دسامبر 9, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

رهبری را قبول ندارم چون جلوی این همه فساد و گرانی را نمیگیرد!

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” بزم حضور ” نوشت:

رهبری رو قبول ندارم چون جلوی این همه فساد و گرانی رو نمیگیره!سوال من اینه که چرا این همه فساد و گرانی و… تو جامعه صورت میگیره ولی رهبری هیچ اقدامی نمی کنه !!!در حال حاضر در بعضی از ارگان ها فسادهای کلان مالی صورت میگیره ولی چرا رهبری جلویش رو نمیگیره؟!!

پاسخ:

در نظام اسلامی ولی فقیه که الان شخص آیت الله خامنه ای ( حفظه الله تعالی ) هستند وظایفی بر عهده دارند ، این وظایف را که عینا در قانون آمده بدین شرح است 

:

اصل 110 قانون اساسي ،چهار وظيفه ي مهمّ دررابطه با كلّ نظام جمهوري اسلامي ايران را برعهده رهبر گذاشته است:

1- تعيين سياست هاي كلّي نظام جمهوري اسلامي ايران پس ازمشورت با مجمع تشخيص مصلحت نظام؛

2- نظارت برحُسن اجراي سياست هاي كلّي نظام؛

3- حلّ اختلاف وتنظيم روابط قواي سه گانه؛

4- حلّ معضلات نظام كه ازطريق عادي قابل حلّ نيست، ازطريق مجمع تشخيص مصلحت نظام؛

دوست عزیزم میبینیم که وظیفه ی رهبری این نیست که تا خلافی در فلان اداره با صدا و سیما اتفاق افتاد ایشان بدوند بروند جلوی خلاف را بگیرند .

پس مسول آن سازمان و نهاد کارشان چیست؟؟ هر مشکلی ، مسولی دارد و هر اداره سازمان و نهاد مسول دارد. وظیفه ی رهبری ابلاغ سیاست های کلی نظام و نظارت بر اینهاست تا مصالح ، امنیت، استقلال و تمامیت ارضی کشور را حفظ کنند. شان و جایگاه رهبری بسیار بالاتر از این است که پیگیر خلاف و فساد فلان خانم بازیگر سینما شود. رهبری در مورد مشکلات و فساد ها ی سینما و فرهنگی تذکرات لازم را به مدیران مربوطه ابلاغ میکنند و راهکارها و توقعات خودشان را بیان میکنند. این مسولان هستند که باید رسیدگی کنند.

.(((((((توجه شما را به یکی از فرمایشات رهبری معظم جلب میکنم. در ماجرای عزل وزیر محترم اطلاعات توسط رئیس جمهور ، دیدیم که رهبری معظم مستقیما وارد عمل شدند و با حکم حکومتی خود ( نه دستور به رئیس جمهور) وزیر محترم را بر مسند خود ابقا کردند. در این جریان رهبری فرمودند بنده قصد دخالت ندارم و نداشتم و بنا هم بر دخالت نیست ولی جایی که مصالح کشور و انقلاب در خطر باشد وظیفه ی قانونی خود را اجرا میکنم. طبق این فرمایش،ولی امرمان ، ملاک ورودشان به قضایای مختلف را منافع و مصالح کشور و مردم و انقلاب قرار میدهند. یا مثلا در زمان دولت اصلاحات وقتی رهبری دیدند که دولت در مقابل گروه 5+1 عقب نشینی میکند و این عقب نشینی ها منجر به تعطیلی نیروگاه های هسته ای ما شد ، ایشان مستقیما ورود پیدا کردند و دستور فک پلمپ نیروگاه ها و فعالیت دوباره ی آنها را صادر کردند. بعدا ایشان طی یک سخنرانی در دیدار با دانشجویان فرمودند : بنده به دولت گفتم عقب نشینی نکنید و اگر عقب نشینی بکنید خودم دخالت میکنم و ورود پیدا میکنم و نهایتا وقی نیروگاه های ما را تعطیل کردند خودم شخصا وارد میدان شدم))))))).

از طرفی در بعضی مسائل ، ما ملاک تشخیص خوب و بد بودن کاری را حرف خودمان را در نظر میگیریم و بعضا احساساتی رفتار میکنیم ولی امام خامنه ای ( روحی له فداه) با عقل و مصلحت و با اشراف کامل بر روی مسائل جاری کشور و دیدی همه جانبه تصمیم میگیرند و حرف میزنند.

                                                    درست شد حالا رفیق؟