مارس 21, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

اگر ما نفت نداشیم….

نوبت شما به نقل از وبلاگ (آقا): سوال من این است که ما اگر این منابع خددای یعنی نفت و گاز را نداشتیم، تحریم نفتی غرب در قبال ما چگونه بود؟اگر برفرض مثال ما این نفت را نداشتیم آنها نفت را چگونه و در قبال چه چیزی به ما می دادند؟ اصلا به ما نفت می دادند؟؟؟
99508_968

تا به حال از خود پرسیده اید که اگر ما نفت نداشتیم چه می شد؟ قبل از پاسخ به این پرسش دوست دارم اول کمی با هم بیاندیشیم و وقایع اطرافمان را این بار از یک زاویه دیگر بنگریم. تا ببینیم که اگر ما نفت نداشتیم در این عصر کنونی چه رخ می داد؟

در این چند وقت اخیر ما شاهد آن بودیم که کشورهای غربی برای به اصطلاح ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی دست به تحریمهای جدیدی من جمله تحریم نفتی زدند. که البته دروغ می گویند چون خودشان بهتر می دانند که تحریمها جز فشار بر مردم برای کوتاه آمدن از مواضعشان هدفی دیگر ندارد. به هر حال ما از اول انقلاب تا امروز در تحریم هستیم. اما این اواخر آنها به مهمترین تکیه گاه اقتصادی ما یعنی نفت چشم دوختند. و نفت کشور ما را به اصطلاح خود تحریم کردند و اجماعی را حاصل کردند که طبق آن هیچ کشوری از ایران حق خرید نفت را ندارد. اما از آنجا که این تحریم به ضرر بسیاری از کشورهاست و برخی کشورها فقط با نفت ایران کار می کنند لذا در برخی موارد برخی کشورها را استثنا زدند و از آنجا هم که سهم ایران از کل تولید نفت جهان رقم قابل اعتنایی است، چشم پوشی و تحریم ایران عواقب زیادی برای غرب بحران زده دارد. چون غرب هم در این روزها مانند بیماری است که هر لحظه ممکن است این بیماری که همان مشکلات اقتصادی است وی را از پای دربیاورد.

اما به هر حال امروز انها ما را تحریم کرده و نفت ما را نمی خرند. اما سوال من این است که ما اگر این منابع خددای یعنی نفت و گاز را نداشتیم، تحریم نفتی غرب در قبال ما چگونه بود؟ ما که امروز به حمد الله از این نعمت خدادای بهره مند هستیم و حداقل می توانیم با این نفت نیاز داخلی مردم خود را برای گرم کردن منازل و ادامه کار کارخانه و…برآورده کنیم.  آنها با گستاخی و با وجود مشکلات عدیدیه اقتصادی که دارند ما را تحریم می کنند، اگر برفرض مثال ما این نفت را نداشتیم آنها نفت را چگونه و در قبال چه چیزی به ما می دادند؟ اصلا به ما نفت می دادند؟؟؟

جواب این پرسش واقعا سخت است، که اگر ما نفت نداشتیم آنها با ما چه معامله ای می کردند؟ صد در صد آنها فقط و فقط به فکر منافع و مطامع خودشانند و به اندازه سر سوزنی به فکر مردم ایران و نیازهاشان نیستند، این کوته فکری و ابلهی است که فکر کنیم غرب به سرکردگی آمریکا به فکر مردم ایران است، چون امروز داریم مصداق بارزش را در تحریم ها می بینیم که چطور غرب به مردم ایران فشار می آورد. آنها امروز و با وجود نظام مقدس و قدرتمند اسلامی اینگونه با ما رفتار می کنند اگر خدای ناکرده دست اسلام بر سر مردم ما نباشد چگونه با ما رفتار می کنند؟؟؟؟؟

رهبر هم بارها و بارها به همین کشورهای نفت خیز دست نشانده اسلامی گفت که بزرگترین نعمت الهی در اختیار شماست، شما با این نعمت خدادای می توانید غرب را در برابر خواسته های خود به زانو در آورید. اما کو گوش شنوا؟!؟! این حکام دست نشانده فقط و فقط به فکر عیش و نوشند و ذره ای هم به فکر اسلام و مسلمانان نیستند. رهبر بارها گفتند که اگر این نفت را غربی ها داشتند معلوم نبود یک لیترش را در مقابل چه چیزی به ما می دادند؟