فوریه 5, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

حجر های زمانه زنده اند

نوبت شما به نقل از وبلاگ “پیچ تاریخی منطقه در سوریه” نوشت: محبان علی و حجرهای زمانه می دانند بهترین جواب به عمل ننگین این تروریست های سفیه و سران کثیف وهابی و یهودی شان در نبش قبر حجر بن عدی، کمک کردن و قدرتمند تر شدن به ارتش و نیروهای مردمی سوریه، برای نابودی سریعتر این تکفیری های وهابی می باشد.

518cdbbb1f310

حجر های زمانه زنده اند و در برابر معاویه زمانه مقاومت می کنند، و این مفلوکان عقیدتی وهابی و تکفیری که از پس حجر های زمانه بر نمی آیند، از سر ناتوانی سراغ نسخه اصلی صدر اسلام می روند و عقده گشایی می کنند و محبان علی و حجرهای زمانه می دانند بهترین جواب به عمل ننگین این تروریست های سفیه و سران کثیف وهابی و یهودی شان در نبش قبر حجر بن عدی، کمک کردن و قدرتمند تر شدن به ارتش و نیروهای مردمی سوریه، برای نابودی سریعتر این تکفیری های وهابی می باشد.

نبش قبر و جسارت به شخصیت صحابی گرانقدری که به واسطه مقام شامخ و تقوی واخلاق والایش در منابع اسلامی، به حجرالخیر و راهب الاصحاب معروف بوده است، به دست ناکسان و سفاکانی صورت گرفنه که علنا خود را نوادگان معاویه معرفی میکنند و نشان از کینه عمیق آنها نسبت به شیعیان دارد.

از همین رو اجرای این پروژه بر عهده گروهی گذاشته شد که دشمنی و نفرت زیادی نسبت به نظام‌های در دست شیعیان در عراق و سوریه و لبنان دارند، اینها وهابیون و جریان سلفی تکفیری هستند که در این مدت ثابت کرده اند که در جهت اجرای اهداف غربی ها در سازش با اسرائیل از هیچ کاری روی گردان نیستند، و نبش قبر حجر بن عدی حاکی از همکاری تروریست ها از جمله پیکارجویان مرتبط با القاعده با رژیم منفور، غاصب و کودک کش صهیونیستی است.

علت شهادت حجر مخالفت با لعن امام علی (ع) بود، وفاداری و عشق به علی در وجود حجر و در راه شرف و مردانگی باعث شهادت این یار با وفای علی شد، تا تاریخ این فضیلتها را برای رهروان علی بنگارد.

و آیا دشمنان اهل بیت پیامبر (ص) با این کارها میتوانند یاران علی را تضعیف یا تحقیر کنند؟ هرگز نمی توانند چرا که قبر آن بزرگوار در دلهای ما قرار دارد، شیعیان با ارج نهادن به وفا و فداکاری حجر از زندگی و شهادت آن سرباز و سردار رشید اسلام و یاور امیر مومنان علی (ع) الهام میگیرند و درس غیرت می‏آموزند و این خط همچنان در فرهنگ شیعی تداوم دارد.

در حمله به مزار و بدن مطهر حجر بن عدی، و آتش زدن آرامگاه جعفر طیار این دو صحابی کبار پیامبر و پسر عموی پیامبر و برادر حضرت علی باید گفت، که طراحان این حملات امیدوارند صبر شیعیان را به پایان برسانند، و آنان را ناشکیبانه و نابخردانه وارد میدان کنند، و حال آنکه واکنش به این جنایت متقابلا سبب فعال شدن تندروهای سنی علیه شیعیان و علویان می‌شود، و این به جنگی با نتیجه معلوم می‌انجامد که خواسته صهیونیست ها و امریکایی هاست.

اربابان جنایتکار اینها با جنگ مذهبی می خواهند جان نیروهای خود را حفظ کنند، و ضربات سختی را به مسلمانان به خصوص شیعیان وارد کنند، بدون آنکه متحمل هزینه‌هایی شبیه هزینه‌های جنگ افغانستان و عراق بشوند، آنها توسط عناصر تروریستی خود با حمله به مرقد بزرگان شیعه و علویان می خواهند مردم سوریه را بر علیه اهل سنت وارد میدان کنند و متقابلا اهل سنت را به جنگ با شیعیان ترغیب کنند.

این منافقان و مخالفان اسلام و قرآن که بارها و بارها در طول تاریخ مکنونات قلبی و کینه توزی خود را در قالب جنگ ها، جنایت ها، تخریب ها و ترور مبلغان دین مبین اسلام ناب نشان داده بودند، این بار مزارپاک صحابی پیامبر اعظم (ص) و یار با وفای امیر مومنان حضرت علی (ع) را نشانه گرفتند، و همه ما با کمال تاسف در طول تاریخ شاهد آن بودیم که این فرقه ضاله و منحرف وهابیت، به کمک فتاوای کینه توزانه ی مفتی های بی تقوای وهابی جسارت و اهانت های متعددی به بقاع متبرک مسلمین، از جمله قبور مطهر ائمه مظلوم بقیع علیهم السلام و حرمین عسکریین علیهماالسلام و قبر مطهر حضرت سکینه سلام الله علیها و غیره…. انجام داده اند.

این اقدام متحجرانه و بی شرمانه گروهک تروریستی موسوم به النصره و از دست نشاندگان و جیره خواران سازمان القاعده در هتک حرمت مرقد مطهر جناب حجربن عدی(ره) صحابی جلیل القدر حضرت رسول اکرم (ص) و یاور و سردار سپاه امیرالمومنین امام علی (ع) برگرفته از روح خبیث و متوحش وهابیت پلید است، که باعث جریحه دار شدن قلوب همه مسلمانان جهان و شیعیان گشته است.

با توسعه امواج بیداری اسلامی در بین ملت های منطقه، در گوشه و کنار جهان، این کوردلان وهابیت تکفیری هرگز به ذره ای از اهداف شوم خویش دست نخواهند یافت، این مزدوران و جیره خواران استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی که توان مقابله با بیداری اسلامی را ندارند، در یک عمل غیرانسانی، مضجع شریف شهید بزرگوار جناب حجربن عدی این صحابی راستین پیامبر بزرگ اسلام (ص) را تخریب و بدن مطهر او را می ربایند، و در اردن نیز مرقد مطهر جناب جعفربن ابیطالب را به آتش می کشند گویا می خواهند همه شکست ها، رسوایی ها و درماندگی های خودشان را از قدرت روزافزون ارتش و مردم سوریه را با این عمل وقیحانه جبران کنند.

زندگی نامه و شهادت حجر چراغ روشنی است که پیش پای انسان‏ها افروخته شده است، و از آن دور دستها ما را به این راه فرا می‏خواند ،او الگو و سرمشق است، نه تنها در شجاعت و رزم آوری، بلکه در ایمان و معنویت، و نه فقط در مقاومت و استواری، که در عبادت و شب زنده داری، و نه تنها در روحیه سلحشوری و حماسه که در اخلاص، آگاهی، معرفت و وفاداری از نوادر است.

معاویه جیره خواران و مزدورانش را با طلا و زر و پول و مقام خریده بود، و به طبع هر کسی که پول بیشتری می داد میتوانست این افراد را به راحتی بخرد، پس معاویه تنها با رشوه دادن توانست آدم های دون صفت، منافق و جنایتکار را بخرد، و مانند همین مفتی های وهابی و طرفداران شان هیچگونه محبوبیتی در بین مردم خود نداشته است به عنوان مثال حجر و یارانش و فرزندش در لحظه شهادت شان عشق علی را با افتخار اعلام میکنند و پذیرای مرگ می شوند ولی اگر هر کدام از یاران معاویه حتی فرزندانش اگر در جایی قرار میگرفتند که باید جانشان را در راه برائت جستن از معاویه میدادند، حاضر بودند همانجا معاویه را در مقعد خری کرده بیرون بیاورند تا برائت خود را از او اعلام کنند.

ولی یاران علی همچون حجر و یارانش را نه با پول که به هیچ طریقی نمی توانستند آنها را بخرند، در همه دنیای اسلام فقط یاران علی بودند که هیچ کسی نمیتوانست از هر لحاظ با آنها برابری کند، چه از لحاظ شجاعت ، زهد ، دانش و راستگویی و مهربانی و فضایل نیکو برای همین هم توده های مردم، یاران و محبان واقعی علی (ع) را دوست داشتند، چرا که به توده های مردم وابسته بودند، مردم آن زمان یاران مخلص علی را همچون مالک و حجر و ابوذر و غیره را دیده و به یاد میاوردند، و برای آنها احترام خاصی قائل بودند، مادران کوفه و بصره در قصه های شبانه خود برای بچه هایشان از رشادت ها و دلاوری های آنها سخن میگفتند، به گواهی تاریخ یاران مخلص علی (ع) قهرمانانی شدند برای همه تاریخ در آزادگی و دینداری و تقوی و در دل مردم ماندگار شده اند.

ای حجر نبش قبرت برای رسوایی نوادگان پسر هند جگرخوار آخرین ماموریت و فداکاری تو برای اثبات ولایت و امامت حضرت علی (ع) در این زمان بود، نبش قبر تو در این روزها به دست کسانی که علنا خود را نوادگان معاویه میدانند، یعنی روز حماسه آفرینی دوباره تو حتی بعد از شهادتت و در این زمان است.

ای حجر آیا میدانی نبش قبر تو باعث شد یاران حضرت علی در این زمانه در جهان بهتر شناخته شوند، و فلسفه حکومت عدالت گونه علی برای همه جهانیان آشکارتر شود، تو دل به امام علی سپرده بودی و عاشق امام بودی و تصور بدگویی گفتن از امام در ذهن تو راه نداشت، در حقیقت عشق به علی باعث شد به ‏روی مرگ لبخند بزنی و همانطور که خودت گفته بودی من علی را باور کردم و اگر آتشم بزنند ترکش نمی کنم این گفته خودت را حتی بعد از شهادتت و در این زمان دوباره ثابت کردی.

حجر بن عدی این یار دلباخته امیر مؤمنان حضرت علی (ع) بعد از شهادت آن حضرت از افشاگری و فریاد در برابر ظلم و بیداد معاویه دست برنداشت، و در مسجد به صورت هر کسی که از مولایش حضرت علی (ع) بد میگفت خاک میریخت، و او را دروغگو خطاب میکرد، در آن زمان این حرکت در مسجد کوفه مرگ طرف را در پی داشت، و شهامتی بی نظیر میخواست، و بسیاری از یاران و دوستاران ضعیف حضرت علی را زیاد بن ابیه و بقیه امیران کوفه به راحتی شهید میکردند، ولی پشتیبانی توده مردم از حجر، و خوش نامی او باعث شد نتوانند به راحتی او را به شهادت برسانند، تا اینکه بلاخره دست نشاندگان معاویه در محله ای به نام مرج عذرا با دستان بسته و به دستور معاویه او را همراه پسرش و یارانش به شهادت رساندند.

حجر گوهر شخصیتش در پرتو اسلام درخشندگى یافت، او به مردان حق و فضیلت عشق می‌ورزید، و همه این‌ها را در وجود على (ع) مشاهده می کرد، او در پیشگاه حضرت علی (ع) تکامل یافت، و پیوسته در کنار حضرت علی (ع) و از یاران خاص و علاقه ‌مندان وفادار امیر مؤمنان بشمار می‌رفت، جاذبه علی در دل او مثل سایر علاقه‌های مادی و مانند سایر جاذبه‌ها نبود، بلکه این پیوند و کشش ورای همه محبت‌ها و پیوندهای عادی بود.

حجر به قدرى پاک نهاد و پرهیزگار بود که بعضى از رجال و شخصیت ها حتى معاویه و زیاد بن ابیه نتوانستند نیکى ها و فضایل او را انکار کنند، برای همین بارها از حجر و یارانش خواستند که از امیر المؤمنین علی (ع) بیزاری بجویند تا آزاد شوند، ولی آنان زیر باز نرفته و پذیرای شهادت در راه عشق امام علی (ع) شدند، یاران پلید معاویه به ‏غلط می‏پنداشتند که می‏توانند حجر را به سازش و تسلیم وا دارند، درحالی که جبهة حق، سعادت را در شهادت و بهشت را زیر سایه شمشیرها می‏دانند.

حجر در دوران خلافت علی (ع) نقش موثری در حکومت آن حضرت داشت، در جنگهای جمل و صفین امیر و فرمانده نیروهای قبیله کنده بود، و در رکاب امیرالمؤمنین فداکاری ها و جان فشانی های فراوانی کرد.

رشادت ها و فداکارى ها حجر در جنگ صفین دیدنى بود، او در مواقع حساس و دشوار جنگ، همچون کوهی استوار بود و پایدارى مى کرد و با بازوانى نیرومند و دلى سرشار از ایمان، پیکار مى کرد او در گرماگرم جنگ، اشعار مهیج و پرشورى در ستایش على مى خواند، و دل هاى یاران على را لبریز از عشق و محبت آن حضرت نموده آنان را به جنگ با دشمنان على ترغیب مى کرد، او ضمن اشعار پرسوزى چنین مى گفت:

حجربن عدی همیشه در هنگامه نبرد، ولای خود به امام را نشان می داد، پیوسته بر دشمن می‌تاخت و هنگام حمله، چنین رجز می‌خواند: پروردگارا! علی را، این انسان پاک و پرهیزکار را، این مؤمن هدایت یافته و پسندیده را بر ایمان نگه دار، او را هادی این امت قرار بده و آن گونه که پیامبرت را حفظ کردی، او را هم نگهبان باش، که پیامبر سرپرست ما بود و او را به جانشینی خود پسندید.

پروردگارا! على را براى ما سالم نگهدار، او را که خداپرستى پاک نهاد و پاکیزه سرشت، راهیاب حق و مورد رضایت توست و (مثل دشمنانش) نادان و کج اندیش نیست، براى ما حفظ کن، و او را هادى این امت قرار بده خدایا! همچنان که پیامبر را حفظ نمودى، على را نیز حفظ کن، چه او یار نزدیک پیامبر و وصى و جانشین برگزیده اوست.

امروز دست مکار و جنایتکار استکبار جهانی و صهیونیست های غاصب از آستین وهابیون مزدور درآمده، و تعرض و جسارت وقیحانه به اعتقادات مسلمانان و مقدسات اسلام را در دستورکار قرار داده است، امروز قبر شخصیتی را تخریب کردند که مدال شرف و شهادت و شهامت و پیشگامی و دفاع از حق و عدالت را بر سینه داشت.

انتهای پیام

 

انتهای پیام