دسامبر 1, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

مصاحبه با سرکار خانم موسوی/کمربندهایمان را محکم ببندیم

اختصاصی نوبت شما : بچه ولایتی کسی که می خواهد کار بکند برای پیشبرد اهداف مملکتش، باید گوشش و چشمش به رهبر باشه..

 خانم موسوی

مصاحبه با سرکار خانم موسوی مدیر سایت استانی “کلام فارس“/ تحلیل شرایط انتخابات قبل از 24 خرداد

-با سلام خدمت شما سرکار خانم موسوی، لطفا در ابتدا تحلیلی از شرایط سیاسی انتخابات بفرمایید.

در مورد ائتلاف سه گانه که با دکتر ولایتی و آقای حداد عادل بستند. حداد عادل اندازه دکتر ولایتی نیست و دکتر ولایتی اندازه حداد عادل نیست و قالیباف اندازه این دو تا نیست. ولی از نظر شاکله تبلیغاتشان، آقای ولایتی چون مشاور حضرت آقا هستند، یک عده ای به ایشان رأی خواهند داد، اگر بمانند و به نفع کسی کنار نروند. آقای دکتر حداد عادل به منزله نزدیک بودن به خود بیت آقا و شخصیت فرهنگی شان در فرهنگستان و کارهای دیگرشان محبوبیت دیگری دارند. آقای قالیباف مردم تهران را مردم کلّ کشور می داند. حالا اگر مردم تهران بهش رأی دادند، فکر می کند مردم کل کشور هم باید به او رأی  بدهند. امّا به نظر من شاید در خود تهران از درصد رأی بالایی برخوردار باشد وبه خاطر همین مردم به یک چشم دیگر بهش نگاه می کنند. قالیباف در شهرهایی از جمله شیراز از همین الآن (فروردین ماه92) فضاسازی دارد و ستاد تشکیل داده، حتی من خودم زمان عید در بندرعباس دیدم. از عید کارهای تبلیغاتی را شروع کرده بود.

به نظر من این ائتلافات کمتر رأی می آورند. چون انتخابات گذشته ثابت کرده؛ حتّی ائتلاف کروبی و موسوی که تا جایی با هم ائتلاف داشتند ولی گفتند ما به نفع طرفمان کنار نمی رویم.

باید سخنان رهبر در همه موارد بیان شود، برای مردم مطرح کنند، در سایت های شهرستان و استان مطرح بشود تا مردم بتوانند خوب انتخاب کنند. دشمن سعی می کند ما را بکوبد، سنکوبمان کند، تا حرفمان را قبول نکنند. ولی مردم ما ثابت کرده اند که کسی که زیاد حرف پشت سرش باشه و حاشیه زیاد دارد، به اینها رأی نمی دهند.

-آیا فکر می کنید احمدی نژاد ولایت پذیر بود؟

دکتر احمدی نژاد زحمت خودش را کشید، ولی جاهایی بود که مشکلات بزرگی بود که واقعاً متأسفم برای کسانی که مشکلاتی هم دارند، ما آرمانی به احمدی نژاد نگاه می کردیم.. ولی همه مردم ممکن الخطا هستند، همه ما هیچکدام معصوم نیستیم، ولی خطا داریم تا خطا. وقتی خطا از یک رئیس جمهور سر بزند، زمین تا آسمان فرق دارد تا آنکه با همان خطا را پدر یک خانواده انجام بدهد.

نگاه کنید حبّ نفس تخریب کننده ترین چیزی است که می تواند زندگی انسان را خراب کند.. اگر حبّ ریاست بیاید کنارش، حب منیّت، جاه و مقامات کار خراب می شود. وقتی به من یک میز و دفتر دادند، ممکن است من خودم را بگیرم. پیش خودم بگویم چقدر به من اعتماد دارند! چقدر به من شناخت دارند! نه، من می گویم: خدایا! کاری کن که اعتمادی که به من دارند را بتوانم حفظ کنم. بعضی ظرفیتش را دارند اعتماد و اطمینان دیگران را حفظ کنند. بعضی سوء استفاده کنند از اعتماد مردم، از رأی مردم.

-شما چه نمره ای به ولایت پذیری احمدی نژاد و چه نمره ای  به عملکرد ایشان می دهید؟

ولایت مداری شان، ایشان خیلی کارها کردند که در خط ولایت بود، اینکه در مسأله انرژی هسته ای کوتاه نیامدند. ایشان در سازمان ملل در قلب آمریکا، چطور آمریکا را کوبیدند، من اینها را نسبت به رئیس جمهورهای گذشته واقعاً نمره 20 میدم، ولی در مورد بعضی از مسائلشان واقعاً خوب عمل نکرد.. مثلاً نامه نوشتنش، خانه نشینی اش.. وقتی حضرت آقا فرمود از این شخص استفاده نشود و او تعلل کرد، کم کم اعتماد حزب الله و ولایتی ها را از خودش سلب کرد. حتی باعث شد مداحان هم در مورد اینها چیزی های بگویند که به ضرر خود آنها تمام شد.

ما تا آنجایی که طرف در خط خدا و ائمه و ولایت است، پشتیبانش هستیم، به محض اینکه عدول کند، البته بهش فرجه هم می دهیم، آنگاه ما برمی گردیم به سرخط لایتمان.. حالا ولایت چقدر در حق اینها عطوفت به خرج می دهد!

این مسأله که بعضی کاندیداها پول می دهند، این پول دادن به بعضی ها هم ثابت کرده نمی تواند کاری کند. مردم ثابت کردند که پول می گیرند و به ریششان می خندند.. مثل شام و ناهار که کاندیداها می دهند. حضرت آقا فرمودند تیرهای زهرآگین شیطان بیشتر به سمت کسانی می رود، که مراتبشان بالاتر است. پس باید خیلی مواظب باشیم. ببینید احمدی نژاد دولت نهم کجا، و احمدی نژاد دولت دهم کجا! و حالا اواخر دولت دهمش کجا؟ ولی باز می توانم بگویم بین گزینه کروبی موسوی و احمدی نژاد ما باز هم احمدی نژاد را انتخاب می کنیم. و من باز هم می گویم خدماتی که دولت احمدی نژاد انجام داد، هیچ دولتی انجام نداد. هرچند همه کارهایی که کرد، وظیفه اش بود. این از کوروش کبیری که اسم می برند، بالاتر می رفت اگر همان احمدی نژاد 4 سال پیش می ماند. مرد خیلی بزرگی میشد..

مادر چاوز که من عکس احمدی دیدم، واقعا ناراحت شدم. هرچند بی تقصیر بود بنده خدا.. ولی اینکه بره تو خونه اونا، چه لزومی داره اینقدر گریه کنه.. حضرت آقا در اینجور مواقع می رفت تسلیتی می گفت و می آمد.. این دیگه ایرانی گری بیش از حد درآورد.. ما شیرازی ها هم همینطوریم. مثلا وقتی کسی غم داره، اینقدر میریم بهش می چسبیم. کار احمدی نژاد هم دقیقا همینطور بود. ایرانی گری درآورد.. وگرنه باید صلابت و متانت خودش را حفظ می کرد.

سیاست، احساسات برنمی دارد. سیاست شمشیر دو لبه است. نمیشه تو دست بگیریش. پس باید با احتیاط حملش کنی. وگرنه دستت را می برد. با احتیاط باهاش بری جلو.. متاسفانه بعضی شکستها که دولتها در بعضی مسائل خوردند، سر همین قضیه بود، فکر نکردند که سیاست، شمسشیر دولبه است، فکر کردند راحت میشه تصاحبش کنی.. این ریاست آنها رو کوباند. مردم چون منسجم شدند، ازشون سیر شدند.

البته صاحب الزّمان خودش بالاسر مردم و ملت و رهبر ماست.

-فکر می کنید نتیجه انتخابات به نفع کدام گروه تمام می شود؟

زیاد عجله نکنیم در نتیجه گیری از انتخابات.. وظیفه ما خیلی سنگین تر است. ولی ما می توانیم رهنمود بدهیم، روشنگری کنیم. وقتی اینجور شد، مردم خودشون راهشون رو پیدا می کنند. مردم واقعاً امتحانشون رو پس دادند. در قضیه نه دی پاره کردن عکس امام و .. سردار قاسمی می گفت: حضور مردم یک انقلاب دیگر بود.  هیچ کس در آن لحظات فکر نمی کرد که اینها خواهان امام حسین نباشند.. آن پاره کردن خیمه های امام حسین، آن افراد بد حجاب که آمدند، ولی مردم در جواب بی حرمتی آنان همه با یک انسجامی آمدند بیرون و همصدایی خودشان را نشان دادند، بدون اینکه کسی از ایشان درخواست کند.

هشدارهای رهبر را اگر ما گوش بدیم، سخنرانی 87 ایشان من یادم است تمام این موضوعات که ختم شد به 9 دی، آقا گفته بودند به ما .. ولی کسی نبود که از بین صحبت هایش بکشد بیرون.. وقتی دانشگاه شیراز آمدند، من پای صحبت هایشان بودم. دقفیقا همان چیزیهای بود که من می خواستم. آن اعتمادی که به جوانان دارند، دقیقا به وجود آمد..

– جمع بندی از صحبت های مطرح شده را بفرمایید.

جمع بندی به این است که بچه ولایتی کسی که می خواهد کار بکند برای پیشبرد اهداف مملکتش، باید گوشش و چشمش به رهبر باشه.. با دستهاش خوب کار کنه. باید فکرمان خوب کار کنه.. بریم روی سخنان امام بریم بگردیم نکته های ناب سخنان حضرت آقا رابکشیم بیرون..

من دیپلمات نیستم، من انقلابی ام شد جمله ناب سال 92.. بریم بکشیم این معانی را بیرون.. اگه این کار بکنیم، به انتخابات خیلی می تونه کمکمون کنه.. ما کسی را پیشنهاد نمی کنیم، چون اگر رهبر کشوری  بیاید، بگوید من این فرد را انتخاب می کنم، می شود دیکتاتوری، یعنی همان حرفی که ضد انقلاب می زند.. پس بنابراین در ممکلت ما دیکتاتوری نیست؛ چون حضرت آقایی اینجوری داریم.

پس من اینطور برداشت کردم، که ما بیاییم جمله های حضرت آقا را بگیریم، و خودمون تصمیم بگیریم که به کی رأی بدهیم.. این برای عامه مردم است، حالا اگر برای فضای مجازی بگیم، چی باشه.. چیزی که یک شعار باشه درمورد شرکت در انتخابات..

من میگم کمربندهایمان را محکم  ببندیم. مثلاً وقتی هواپیما می خواهد بلند شود، اگر ما کمربندهایمان را محکم بسته باشیم، هراتفاقی ممکن است بیفتد، اما اگر بسته باشیم، حداقلش این است که خودمان را خوب نگه داشته ایم. این هم چیز دیگه ای است که بچه بسیجی شهدا فقط چشمش به دهان مولایش است. یک موقعی به ضررمن است که در انتخابات شرکت کنم. ولی اگر حضرت آقا بگوید سمعاً و طاعة..  بعضی این وسط قرار گرفته اند می گویند ما نمی آییم در انتخابات شرکت کنیم. ما باید بریم به آنها بگوییم تو که مسلمانی بنا بر آیه صریح قفرآن که ادعوکم الی الرسول و اولی الامر اگر قرآن قانون اساسی را قبول داری، باید رأی بدهی.. و سعی کنی به کسی رأی بدی که اصلح باشد، پس باید اصلح را خوب تشخیص بدهیم.

 

انتهای پیام

انعکاس این مصاحبه در:

حرف تو

افسران

تو بنویس

اورموی

چهار فصل

آذربایجان بیدار

کلام فارس