فوریه 9, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

ائتلاف؛ بي ائتلاف!

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” بچه های حرم ” نوشت:آيا پيش بيني آيت‎الله مصباح‎يزدي درباره ائتلافات خلق‎الساعه، محقق شده‏است؟قالیباف،چند ماه قبل: اگر ائتلاف نکردیم، در دینداری ما شک کنید/ قالیباف، امروز: ائتلاف؛ بي ائتلاف!

288083_333

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” بچه های حرم ” نوشت:

آيا پيش بيني آيت‎الله مصباح‎يزدي درباره ائتلافات خلق‎الساعه، محقق شده‏است؟
قالیباف،چند ماه قبل: اگر ائتلاف نکردیم، در دینداری ما شک کنید/ قالیباف، امروز: ائتلاف؛ بي ائتلاف!

 “این ایده آل است این که همه اصولگرایان بنشینند و نفر واحدی را انتخاب کنند. هر چند شدنی نیست؛ حتی همان سه نفری که ابتدا با هم ائتلاف کردند، بنده معتقدم که در عمل هیچ کدام از آنها با هم نمی‌سازند.” این پیش بيني دقيق آیت‌الله مصباح یزدی در دی ماه سال گذشته است؛ یعنی کمتر از پنج ماه پیش؛ یعنی در همان زمانی که اعضای ائتلاف سه‌گانه به شدت و با گرمای خاصی از پیوند محکم خود سخن می‌گفتند.

به گزارش رجانیوز، اما سخنان دیشب محمدباقر قالیباف در جمع حامیان خود، علاوه بر اینکه آب پاکی را بر “ائتلاف پیشرفت” و اعوان و انصارش ریخت، نشان داد علامه مصباح با دوراندیشی خود چگونه توانست آینده این به اصطلاح ائتلاف و همگرایی را پیش‌بینی کند.
 
شهردار تهران روز گذشته در همایش رونمایی از برنامه مدیریتی خود، گفت: “با اتفاقات و وقايعي كه در روز آخر ثبت نام افتاد، آرايش انتخاباتي دگرگون شده و بايد گفت كه موضوع ائتلاف،‌ صورت مساله اي پاك شده است.” 
 
 
هر چند تيم رسانه اي قاليباف تلاش كردند در خبري كه خبرگزاري مهر منتشر كرد اين عبارت را به اين شكل منتشر كنند كه «صورت مسئله ائتلاف تغییر یافته و باید همگی به اتحاد فکر کنیم » و سخنگوي ستاد قاليباف هم عبارت شهردار تهران را به اين گونه تصحيح كرده اما متن منتشر شده در وبسايت رسمي و پيامك هاي متعدد خبري،‌ عبارت نخست را تاييد مي كند، و اين در حالي است كه هر دو عبارت از يك واقعيت مهم خبر مي دهد: عزم قاليباف براي عبور از ائتلاف 1+2.
 
جالب اینجاست که قالیباف چند ماه پیش و در یک نشست مشترک با دو عضو دیگر این ائتلاف، اختلاف در این مجموعه را موید شک در دینداری خود نامیده و تاکید کرده بود: “اینکه این ائتلاف سیاسی نیست به این معنا نیست که ما سیاسی نیستیم. این بدین معناست که نمی‌خواهیم مکر و حیله بکنیم و از جنس کاسه به دست بگیر و بده و بستان احزابی نیست. اگر پایان این ائتلاف منجر به اختلاف شود، باید در دینداری ما شک کنید.”
 
البته تجربه فعالیت نافرجام «جبهه متحد اصولگرایان» در انتخابات مجلس نهم و حوادث پس از آن که به درگیری میان اعضا و نهایتا تشکیل فراکسیون رهروان ولایت در مجلس منجر شد، ثابت کرده بود که اگر مبنای یک حرکت سیاسی بر اساس سهم‌خواهی باشد و رضای خدا و صلاحیت افراد موردنظر قرار نگیرد، نتیجه نهایی قطعا رضایت‌بخش نخواهد بود و به ثمر نمی‌نشیند.
 
جوگیری و فضاسازی تبلیغاتی درباره ائتلاف و همچنین استناد به مساله‌ای مانند نظرسنجی برای تعیین خروجی ائتلاف‌ها سبب شد تا سرنوشت ائتلاف پیشرفت با حضور «حداد، قالیباف، ولایتی» هم به سرنوشت ائتلاف اکثریت با حضور «باهنر، آل اسحاق، ابوترابی، متکی، پورمحمدی» دچار شود و این ائتلاف‌های یک‌شبه‌ی سیاسی، در حدود یک ماه مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، از درون متلاشی شوند.

انتهاي پيام.