آگوست 12, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

اختلالات اخیر «بلاگفا» ربطی به انتخابات ندارد

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” سپاه سایبری جمهوری اسلامی ایران ” نوشت :

علیرضا شیرازی گفت: مشکلات فنی به وجود آمده در بلاگفا هیچ ربطی به انتخابات ندارد.

اختلالات اخیر بلاگفا ربطی به انتخابات ندارد

علیرضا شیرازی، مدیر بلاگفا در خصوص مشکلات به وجود آمده در دسترسی به «بلاگفا» گفت: مشکل اخیری که با آن روبرو هستیم مشکل دی‌ان‌اس است که از سه روز پیش به وجود آمده است که پیگیری‌های ما نیز به نتیجه‌ای نرسید چرا که دی‌ان‌اس (DNS)هایی که از طرف ایران به سمت سرور ارسال می‌شد دچار اشکال شد.

 

شیرازی اضافه کرد: این مشکل باعث شد تا برخی وبلاگ‌ها بالا نیاید اما در نهایت با تغییراتی که خودمان ایجاد کردیم توانستیم مشکل به وجود آمده را برطرف کنیم.

مدیر بلاگفا ادامه داد: مشکل دیگری از شب گذشته برای کاربران به وجود آمده، به قطع و وصل شدن دیتا سنترها (data center) مربوط می‌شود و این امر کپی کردن فایل‌ها را مختل کرده است.

شیرازی در خصوص حل مشکل فوق گفت: ما الان هم می‌توانیم این مشکل به وجود آمده را رفع کنیم اما از آن جایی که باید خیالمان راحت شود که دیگر این مشکل به وجود نخواهد آمد در حال چک کردن کامل دیتا بیس‌ها هستیم.

وی در ادامه با اشاره به حجم یک ترا بایتی دیتا بیس‌ها عنوان کرد: به دلیل حجم زیاد دیتا سنترها حل این مشکل چندین ساعت طول خواهد کشید اما به احتمال قوی این مشکل 3 الی 4 ساعت دیگر برطرف می‌شود.

مدیر بلاگفا در خصوص شبهه مشکلات به وجود آمده اخیر در بلاگفا و ارتباطشان با نزدیک شدن به انتخابات گفت: مشکلات فنی که به وجود می‌آید هیچ ربطی به انتخابات ندارد.