فوریه 9, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

سوم خرداد و سه نکته طلایی

نوبت شما به نقل از وبلاگ “انعکاس” نوشت: امام خمینی (ره) فرمود : فتح خرمشهر فتح خاک نیست فتح ارزشهای اسلامی است.

 khoramshahr_331086

نکته اول: امام خمینی (ره) فرمود : فتح خرمشهر فتح خاک نیست فتح ارزشهای اسلامی است.

رهبر الهی یعنی امام خمینی(ره)،که فکر وذهن پیروان و عاشقان را از خاک به سوی افلاک متوجه میکند و میراثی جاودان و غنیمتی گران ،برای نسل آینده…. از راه آورد این فتح یک خاک، بجای میگذارد. که بیش از مساحت چند کیلومتری خرمشهر می ارزد …..  اگر یک رهبردنیایی می خواست برای یک فتح ،پیام بفرستد احتمالا میگفت: فتح غرورآمیز خرمشهر را به همه ملت ایران تبریک میگویم……اما ارتباط زمین وآسمان فقط کار ولی خداست که می فرماید: خرمشهر را خداآزاد کرد…. بله اینهاست که بین رهبران الهی و دنیایی فاصله ای، به وسعت همه هستی ایجاد کرده است.

نکته دوم: ارزشهایی که در فتح خرمشهر فتح شد ،امروز هم  میتواند در فتوحات بعدی این انقلاب، مورد استفاده قرار گیرد : یکی از مهمترین این ارزشها،پیروزی و برتری هر کس ،که با قواعد و سنتهای الهی در عرصه دنیا بازی کند.

 تمام کارشناسان دنیا وتمام دم و دستگاههای تبلیغاتی و نظامی دنیا به علاوه صدام کوردل ،خرمشهر را استان خود عراق می دانستند اما قواعد الهی  بر اساس اخلاص ،ایثار و از جانگذشتگی و قرآن محوری  و ولایت محوری رزمندگان، حکم کرد خرمشهر استان  ایران بماند . این یعنی حتی اگر همه اسباب و قواعد  مادی بگویند نه ،اسباب الهی و قواعد اسلامی بگویندآری ، میشود آری .

امروز هم وقتی به وضع دنیا و تحریمها و موضع ابرقدرتها و حتی کشورهای به ظاهر اسلامی نگاه میکنیم  میبینیم دنیا تاریک تاریک است اما اگر دوباره به فتح خرمشهر برگردیم و مرور کنیم میفهمیم که اگر بر اساس قواعد الهی زندگی کنیم ،سیاست مداری کنیم ،مجلس داری کنیم و…یعنی آن ایثار و اخلاص و ولایت محوری شهدا گونه،  را اجرایی کنیم  ،اگر تمام دنیا به ما نه بگویند(تحریم کنند ،تهدید کنند و نعره بکشند) ،خدا با قواعد الهی اش ،نه را  مثل گرد روسیاهی به  روی خودشان برمیگرداند.

نکته سوم :

در تصرف خرمشهر، دشمن با تبلیغات چنین وانمود می کرد که دیگر کار نظام اسلامی تمام است (یعنی تبلیغاتی که می شد دهها برابر کاری که شده بود،بود)و اگر رزمندگان اسلام گوششان را به این تبلیغات می سپردند ، خرمشهر را هم برای همیشه به بعثی ها می سپردند  اما آنها گوش و هوششان به ولایت بود و بس .

امروز هم، چنان تبلیغات گسترده ای و سیاه نمایی هایی بر علیه نظام مقدس  انجام میشود که انگار کار نظام جمهوری اسلامی  همین روزها تمام است حتی بعضی دشمنان آنقدر دستپاچه شدند که فتنه88 را ،راه انداختند ، اما آنان که اهل خردند گوششان به 3500 شبکه و هزاران سایت و.. بدهکار نیست بلکه گوششان و هوششان متوجه و متمرکز یک رسانه و آنهم ، لبان مقام عظمای ولایت است و بس.

((خلاصه  سوم خرداد، این است که آب هم می تواند در صد درجه جوش نیاید و اگر خدا نخواهد…… پس خیلی به قوانین این دنیا به چشم قطعیت نگاه نکنیم این چیزی است که اگر بشر امروز می دانست حال و روزش از این، خیلی بهتر بود و همه به جای قوانین پرستی ،صاحب قوانین را می پرستیدند1))

انتهای پیام