دسامبر 7, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

خوشه های معرفت از خرمن بهجت (ره)

نوبت شما به نقل از وبلاگ “حسرت” نوشت: توفیق زیارت، ربطی به داشتن پول ندارد.

1_3_0

1-اگر مسأله امام شناسی بالا برود، خدا شناسی هم بالامی رود زیرا چه آیتی بالاتر از امام علیه السّلام؟

امام آینه ای است که حقیقت تمام عالم را نشان می دهد    (در محضر بهجت 1/41)

1-هر بلایی که به ما می رسد، در اثر دوری از اهل بیت علیه السّلام و روایات مأثوره از ایشان است.
(همان 1/329)

3-توفیق زیارت، ربطی به داشتن پول ندارد.
(همان 1/329)

4-از محبّت اهل بیت علیهم السّلام نباید دست برداشت، همه چیز توی محبّت است . اگر چیزی داریم از محبّت است. (به سو ی محبوب 122)

5-یکی از کرامت های شیعه قبور و مزارهای امامزادگان است. لذا نباید از زیارت آنها غافل باشیم و خود را اختیاراً محروم سازیم.(در محضر بهجت 2/55)

6-زیارت مشاهد مشرفّه به منزله ملاقات آنها و دیدار حضرت غایب (عج) است. آنها در هر جا حاضر و ناظرند.
(در محضر بهجت 2/400)

7-بکاء بر مصایب اهل بیت علیه السّلام و به خصوص سید الشهداء علیه السّلام شاید از آن قبیل مستحبّاتی باشد که مستحبی افضل از آن نیست. بکاء من خشیة الله: گریه از ترس خداوند) آن هم همین جور است. شاید افضل از آن نباشد!(نکته های ناب 63)

8-محبّت صادقانه این است که محبّت مخالف در آن نباشد. هر کس به هر کدام از این چهارده معصوم علیهم السّلام محبّت داشته باشد، کارش تمام است فقط شرطش این است که محبّتش راست باشد. (همان 164)

 

به هر اندازه از بیانات اهل بیت علیهم السّلام دور باشیم، از خود ایشان دوریم.(همان)

9-محبّت داشته باشد، کارش تمام است. فقط شرطش این است که محبّتش راست باشد. (همان:74)

 

10-لازم نیست که انسان در پی این باشد که به خدمت حضرت ولیعصر(عج) تشرّف حاصل کند، بلکه شاید خواندن دو رکعت نماز، سپس توسّل به ائمه علیهم السّلام بهتر از تشرّف باشد.
(در محضر بهجت:1/187)

11–گوی سبقت را نماز شب خوانها ربودند مخفیانه (همت: 68)

12-انتظار ظهور و فرج امام زمان (عج)، با اذیت دوستان آن حضرت سازگار نیست! (در محضر بهجت: 2/366)

13-چقدر حضرت امام زمان (علیه السّلام) مهربان است به کسانی که اسمش را می برند و صدایش می زنند و از او استغاثه می کنند؛ از پدر و مادر هم به آنها مهربان تر است! (همان)

14-مهم تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی (عج)، دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و عدم انکار حضرت تا ظهور او می باشد. (در محضر بهجت: 2/101)

15-افسوس که همه برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران می روند، و نمی دانند که خود آن حضرت چه التماس دعایی از آنها دارد که برای تعجیل فرج او دعا کنند! (همان: 2/118)

 

16-قلبها از ایمان و نور معرفت خشکیده است. قلب آباد به ایمان و یاد خدا پیدا کنید تا برای شما امضا کنیم که امام زمان (عج) آنجا هست! (همان 2/179)

17-به طور یقین دعا در امر تعجیل فرج آن حضرت مؤثر است، امّا نه لقلقه.(همان 2/324)

 

18-تا رابطه ما با ولی امر، امام زمان (عج) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد و قوّت رابطه ما با ولی امر (عج) هم در اصلاح نفس است. (فیضی از ورای سکوت: 65)

19-روایت دارد که در آخر الزّمان همه هلاک می شوند به جز کسی که برای فرج دعا می کند، گویا همین دعا بای فرج، یک امیدواری است و یک ارتباط روحی با صاحب دعاست. همین، مرتبه ای از فرج است.
(گوهر های حکیمانه: 115)

20-نماز، بالاترین وقت ملاقات و استحضار و حضور در محضر خداست. نماز برای خضوع و خشوع جعل شده است با همه مراتب خضوع و خشوع.(در محضر بهجت: 1/222)

انتهای پیام