مارس 28, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

عید غدیر روز بیعت است و حمایت از ولایت

نسیم کلام پیامبر اکرم (صلی ‏الله ‏علیه ‏و ‏آله و سلم) امین منادی وحی الهی، و خاتم رسول پیام‏ های خدایی، همه جا را از عطر ستایش خدا پر کرد، آن گاه که علی (علیه ‏السلام) را به سوی خود خواند، دست او را بالا برد و بر مردم نشانش داد، آن دست نورانی قرآن ناطق بود که تا عرش خدا اوج گرفت، هر دو دست نشان عظمت همدیگر بودند، عظمتی که خداوند آن را در ادیان دیگر بشارت داده بود و لزوم دستيابي بشر برای رسیدن به منزلت، رستگاری و کرامت انسان را، در دستان اين بزرگواران قرار داده بود.

در روز فرخنده غدیر، خداوند تبارک و تعالی، آرمانی ‏ترین اندیشه را به پیامبر خویش ارزانی داشت، اندیشه ای که در جهان خاکی، تحولی عظیم و در جهان افلاکی، ذوقی سلیم، برای عبادت حضرت پرورگار به وجود می آورد.

غدیر خم نتيجه تلاش هزاران پيام ‏آور الهي است، در این روز کائنات بايد شاهد پيوند امامت و نبوت می بودند، پيوندي که انوار نورانی آن با گره خوردن دست ها در همديگر، تمامي آسمان و زمين را در برگرفت و ذره ذره هستي شروع به تسبيح ذات اقدس باري ‏تعالي کردند.

پيامبر خدا (ص) دوست داشت عيد غدير كه عید جشن امامت و ولايت و تعيين رهبرى است، در تمام قرون و اعصار به صورت زنده در دلها و به صورت مکتوب در اسناد و کتب باقی بماند، و مسلمانان در همه اعصار آن را زنده و جاويد نگاه دارند، چون ياد على، نام على و غدير على، چيزى جز استمرار رسالت در امامت و ولایت، برای اسلام ناب محمدى نیست، و ارزش غدیر به دلیل شخصیت یگانه و بزرگوار حضرت علی (ع) است.

هجدهم ذی حجه سال دهم هجری، هستی تمامیت خود را به غدير بخشيد، و حُبِ عشق علی راهی شد برای رسیدن رستگاری ‏های پیاپی انسان به کمال، چشمه حیات جاری شد، تا بنی ‏آدم، عطش بی‏ حد و حصر خود را در زلالی محبت مولا علی (ع) فرو بنشاند.