نوامبر 30, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

بزرگترین عملیات سایبری علیه مدلینگ اینترنتی کشور در مازندران

نوبت شما به نقل از وبلاگ “سپاه سایبری جمهوری اسلامی ایران ” نوشت:

بزرگترین عملیات سایبری علیه مدلینگ اینترنتی در کشور با عنوان «قاب سیاه» در مازندران کلید خورد.

بزرگترین عملیات سایبری علیه مدلینگ کشور – نوبت شما

سردار شاهچراغی فرمانده سپاه کربلا مازندران اعلام کرد: پس از رصد نزدیک به یکسال از فرآیند فعالیت های گروه های مختلف در شبکه های اجتماعی در حوزه مدلینگ اعم از عکاس و مدل، بزرگترین عملیات سایبری علیه مدلینگ اینترنتی در کشور در پاییز سال 91 با دستگیری و احضار 30 نفر بصورت همزمان و ارشاد ده ها نفر به انجام رسید.

وی در ادامه افزود: با همکاری نزدیک سیستم قضایی استان مازندران حدود 14 مغازه عکاسی که از دختران و زنان اغفال شده تصاویر مبتذل و در مواردی  مستهجن تهیه کرده  و در شبکه های اجتماعی منتشر می کردند شناسایی و پلمپ و احکام مناسبی نیز توسط سیستم قضایی برای متهمین صادر گردید.

فرمانده سپاه کربلا گفت: دشمن در ادامه تغییر در سبک زندگی جوانان ما با بهره گیری از تمام ظرفیت ها در فضای مجازی و حقیقی و شبکه های اجتماعی خصوصا فیس بوک در تلاش است فرهنگ برهنگی و ابتذال را ترویج و  هویت جوان ایرانی را تغییر دهد.

سردار شاهچراغی با اشاره به اینکه از نظر ما این عملیات خاتمه نیافته است افزودند ، همچنان رصد فعالان مجازی در تمامی  حوزه ها در رصد تیم های سایبری ما قرار خواهد گرفت.

ایشان سیاست اصلی سپاه را در حوزه  جرائم مجازی ارشادی دانسته و گفت: در هر جایی احساس شود فردی دچار اشتباه شده و با ارشاد هدایت می شود سیاست ما ارشاد و امر به معروف است.

حتی در حوزه های ضد اخلاقی و ضد دین موارد بسیاری داشته ایم که با ارشاد و نصیحت چه بصورت مستقیم و چه بصورت غیر مستقیم افراد به راه راست هدایت شده و فعالیت های غیر مجاز را متوقف کرده اند.

این مسئول ارشد سپاه در مازندران این عملیات را به لحاظ تنوع و حجم و گستردگی و از نظر اینکه  مرکز اصلی این فرآیند استان مازندران به دلیل توریست پذیر و گردشگر  پذیر بودن بوده قابل اهمیت عنوان کرد و ابراز امیدواری که این موضوع تلنگری به مسئولین فرهنگی کشور برای هوشیاری و برنامه ریزی دقیق در این حوزه باشد.

سردار شاهچراغی ضمن قدردانی از زحمات و همکاری مراجع قضائی شهرستان های قائمشهر ، ساری ، بابل ، آمل و تنکابن  که عمده متهمین در این شهر ها بوده اند گفت: بعد از انتشار ابعاد گسترده و زنجیره ای این عملیات که با عنوان “قاب سیاه” توسط سربازان گمنام اطلاعات و عملیات و تیم سایبری سپاه انجام پذیرفته ،در شورای تامین استان تصمیم گرفته شد که کارگروه پیشگیری از جرائم اینترنتی در استانداری مازندران راه اندازی گردد.