مارس 21, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

آشنایی اجمالی با زندگی امام جمعه بیارجمند رحمة الله علیه

نوبت شما به نقل از (بسیج دانش آموزی حوزه ایمان): حجت الاسلام و المسلمین احمدی از 25 مرداد 1370 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه بیارجمند منصوب شد و بیش از 21 سال  در این سنگر حساس، محور همدلی و همراهی و عزت و افتخار مردم و مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

6kdcyg3idkwyafaota2j

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا احمدی، امام جمعه بیارجمند عصر سه شنبه در سن  80 سالگی به علت  ایست قلبی در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

چندی پیش نیز ایشان به علت سوختگی در بیمارستان ساری و سپس برای ادامه درمان در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود تحت درمان و مراقبتهای ویژه پزشکی بود.

پیکر پاک این عالم  ربانی  و فقید بزرگوار در زادگاهش بیارجمند تشییع خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی در  پانزدهم آذر ماه 1311 در شهر بیارجمند از توابع شهرستان شاهرود متولد شد.

پس از آشنایی با قرآن کریم در مکتب خانه های وقت آن زمان، تحصیلات ابتدایی را در مدرسه حافظ ” که هم اکنون نیز به این نام شناخته می شود” گذراند.

آغاز تحصیلات حوزوی در مدرسه علمیه نواب مشهد در سال 1324

علاقه وافر به معارف اسلامی و کسب مدارج علمی و همچنین اشتیاق و استقبال خانواده، وی را در سال 1324 هجری شمسی راهی مدرسه علمیه نواب در حوزه علمیه مشهد مقدس  کرد.

وی ادبیات را نزد اساتید آقایان غلامرضا شهری، مرحوم ادیب نیشابوری و سطوح فقه و اصول را در خدمت آیات عظام و حجج اسلام حاج میرزا احمد مدرس یزدی و حاج شیخ کاظم دامغانی و حاج آقا حسن قمی و حاج شیخ هاشم قزوینی و خارج اصول و فقه را در خدمت بزرگواران آیات عظام فقیه سبزواری، سید عبدا… شیرازی و میلانی، تفسیر و اخلاق را بیشتر در خدمت میرزا جواد آقا تهرانی به مدت شش سال تلمذ و بهره مند شد.

همکاری با نشریات دینی قبل از انقلاب

حجت الاسلام احمدی در سالهای تحصیل در مشهد مقدس با نشریات دینی آن زمان که بیشتر در قم و تهران فعالیت داشتند، همکاری داشت و در مجله “مسلمین” حاج سراج انصاری، “ندای حق” مرحوم عدنانی و “مجموعه حکمت”، مقالاتی را منتشر کرد.

تالیف کتاب نورالابصار

در همین سالها کتاب “نورالابصار” وی در حالات و معجزات 14 معصوم به رشته ی تحریر درآمد و در اختیار علاقه مندان به خاندان عصمت و طهارت قرار گرفت. این کتاب در اوایل سال جاری نیز مشتمل بر 175 صفحه، تجدید چاپ شد.

بازگشت به بیارجمند در سال 1343

در سال 1343 شمسی با کوله باری از معرفت دینی، به موطن خود مراجعت  کرد تا با نشر، ترویج و بذل جهد در معارف اسلامی، منشاء خیری برای اهالی مومن، معتقد، ولایی و سخت کوش بیارجمند باشد.

نقش موثر  در تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان

حجت الاسلام و المسلمین احمدی یکی از افراد موثر در تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان در سال 1360 در شاهرود بود. در سال 1361 با پیگیری های لازم توانست دومین دفتر تبلیغات اسلامی استان را در شهر بیارجمند تاسیس کند.

19 سال همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی

وی  19 سال با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری کرد و در سال 1370 به افتخار بازنشستگی نائل آمد.

بیش از21 سال خدمت در سنگر نمازجمعه

حجت الاسلام و المسلمین احمدی از 25 مرداد 1370 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه بیارجمند منصوب شد و بیش از 21 سال  در این سنگر حساس، محور همدلی و همراهی و عزت و افتخار مردم و مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

اجازه اخذ وجوهات شرعی از 17 مرجع تقلید

حجت الاسلام احمدی از 17 تن مراجع تقلید و آیات عظام شامل سید محمود شاهرودی، سید ابوالقاسم خوئی، سید محمد رضا گلپایگانی، سید شهاب الدین مرعشی نجفی، شیخ محمد علی اراکی، سید محمد هادی حسینی میلانی، سید عبدا… شیرازی، حاج حسن آقای قمی، سید علی سیستانی، محمد تقی بهجت، شیخ جواد تبریزی، وحید خراسانی، فاضل لنکرانی، ناصر مکارم شیرازی، علوی گرگانی، سید محمد شاهرودی و مقام معظم رهبری در اخذ وجوهات شرعیه، امور حسبیه و آنچه مربوط به اذن حاکم شرع است، اجازه داشت.

fبسیج دانش آموزی و فرهنگیان شاهرود این ضایعه را به حضرت بقیه الله اعظم و نائب برحقش امام خامنه ای و مردم مومن ایران اسلامی به خصوص مردم شاهرود و شهر بیارجمند و بیت ایشان تسلیت گفته و از خداوند برای ایشان غفران الهی خواستار است.