آزادی اجتماعی از منظر امام خمینی (ره)

نوبت شما به نقل از وبلاگ“عشق جاویدان” نوشت:امام خمینی (ره) می فرمایند: “فریاد می زنند که اختناق است . اختناق است آزادی نیست… .نمی گذارندکه این جوان های ما آزاد باشند …images

امام خمینی (ره) می فرمایند: “فریاد می زنند که اختناق است . اختناق است آزادی نیست… .نمی گذارندکه این جوان های ما آزاد باشند … . این ها نمی گذارند که رادیو و تلویزیون ما زن های لخت را نشان بدهد … وبچه ها و نوجوان های ما را مشغول کند . این یک آزادی وارداتی است که از غرب آمده است “.

این آزادی ممنوع است، زیرا تخریب می کند و روی دیگران تاثیر منفی می گذارد.کسی که حجاب را رعایت نمی کند ، حقوق دیگران را پایمال کرده است ، زیرا اجتماع خانه ی همه و مربوط به همه ی انسان ها است . باید حقوق همه ی مردم حفظ شود . کسی در خانه عمومی ، حق فساد و خلاف ندارد ،زیرا حقوق دیگران و قانون تضییع می شود .اگر افراد در اجتماع آزاد بودند ، دیگر قوای مقننه و مجریه و قضائیه لازم نبود .

قوای انتظامی و قضایی برای جلوگیری از آزادی مطلق و کنترل جامعه است این نیروها احکام را بر ضد مجرمان صادر و اجرا می کنند تا جامعه مهار و کنترل شود و نظم و انضباط اجتماعی پدید آید، حتی وقتی یک رئیس جمهور آرای بالایی را می آورد و اکثریت به اهداف خود می رسند و با آزادی در انتخاب ، به مطلوب دست می یابند ، از اقلیتی که میلیون ها انسان هستند ، آزادی سلب می شود ، زیرا باید تابع آرای اکثریت باشد و حق اعتراض و مخالفت با آرای عمومی را ندارند و باید برای حفظ نظام نهایت همکاری را بادولت بنمایند ، تا کشور از هرج و مرج نجات یابد و به اهداف عمران و آبادی در ابعاد گوناگون برسد و آن ها بالاجبار باید تحت نظام حاکم باشند و همین دلیل روشنی است که آزادی ، نسبی است.

انتهای پیام

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *