دسامبر 1, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

وصیت نامه سردار شهید علیرضا کوهستانی

نوبت شما به نقل از وبلاگ “وصیت نامه شهدای دفاع مقدس و استان گلستان” نوشت: مگر اسلام هنوز غریب نیست؟ مظلومیت امروز اسلام در دنیا بی نظیر است. اگر آن روز حسین در زیر سم ستوران جنازه اش خرد شد، امروز پیکراسلام در زیر زنجیر های تانک اسرائیل له می شود..

lashkar25

وصیت نامه سردار شهید علیرضا کوهستانی

فرمانده گردان بهداری لشکر ۲۵ کربلا

مگر اسلام هنوز غریب نیست؟ مظلومیت امروز اسلام در دنیا بی نظیر است. اگر آن روز حسین در زیر سم ستوران جنازه اش خرد شد، امروز پیکراسلام در زیر زنجیر های تانک اسرائیل له می شود و اگر آن روز زینب به اسارت رفت ، امروز اسرائیل هزاران زن حامله ی مسلمان را شکم می درد؛ کدامین درد بزرگتر از این و کدامین اندوه سنگین تر از این است؟

ای امّت شریف بگسلید زنجیرهای علایق دنیا را! بکشید این بار سنگین مسئولیت را، تا به صاحب اصلیش تحویل نمایید. ای شهیدان گوارا باد بر شما بهشت جاویدان که گسستید این زنجیر ها را و بر دوش کشیدید این بار سنگین مسئولیت را و سوختید و چراغ راه ما گمشدگان شدید.

راستی چه زیباست با روئی سرخ به دیدار خدا رفتن و چه زیباست زنجیر های اسارت را با اسلحه ی زیبای شهادت گسستن.

پروردگارا برای رسیدن به لقائت به کجا بنگرم؟ به کوه ها و دریاها یا به مزار شهدا و یا به شهدای خونین رنگ جبهه ها و جنازه های مفقودین؟

بسم الله الرحمن الرحیم

حمد و سپاس خدای را که خریدارجان و مال مومنین گشت و ثنا مخصوص مولایی است که ایمان را به سلاح شهادت مسلح کرد تا در سایه ی این سلاح شعار هیهات من الذله زنده بماند. با درود بی کران بر آخرین پیامبر خدا حضرت محمّد (ص) که انسانی را که در جهل و بت پرستی و شرک غوطه می خورد و در غل و زنجیر های شرک تا کمر خم شده بود ؛ نجات داده و تا قلّه ی مرتفع انسانیت هدایت کرد.
با سلام و درود فراوان به سرور شهیدان ,حسین بن علی (ع) که آموزگار بزرگ شهادت، از ازل تا ابد بوده است و خواهد بود و با درود بی نهایت بر امام زمان (عج) که جهان در انتظار فرجش نشسته و با سلام بر نائب عزیزش خمینی کبیر که مسلمین را از 
ذلت به عزّت رسانید و جوانان را از میدان های جهل و فساد تا قلّه ی بلند شهادت ,هدایت کرد.

نمی دانم که سخن از کجا آغاز کنم. از فریاد های مظلومانه طفلان معصوم شهدا که در فراغ پدر می سوزند یا از ناله های مادران فرزند از دست داده که در کنار مزار عزیزانشان اشک هم چون دانه های مروارید بر گونه های چین و چروک خورده شان می غلتد .
از کجا سخن آغاز کنم؟ از رزمندگان عارف که در سجده ها می گریند یا از عاشقان مفقودالاثر که استخوان های پیکرشان در بیابان ها ,ندای غریبانه سر می دهد و ما را به یاری می طلبد؟ از کجا بگویم ؟ از شهادت حسین(ع) یا از اسارت حضرت زینب(س) ؟ چرا حسین را کشتند؟ چرا بر جسدش با اسب تاختند؟ چرا هنوز صدای مظلومانه ی حسین بعد از 1300 سال به گوش می رسد و یاری می طلبد؟ و چرا امام حسین هنوز غریب است؟ آیا وقت آن نرسیده که بیدار شویم و سلاح به دست بگیریم و با صدای رسا به ندای حسین لبیک بگوئیم؟
حسین برای اسلام یاری خواست. گفت ای مردم به داد دین اسلام برسید که دین غریب است (نه حسین). مگر اسلام هنوز غریب نیست؟ مظلومیت امروز اسلام در دنیا بی نظیر است. اگر آن روز حسین در زیر سم ستوران جنازه اش خرد شد، امروز پیکراسلام در زیر زنجیر های تانک اسرائیل له می شود و اگر آن روز زینب به اسارت رفت ، امروز اسرائیل هزاران زن حامله ی مسلمان را شکم می درد؛ کدامین درد بزرگتر از این و کدامین اندوه سنگین تر از این است؟
ای امّت شهید پرور، امروز اسلام غریب است و این درخت نیمه جان اسلام نیاز به خون دارد و باید به پای آن خون بریزیم تا بارور شود و جان بگیرد و اسلام زنده شود. مسئولیت ما ایرانیان بسیار سنگین است چرا که خداوند بر ما منت گذاشت و انقلاب اسلامی در ایران به تحقق رسید و من و شما ای مردم عزیز اگر احساس مسئولیت کنیم باید این بار را به دوش بکشیم .
برادران با صبر و استقامت در راه خدا و جهاد اکبر و اصغرباید حسینی عمل کنیم و خواهران باید با از دست دادن شوهر، پسر، برادر و… هم چون زینب صبر کنید و این لبیک گفتن واقعی به ندای امام حسین (ع) است.
ای امّت شریف بگسلید زنجیرهای علایق دنیا را! بکشید این بار سنگین مسئولیت را، تا به صاحب اصلیش تحویل نمایید. ای شهیدان گوارا باد بر شما بهشت جاویدان که گسستید این زنجیر ها را و بر دوش کشیدید این بار سنگین مسئولیت را و سوختید و چراغ راه ما گمشدگان شدید.
ای مردم حال که قرار است ما یک روز بمیریم و ما را داخل قبر بگذارند، بگذار خود این مرگ را انتخاب کنیم ، بگذار شرافتمندانه در میان سنگر خود غوطه بخوریم تا سربلند باشیم در قیامت نزد حسین و مسئولیت خود را ادا کرده باشیم تا در قیامت ما را مورد سوال قرار ندهند که چرا به یاری اسلام نیامدید و ما را داخل آتش جهنم نسوزانند. راستی چه زیباست با روئی سرخ به دیدار خدا رفتن و چه زیباست زنجیر های اسارت را با اسلحه ی زیبای شهادت گسستن.
پروردگارا برای رسیدن به لقائت به کجا بنگرم؟ به کوه ها و دریاها یا به مزار شهدا و یا به شهدای خونین رنگ جبهه ها و جنازه های مفقودین؟
معبودا خود دانی که چگونه در فراغ تو می سوزم و می سازم . پروردگارا عنایت کن و در رحمتت را برویم باز کن.
پدر و مادر عزیزم مرا حلال کنید من اصلاً نتوانستم برای شما فرزند خوبی باشم اما دیگر چاره ای جزاین نبود که بروم، این دنیا تمام شدنی است و اخرت جاودان ، پس اگر خدای بر من منت گذاشت و شهید شدم صبر و استقامت کنید ،اگر جسدم رسید بهدستتان که چه بهتر واگر مفقود شدم هیچ نگران نباشید و اگر گریه می کنید به غربت امام حسین (ع) گریه کنید .
خواهرانم: ببینید که مردم چگونه به خانواده های شهدا عزت واحترام قائل هستندو بسوزید در غم زینب (س) که بعد از شهادت امام حسین (ع) و یارانش زینب را اسیر کردند و مظلوم بود زینب و این را بدانید که هیچ خواهر شهیدی به مظلومیت زینب ، نیامده و نخواهد آمد .
فرزندانم و همسرم : اولا من خدا را شکر می کنم که به من همسری عطا کرد که از لحاظ بینش و اگاهی ومعنویات الحمد لله در سطح بالایی قرار دارد وخود تمام غمها را به جان خریده است که با من ازدواج نموده است اما همسرم و زهرا دخترم و هادی پسرم این دنیا که تمام شدنی است بر شماها که یتیم شده اید می گذرد, با تمام تلخی هایش و بر کسانی که سرپرست دارند در خانواده بر آنها هم می گذرد اما آخرت جاودان است وتمام نمی شود پس اگر می خواهید در آخرت با هم باشید صبر کنید .
صبربرای ایمان به منزله سر برای بدن است ,آیا بدن بدون سر ارزش دارد مسلما نه پس ایمان بدون صبر هم ارزش ندارد .
هادی جان و زهرا جان ببینید مردم با شما چه مهربانی می کنند اما میدانید بایتیمان حسین چه کردند ، زهرا جان به آنها سیلی می زدند ، به آنها بعد از شهادت امام حسین (ع) تازیانه زدند ، خیمه هایشان را آتش زدند ؛پس ناراحت نباشید من هم در آخرت با شما ملاقات می کنم ولی به شرط این که قدمهایتان را جای پای پدر بگذارید ، همچون فاطمه ، زینب و سکینه بایستی حجاب نماز ومسایل شرعیه را رعایت کنید .
برادرانم :ببینید من در زیر خروارها خاک خفته ام ,اینجا مکانی است که همه یک روز جایتان همین جا است ،پس عبرت بگیرید .نماز ،روزه ، خمس ، زکات و . . . تا در اینجا راحت باشید .
برادرانم اینجا حساب پس دادن خیلی سخت است و اینجا انسان هیچ مونسی ندارد به جز اعمال و کردارش . پس از من عبرت بگیرید و بدانید که شما را هم روزی در زیر همین خاک دفن می کنند .

خدایا مرا کمک کن تا عروس زیبای شهادت را در آغوش گیرم و به لقاءتو برسم . امام را فراموش نکنید سلام مرا به امام زمان (عج)برسانید . مراسم دعای کمیل، توسل وندبه را برگزار کنید و صفهای نماز جمعه را پر کنید .
التماس دعا
علیرضا کوهستانی

اهل: آزادشهر استان گلستان

انتهای پیام