فاجعه انسانی در دو شهر شیعه نشین نبل و الزهرای سوریه

نوبت شما به نقل از وبلاگ”بزم حضور” نوشت:

«نبل» و «الزهراء» دو شهر مهم شیعه‌نشین شمال شهرحلب سوریهاز ده ماه پیش تا کنون در محاصره کامل ‌است. آنچه اکنون این دو شهر را تهدید می‌کند، حمله گسترده و پاکسازی کامل این دو شهر از شیعیان و یا جان سپردن مردم از شدت گرسنگی است. آب این دو شهر کاملا قطع است و مردم از آب باران ‌استفاده می‌کنند.همچنین برای بقای خود از گیاهان منطقه تغذیه می‌کنند و در صورت ‌پایان نیافتن محاصره، فاجعه انسانی بزرگی رخ خواهد داد…….386874

«نبل» و «الزهراء» دو شهر مهم شیعه‌نشین شمال شهر حلب سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه، از ده ماه پیش تا کنون در محاصره کامل تروریست‌های مسلح تکفیری قرار گرفته‌، ولی متأسفانه این خبر، از سوی ابررسانه‌های جهانی سانسور شده است. 

به گزارش «تابناک، ‌این دو شهر با جمعیت بالغ بر هفتاد هزار نفر، میزبان نزدیک پانزده هزار مسلمان شیعی دیگر نیز هستند که در پی آشوب‌های دو سال اخیر سوریه به آنجا پناهنده شده‌اند. همچنین هزاران نفر دیگر از جمله خانواده‌های مخالفان و برادران و خواهران اهل تسنن که از پیوستن به نیروهای ضد دولتی خودداری کرده‌اند، در این دو شهر اقامت گزیده‌اند.

گروه‌های سلفی سوری در اوایل نا‌آرامی‌ها، با شهروندانی که مخالف جهت گیری‌های سیاسی آنان بودند، مبادرت به گفت‌وگو و مذاکره نمودند، اما با گذشت زمان و اعزام گروه‌های مسلح افراطی از کشورهای دیگر به سوریه و به وخامت نهادن امور، کنترل اوضاع حتی از اختیار سلفی‌های سوری نیز بیرون شد.
عناصر تروریستی، از شیعیان این دو شهر ‌خواستند از حزب‌الله، ایران و حکومت بشار اسد اعلام برائت کنند، لکن با خودداری آنان و رد این درخواست، مورد خشم این عناصر قرار گرفتند.

تروریست‌ها مدتی پیش نیز به مناطق مسیحی‌نشین حمله کردند که با دخالت ارتش سوریه خنثی شد. اکنون کنترل شهرهای سوریه در دست ارتش این کشور است، اما در مناطق روستایی، ارتش نمی‌تواند از مردم حمایت کند.

بسیاری از شهروندان اهل سنت سوریه نیز اقدامات غیر انسانی شورشیان را قبول ندارند، اما به دلیل ترس از کشته شدن، آشکارا اعتراضی نمی‌کنند.
اهل سنت اگر به اقدامات ارتش آزاد اعتراض کنند، کشته می‌شوند و اگر حمایت کنند، باید به عضویت این ارتش در‌آیند؛ به همین دلیل سکوت پیش گرفته‌اند.

گروه‌های تکفیری از آغاز تلاش داشتند تا ایران هراسی را در سوریه گسترش دهند. به نظر می‌رسد عربستان، قطر و ترکیه، به ائتلافی رسیده‌اند تا سوریه را در دست بگیرند و در این راه ایران را مانع هدف خود می‌بینند.


بر این اساس، خون مردم دو شهر «نبل» و «الزهراء» به جرم شیعه بودن از سوی سلفی‌های  خارجی، مباح و کشتن آن‌ها جایز اعلام شده است. صدا(نویسنده وبلاگ بزم حضور) شنید که: با علام واجب شدن خون شیعیان وهابی ها از اکثر نقاط مناطق به این دو منطقه میان تا سهم و ثوابی  از کشتن شیعه ها ببرید!!!!!

همچنین تروریست‌ها، عده‌ای از آنان را تنها به جرم نگهداری عکس «سید حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان» در خانه‌هایشان، شکنجه کرده یا به قتل رسانده‌اند.

عناصر مسلح، از ده ماه پیش تاکنون، از ورود آذوقه و سایر نیازهای اولیه زندگی به این مناطق جلوگیری می‌کنند و هر کس ‌مستقیم و یا غیر مستقیم قصد فرستادن هر گونه کمک به این دو شهر را داشته باشد، تهدید به مرگ می‌کنند.

(صدا نویسنده وبلاگ بزم حضور ساع ۸ و خورده ای روز ۳۰ اردیبهشت ۹۰تو رادیو شنید که می گفت:

کودکان این شهر گاها برای مدرسه رفتن بدون کفش و جوراب و حتی لباس مناسب به مدرسه میروند و مدرسه این کودکان در این دو شهر روزی ۲تا ۳ساعت برگزار میشه که در مواقع نامناسب حتی مدارس هم تعطیل میشه)

این گزارش در ادامه می‌افزاید، مردم این شهرها هیچ گونه سوختی از جمله نفت و گازوئیل برای تهیه غذا و گرم کردن خانه‌های خود ندارند؛ بنابراین، به استفاده از چوب  (و زباله ها) برای سوزاندن روی آورده‌اند که مشکلات تنفسی متعددی را برای کودکان و سالخوردگان پدید آورده است.

همه داروخانه‌های سطح این دو شهر به علت کمبود شدید دارو تعطیل شده و بیماران به شدت نیازمند دارو هستند. قبلا دارو ها توسط بالگرد به منطقه اعزام می شدند اما اکنون ۱۰ روز است که هیچ بالگردی جرات فرود آمدن ندارد چون سریع مورد هدف قرار می گیرد و نابود میشود.

آب این دو شهر کاملا قطع است و مردم از آب باران برای نیازهای خود استفاده می‌کنند. به علت قطعی آب بیماری‌های واگیرداری مانند تب مالت در حال انتشار است. برق نیز هر چند روز یک بار، دو تا سه ساعت وصل می‌شود
.( اما من:صدا نویسنده وبلاگ بزم حضور چند دقیقه پیش تو رادیو شنیدم که چند مدته برق به طور کلی قطع هستش)

تا چندی پیش، حکومت سوریه با استفاده از بالگرد، نیازهای معیشتی اولیه مردم را تأمین می‌کرد، ولی پس از آن که عناصر مسلح به سلاح‌های پیشرفته تری نظیر پدافند و تانک مجهز شدند، اوضاع این دو شهر بسیار و خیم شده و در محاصره کامل قرار گرفته‌اند. این دو شهر هم اکنون از فقدان تمامی مواد خوراکی رنج می‌برد وحتی شیر خشک نوزدان نیز نایاب شده است.

کودکان این دو شهر، گرسنه سر بر بالین می‌نهند و والدین آن‌ها کاری از دستشان برنمی‌آید. در آخرین اخبار رسیده از وضعیت اسف‌بار شهروندان مظلوم نبل و الزهرا، روز یکشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲، دو کودک شش و هشت ساله یک خانواده، از فرط گرسنگی و سوءتغذیه جان باختند. در پی این فاجعه انسانی دردناک، جوانان شهر برآن شدند تا با امکانات نظامی ناچیز خود محاصره را در هم شکنند؛ لکن این نبرد نابرابر منجر به شهادت سی تن و شمار بسیاری مجروح شد. (صدا براتون نحوه شهادت این جوونای گل و شرح میده البته از خودش نمینویسه .چیزی که از رادیو و تنها خبرنگار موجود تو این دو شهر بوده داره میگه:تنها خبرنگار گفت:بعد از بریدن سر این جوانان شیعی سر آنها رو بر نی کردند و در سطح شهر قرار دادند تا مایه عبرت دیگران شوند…..یاد آقا ابا عبدالله الحسین افتادم …..آقا جون کمکشون کن…)

 

(صدا:بچه هامیدونستید تو این دو تا شهر فقط یه خبرنگاره که اونم تروریست ها از بودنش خبر ندارن و گاها میتونه با دنیای خارج از اون دو شهر ارتباط برقرار کنه و خبرارو بده؟؟؟؟)


دکتر حسین نجار رئیس مرکز بهداشت و درمان شهر نبل نیز خاطر‌نشان کرده است: مردم این شهر برای بقای خود از گیاهان منطقه تغذیه می‌کنند و در صورت ‌پایان نیافتن محاصره، فاجعه انسانی بزرگی رخ خواهد داد.

افزون بر مشکلات موجود، تروریست‌ها گاهی با انفجار یا پرتاب خمپاره، امنیت شهر را تهدید می‌کنند. تا کنون صد‌ها نفر از اهالی این منطقه ربوده شده‌اند که بسیاری از آن‌ها زیر شکنجه‌های شدید به شهادت رسیده‌اند.

آنچه اکنون این دو شهر را تهدید می‌کند، حمله گسترده و پاکسازی کامل این دو شهر از شیعیان و یا جان سپردن مردم از شدت گرسنگی است.(من:صدا امروز تو رادیو شنید در پی حملات گسترده تروریست ها طی این چند روز بسیاری از افراد به شهادت رسیده اند که اکثر آنها کودکان بودند.)

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *