثر مسعود آب آذری و ایرج فلاح می باشد که به شرح زندگی و شهادت امیرسرلشکر خلبان شهید حسین خلعتبری قهرمان جنگ دریایی ایران می پردازد.