فوریه 9, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

پیش بینی دستیابی گوگل پلی به ۵۰ میلیاردمین دانلود اپلیکیشن طی روزهای آینده

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” سپاه سایبری جمهوری اسلامی ایران ” نوشت:

برنامه نویسی که سال گذشته با کشف یک الگوریتم توانسته بود تاریخ دستیابی گوگل پلی به ۲۵میلیاردمین دانلود را پیش بینی کند، اکنون از زمان دقیق دو برابر شدن این عدد سخن می گوید.

گوگل پلی و 50میلیارد دانلود در انتظارش – نوبت شما

تقریبا یک سال پیش بود گوگل به رکورد ۲۵ میلیارد دانلود از گوگل پلی دست یافت و البته شن یی توانست با الگوریتم ابداعی خود، با دقت بالایی زمان رسیدن به این عدد را پیشگویی کند.


حالا وی دوباره دست به رمل و اسطرلاب شده و برای دستیابی گوگل به عدد خارق العاده ۵۰ میلیارد هم تاریخ ۱۹ خرداد را تعیین کرده است. اگر به خاطر داشته باشید، ۲۵ اردیبهشت ماه طی کنفرانس توسعه دهندگان گوگل بود که این شرکت از دستیابی به 40 میلیارد دانلود سخن گفت. پس از آن در ماه گذشته این عدد به ۴۸ میلیارد رسید. البته این اتفاق یک هفته زودتر از پیش بینی آقای یی بود. همین موضوع باعث شد وی دقت الگوریتم خود را دوباره بررسی کند.

shen_2.jpg

اکنون وی با اعتماد به نفس کامل از تاریخ ۱۹ خرداد برای دستیابی گوگل به ۵۰ میلیارد دانلود سخن می گوید. اگر به نمودار شین یی نگاهی کنید، می بینید رشد دانلود اپلیکیشن های گوگل کاملا درخشان و چشم گیر به نظر می رسد، به خصوص اینکه آقای شین یی تنها آمار گوگل پلی را در نظر دارد و دیگر مارکت های اندروید را در آن لحاظ نمی کند. با این اوصاف، آینده بسیار روشنی را می توان دید و در می ۲۰۱۴ منتظر آمار دانلود ۱۰۰ میلیاردی گوگل پلی بود.