بزرگترین عملیات سایبری علیه مدلینگ اینترنتی کشور در مازندران

نوبت شما به نقل از وبلاگ “سپاه سایبری جمهوری اسلامی ایران ” نوشت:

بزرگترین عملیات سایبری علیه مدلینگ اینترنتی در کشور با عنوان «قاب سیاه» در مازندران کلید خورد.

بزرگترین عملیات سایبری علیه مدلینگ کشور – نوبت شما

سردار شاهچراغی فرمانده سپاه کربلا مازندران اعلام کرد: پس از رصد نزدیک به یکسال از فرآیند فعالیت های گروه های مختلف در شبکه های اجتماعی در حوزه مدلینگ اعم از عکاس و مدل، بزرگترین عملیات سایبری علیه مدلینگ اینترنتی در کشور در پاییز سال 91 با دستگیری و احضار 30 نفر بصورت همزمان و ارشاد ده ها نفر به انجام رسید.

وی در ادامه افزود: با همکاری نزدیک سیستم قضایی استان مازندران حدود 14 مغازه عکاسی که از دختران و زنان اغفال شده تصاویر مبتذل و در مواردی  مستهجن تهیه کرده  و در شبکه های اجتماعی منتشر می کردند شناسایی و پلمپ و احکام مناسبی نیز توسط سیستم قضایی برای متهمین صادر گردید.

فرمانده سپاه کربلا گفت: دشمن در ادامه تغییر در سبک زندگی جوانان ما با بهره گیری از تمام ظرفیت ها در فضای مجازی و حقیقی و شبکه های اجتماعی خصوصا فیس بوک در تلاش است فرهنگ برهنگی و ابتذال را ترویج و  هویت جوان ایرانی را تغییر دهد.

سردار شاهچراغی با اشاره به اینکه از نظر ما این عملیات خاتمه نیافته است افزودند ، همچنان رصد فعالان مجازی در تمامی  حوزه ها در رصد تیم های سایبری ما قرار خواهد گرفت.

ایشان سیاست اصلی سپاه را در حوزه  جرائم مجازی ارشادی دانسته و گفت: در هر جایی احساس شود فردی دچار اشتباه شده و با ارشاد هدایت می شود سیاست ما ارشاد و امر به معروف است.

حتی در حوزه های ضد اخلاقی و ضد دین موارد بسیاری داشته ایم که با ارشاد و نصیحت چه بصورت مستقیم و چه بصورت غیر مستقیم افراد به راه راست هدایت شده و فعالیت های غیر مجاز را متوقف کرده اند.

این مسئول ارشد سپاه در مازندران این عملیات را به لحاظ تنوع و حجم و گستردگی و از نظر اینکه  مرکز اصلی این فرآیند استان مازندران به دلیل توریست پذیر و گردشگر  پذیر بودن بوده قابل اهمیت عنوان کرد و ابراز امیدواری که این موضوع تلنگری به مسئولین فرهنگی کشور برای هوشیاری و برنامه ریزی دقیق در این حوزه باشد.

سردار شاهچراغی ضمن قدردانی از زحمات و همکاری مراجع قضائی شهرستان های قائمشهر ، ساری ، بابل ، آمل و تنکابن  که عمده متهمین در این شهر ها بوده اند گفت: بعد از انتشار ابعاد گسترده و زنجیره ای این عملیات که با عنوان “قاب سیاه” توسط سربازان گمنام اطلاعات و عملیات و تیم سایبری سپاه انجام پذیرفته ،در شورای تامین استان تصمیم گرفته شد که کارگروه پیشگیری از جرائم اینترنتی در استانداری مازندران راه اندازی گردد.

 

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *