سپتامبر 27, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

دو بانک ایرانی ( سپه و ملت ) اسلام را تحریم کرده اند؛ آیا این بانک ها اسلامی اند؟

وعده‌های عده‌ای انگشت شمار که از جای نا مشخصی تغذیه می‌شوند مبنی بر برداشته شدت تحریم ها می‌تواند خنده دار ترین جوک های این روز ها باشد. روز گذشته، نامه ای از بانک سپه و ملت به قرارگاه خاتم الانبیاء مبنی بر عدم امکان همکاری و مراوده بانکی با آن قرارگاه بعلت قرار داشتن در تحریم‌های بین‌المللی منتشر شد که واکنش‌های متفاوت و گسترده‌ای بدنبال داشت. با سرباز صفر همراه باشید تا این اقدام جنجالی دو بانک را به بحث بگذاریم.

روزنامه کیهان نوشت که بانک های سپه و ملت از ارائه خدمات بانکی ارزی به قرارگاه خاتم الانبیا سپاه به دلیل تحریم ها خودداری کرده اند.

به گزارش سرباز صفر، روزنامه کیهان اضافه کرد: واحد مستقل ارزی خطاب به مدیریت شعبه  بانک سپه در نامه‌ای به تاریخ 10 مرداد 95  و در جواب درخواست یه شرکت برای ضمانت نامه‌های ارزی آورده است: «…در شرایط فعلی و با عنایت به مفاد نامه بازگشتی مبنی بر نامبرده شدن متقاضی ضمانت‌نامه‌ها در لیست اشخاص تحریمی، اجابت درخواست متقاضی امکان‌پذیر نیست.»

همچنین در نامه بانک ملت که در پاسخ به درخواست قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) برای نقل و انتقالات ارزی؛ آمده است: «کارسازی کلیه خدمات ارزی (بین‌المللی) برای آن دسته از مشتریان که نامشان در لیست تحریم اتحادیه اروپا و یا لیست تحریم مشترک اتحادیه اروپا و سازمان ملل می‌باشد امکان‌پذیر نیست.»

تصویر نامه بانک سپه و ملت خطاب به قرارگاه خاتم الانبیا سپاه

نظر شما درمورد این دو بانک ( به ظاهر اسلامی ) چیست؟

آیا شما اقدام این دو بانک را در راستای اهداف اسلام و ایران می‌دانید؟

به نظر شما بهترین عکس العمل مردم در مقابل رفتار این دو بانک چه می‌تواند باشد؟

پا نوشت : تشکر خاص دارم دوست عزیزم آقای روح الله علی بیگی که ما رو از این مسئله آگاه کردند. این هم خلاصه ای از نظر این بزرگوار :

 

ظاهرا دیروز خبری در رسانه ها قرار گرفت که دولت ایران ( البته دولت ایران نه دولت حسن ، اینا عددی نیستند که بخواهند خود را دولت همه ملت ایران معرفی کنند ) پذیرفته که اشخاص حقیقی و حقوقی مورد تحریم سازمان ملل را ، در داخل ایران هم تحریم کند. در پی این ، بانک‌های سپه و ملت ارائه خدمات به قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران را محدود کرده‌اند . و سند آن را هم رسانه ها منتشر نموده اند …

از آنجائی که بنده دارای بنگاه آهن آلات در شهر مهران هستم امروز یک بنر سر درب مغازه خودم نصب کردم با این مضمون که ( در صورت خرید با چک ،! چک بانک سپه و ملت پذیرفته نیست ) همچنین از فردا فروش کالا و خدمات خودم را با کارتهای بانکی این دو بانک متوقف می کنم که انشاله ادای دینی کرده باشم
مردم حزب اله هم اگر همت بگمارند و حسابهای خود را هم از این دو بانک برداشت نمایند مشت محکمی به دهان این یاوه گویان بی شرف بی وجود خواهند زد البته غیرات میطلبد .. کاری با غیر حزب الهیاش نداریم

منتظر نظرات شما خوبان هستیم

برگرفته شده از sarbaz0.blog.ir