مارس 21, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

دیدارمردم قم با امام خامنه ای درتاریخ(19/10/1391)

نوبت شما به نقل از وبلاگ (پایگاه سیاسی مذهبی، فرهنگی خیمه گاه ولایت): معلوم است كه انتخابات باید آزاد باشد، مگر بیش از سی انتخابات سه دهه اخیر آزاد نبوده است؟ در كدام كشور انتخابات از ایران آزادتر است؟ مراقب باشید این حرفها ی شم ا مردم را از انتخابات مأیوس نكند.

30551_167

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز (سه شنبه) در جمع هزاران نفر از مردم متدین و انقلابی قم، پیامدهای مبارك و تعیین كننده قیام 19 دی مردم قم را جلوه هایی از تحقق وعده های صدق الهی خواندند و با تأكید بر ایستادگی و هوشیاری كامل در مقابل طرحها، روشها و حركات دشمن بویژه در قبال انتخابات خرداد آینده، نكات مهمی را درباره وظایف مسئولان، خواص، مردم، رسانه ها و كسانی كه قصد نامزدی در این انتخابات را دارند بیان كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأملی در حوادث دوران انقلاب و سه دهه اخیر، درس آموزی از مناسبتهای ماندگاری همچون قیام 19 دی را ضروری دانستند و خاطرنشان كردند: برخی، پیروزی ملت بر رژیم پر كبكبه و مغرور طاغوت و خارج شدن ایران عزیز از چنبره حقارت آمیز سلطه امریكا را امری محال می دانستند اما به یاری پروردگار رژیم سلطنتی در ایران به زباله دان تاریخ رفت و جمهوری اسلامی و ملت ایران با استقلال كامل در مقابل امریكا، در چشم جهانیان به ملت و نظامی تبدیل شدند كه نامشان ملتهای جهان را به وجد می آورد.
ایشان پیروزیها و موفقیتهای سه دهه اخیر را جلوه هایی از تحقق وعده های نصرت الهی دانستند و با استناد به آیات متعدد قرآن افزودند: ملتهای مؤمن، هوشیار و با استق امت در زمان متناسب، قطعاً و یقیناً از یاری پروردگار برخوردار می شوند و این حقیقت، سنت تغییر ناپذیر الهی است و بر اساس همین سنت الهی ملت ایران در این مرحله وهمه مراحل دیگر بر دشمنان خود پیروز خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به ضرورت طرح صحیح اهداف، حرفهای ناب ملت ایران در جهان و تدبیر برای پیشبرد این اهداف افزودند: اگر ملت عزیز و جوانان خوش روحیه و پر توان ایران، مسیر خود را با پایداری ادامه دهند بدون شك و براساس سنت صادق الهی در زمان مناسب، همه آمال، آرزوها و شعارهای «ملی، اسلامی و جهانی» آنان تحقق پیدا می كند، مسیر تاریخ عوض می شود و زمینه � �ای ظهور حضرت ولیعصر (عج) فراهم خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای همدستی دولتهای استكباری را برای تحریم ایران و به ستوه درآوردن ملت یادآور شدند و افزودند: مستكبران برخلاف گذشته به صراحت اذعان می كنند كه هدف تحریم ها، خسته كردن ملت، تحریك مردم به مقابله با جمهوری اسلامی، افزایش فشار بر مسئولان ایران و در نتیجه تغییر محاسبات مسئولان است.
ایشان افزودند: اما گرایش مردم این سرزمین بزرگ، به مبانی اسلام و انقلاب و عزت ملی ایرانیان روز به روز بیشتر می شود و این، درست نقطه مقابل خواست دشمنان است.
ایشان در تحلیل عوامل تأثیرگذار در تقابل دولتهای مستكبر با ملت ایران، هوشیاری و زیركی ملت را كاملاً ضروری دانستند و خاطرنشان كردند: باید با «تقوای جمعی و مراقبت و هوشیاری همگانی»، متوجه طرحهای دشمن باشیم و اجازه ندهیم هیچ مسئله ای، حواسمان را از دشمن پرت كند.
رهبر انقلاب، توصیه ها و تأكیدات مكررشان به مسئولان، مطبوعات و پایگاههای اینترنتی را برای پرهیز از سرگرم كردن مردم به مسائل فرعی و نادرست، یادآوری كردند و افزودند: همه این توصیه ها، بخاطر این است كه باید حواسمان به دشمن جمع باشد تا بفهمیم كه دنبال چه طرح و هدفی است.
حضرت آیت الله خامنه ای در چارچوب منطق ارائه شده یعنی هوشیاری ملی برای درك اهداف و طرحهای دشمن افزودند: بررسی رفتار و گفتار مستكبران، نشان می دهد كه ذهن دشمن بر انتخابات مهمی كه 5 ماه دیگر یعنی در خرداد 92، برگزار می شود،‌متمركز شده است.
ایشان در تشریح اهداف، تكنیكها و روشهای بیگانگان در قبال انتخابات یازدهم ریاست جمهوری افزودند: آنها در درجه اول اگر بتوانند مانع برگزاری انتخابات می شوند اما می دانند كه نمی توانند بنابراین از این مسئله مأیوسند.
رهبر انقلاب در همین زمینه خاطرنشان كردند: یك بار برخی تلاش كردند كه انتخابات را حتی اگر شده دو هفته به عقب بیاندازند اما ما تأكید كردیم كه انتخابات حتی یك روز هم نباید عقب بیافتد به همین علت راه تعویق یا برگزار نشدن انتخابات كاملاً مسدود است.
حضرت آیت الله خامنه ای مانع تراشی در راه حضور پرشور و همگانی مردم در انتخابات را هدف ملموس دشمنان برشمردند و افزودند: همه، حتی كسانی كه ممكن است از سردلسوزی درباره انتخابات توصیه های عمومی كنند حواسشان باشد كه به این مقصود دشمن كمك نكنند.
ایشان با انتقاد از برخی كه بطور مكرر می گویند انتخابات باید آزاد برگزار شود افزودند:  معلوم است كه انتخابات باید آزاد باشد، مگر بیش از سی انتخابات سه دهه اخیر آزاد نبوده است؟ در كدام كشور انتخابات از ایران آزادتر است؟ مراقب باشید این حرفها ی شم ا مردم را از انتخابات مأیوس نكند.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه ی بیان روشهایی كه به تحقق هدف دشمن در انتخابات كمك می كند خاطرنشان كردند: در كدام كشور درباره صلاحیتها، ملاحظات لازم اعمال نمی شود؟ چرا اینقدر بر این مسئله تكیه و تلاش می كنید در ذهن مردم این تصور بوجود بیاید كه شركت در انتخابات فایده ندارد؟
رهبر انقلاب به اشخاصی كه خواسته یا ناخواسته در ا ین چارچوب حركت می كنند تأكید كردند: مبادا دچار غفلت شوید و جدول مورد نظر دشمن را پر كنید.
ایشان با انتقاد از كسانی كه سعی می كنند به مردم تلقین كنند كه انتخابات سلامت لازم را ندارد اینگونه رفت� �رها و سخنان را از دیگر روشهایی برشمردند كه به تحقق اهداف دولتهای مستكبر كمك می كند.
رهبر انقلاب تأكید كردند: البته بنده نیز اصرار و تأكید دارم كه انتخابات باید با سلامت و امانتداری كامل انجام شود و مسئولان دولتی و غیردولتی با رعایت كامل قوانین و تقوا و پاك دستی،‌انتخابات سالمی را برگزار كنند كه مطمئناً همینجور خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به راهها و روشهای بسیار خوبی كه در قوانین برای سالم برگزار شدن انتخابات پیش بینی شده است افزودند: پایبندی همه به این راهها و قوانین سلامت انتخابات را تضمین می كند مگر اینكه كسانی بخواهند از راهها� � غیرقانونی عمل كنند همچنانكه برخی در سال 88 اینطور عمل كردند و برای مردم و كشور مزاحمت و ضرر بوجود آوردند و برای خودشان نیز در زمین و در ملاءاعلی، اسباب سرشكستگی و بدبختی فراهم كردند.
رهبر انقلاب اسلامی در تشریح بیشتر روشهایی كه به هدف اصلی دشمن در انتخابات یعنی حضور كمرنگ مردم كمك می كند افزودند: ممكن است كسانی سعی كنند در ایام انتخابات با بوجود آوردن حادثه ای یا ماجرایی اقتصادی، سیاسی یا امنیتی سر مردم را به چیزهای دیگری گرم كنند كه این هم جزو نقشه هاست البته بنده مطمئنم كه ملت ایران بسیار با بصیرت تر و با هوش تر از این است كه با چنین ترفندهای خصمانه دشمنان یا عوامل آنها فریب بخورد.
رهبر انقلاب در ادامه سخنانشان نكاتی را درباره نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آینده بیان كردند.
ایشان شركت در انتخابات را یك حق و یك وظیفه دانستند و افزودند: فردفرد ملت كه به نظام جمهوری اسلامی معتقدند و قانون اساسی را قبول  دارند می خواهند از حق خود استفاده كنند و یا وظیفه شان را انجام دهند و در این میان عده ای هم می خواهند صلاحیتهای خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند.
رهبر انقلاب با اشاره به سنگین بودن كار اداره اجرایی كشور افزودند: اداره مملكت، كار اجرایی كوچكی نیست  بلكه كار سنگینی � �ست كه بر دوش مجریان سطح بالا قرار می گیرد بنابراین كسانی به میدان نامزدی بیایند كه این توانایی را در خود احساس می كنند و كار اجرایی را بلدند.
ایشان در همین زمینه افزودند: ممكن است كسانی كه در سطوح دیگری كار می كنند بعضاً تشخیص ندهند كه اداره كشور چقدر بار سنگینی است بنابراین اشخاصی نامزد شوند كه توان انجام دادن این وظیفه را در خود می بینند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: افرادی كه می خواهند نامزد شوند علاوه بر درك سنگینی كار، صلاحیتهای لازم در قانون اساسی را كه شورای نگهبان نیز بر آنها تكیه خواهد كرد، در خود ملاحظه كنند.
ایشان افزودند: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید واقعاً وابسته و دلبسته نظام و قانون اساسی باشند و بخواهند حقیقتاً قانون اساسی را اجرا كنند چرا كه رئیس جمهور در این زمینه قسم می خورد و طبعاً نمی تواند قسم دروغ بخورد.
حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان درباره انتخابات آینده تأكید كردند: انشاءالله به اذن الهی و فضل پروردگار، در خرداد 92 انتخاباتی خوب و پرشور برگزار خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی در جمع هزاران نفر از مردم قم، همچنین با تجلیل از نقش تأثیرگذار مردم این شهر در حوادث قبل و بعد از انقلاب افزودند: خاطره قیام 19 دی را نباید فراموش كرد چرا كه بیان اینگونه مسائل ضمن اینكه نسل جوان را با سابقه تاریخی خود آشنا می كند موجب قدرشناسی از مجاهدتهای افتخار آفرین این ملت خواهد شد و به جوانان امروز می آموزد كه هوشیاری و ایستادگی در مقابل دشمنان به ظاهر قدرتمند، حتماً به پیروزی منجر خواهد شد.