سپتامبر 25, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

مصاحبه با وبلاگ نویس برتر استان فروردین ماه 92

با سلام حضور همراهان خوب سایت نوبت شما. از اینکه توفیق یافته ایم در خدمت شما باشیم، خداوند را شاکریم.

به اطلاعتون می رسونیم ازاین به بعد تصمیم داریم مصاحبه هایی با وبلاگ نویسان استان انجام دهیم تا از این طریق بیشتر با آنها آشنا شویم. از آنها می خواهیم از کارها و فعالیت هایشان برای ما بگویند و از شما نیز می خواهیم با ما همراه باشید و نظرات خود را در مورد صحبت های مطرح شده بفرمایید.

پس منتظر ما باشید با یک مصاحبه در هر ماه، شاید مصاحبه بعدی با وبلاگ شما باشد.

506651d

14

http://cybercrops.blogfa.com

-به تازگی وبلاگ “سپاه سایبری جمهوری اسلامی ایران” به عنوان وبلاگ برتر ماه از طرف “نوبت شما”انتخاب و جهت تقدیر و تشکر ازفعالیت های ارزنده ایشان، جایزه ای تقدیم ایشان گردید. (اینجا کلیک کنید). به این مناسبت برای اولین گام خدمت مدیر این وبلاگ  رسیدیم و از ایشان می خواهیم در ابتدا خودشان و وبلاگی که در آن فعالیت دارند، را برای ما معرفی بفرمایند.

بسم الله الرحمن الرحیم

– رهرو ولایت

-در وبلاگ خود بیشتر به چه موضوعاتی می پردازید؟

-در حال حاضر فضای حاکم بر کشور، انتخابات ریاست جمهوریه که سعی می کنم اخبار بیشتری از کاندیداها و احزاب مختلف برای اطلاع رسانی به کاربران در فضای مجازی در وبلاگم قرار بدم. بقیه موضوعاتی که درموردشون توی وبلاگم مطلب میذارم جنگ نرم، ویژه سال92،فرهنگی و فضای مجازیه. البته بعد از تعطیلات نوروزی انشاءالله با یک تیم سیاسی قوی مطالب جذابی رو برای استفاده مخاطبان قرار می­دم.

-بیشتر وقتتون به انجام چه کارهایی می گذرد؟ چه علاقمندی هایی دارید؟ چقدر به مطالعه کتاب اهمیّت می دهید؟

تعطیلات نوروزی فرصت خوبی برای نشون دادن وبلاگ به کاربران فضای مجازی بود و امیدوارم بتونم با همین قوت به کارم ادامه بدم. به ورزش صبحگاهی علاقه زیادی دارم و بخاطر فشردگی برنامه­ هام روزهای یکشنبه و سه­شنبه همراه تعداد خیلی زیادی از دوستام حدود2ساعت اول صبح رو به ورزش اختصاص دادیم. با توجه به انتخاب نامی که برای وبلاگم کردم و قراره اتفاقات زیادی برای این وبلاگ در آینده­ای نه چندان دور بیفته،مسئولیت مدیریت این وبلاگ وظیفه مهمیه.حالا ربط این موضوع به مطالعه کتاب اینه که رهبر فرمودن اگر مطالعه ندارید و مسئولیتی بر عهده شماست،بهتر است آن مسئولیت را به فرد دیگری واگذار کنید،اگر این کار را نکنید خیانت کرده­اید،برای همین مطالعه از برنامه های مهم و اساسی منه. سعی می کنم حداقل روزانه 2 ساعت مطالعه کنم.

-انگیزه تان از ایجاد وبلاگ سایبری چه بوده است و چه مدّت است در این وبلاگ فعالیت دارید؟

-همونطوری که دشمن با تمام قوا توی فضای مجازی داره علیه نوجوانان و جوانان ما کار می­کنه،ما باید در مقابل این فعالیت­ها عکس العملی نشون بدیم. طبق فرمایشات حضرت آقا،باید بصیرت افزایی کنیم،وظیفه ما افسران جنگ نرم فضای مجازی هم همینه،باید مطالب روشن­گرانه برای جوانان قرار بدیم. ضرر و زیان شیفته شبکه های اجتماعی دشمن رو براشون بازگو کنیم،کاری کنیم که جوانان بسیجی در حلقه های شجره طیبه صالحین خودشون بشن سخنور.برای بقیه افراد حلقه در مورد آسیب­های شبکه اجتماعی صحبت کنن.

اینطوری ما هم به وظیفمون عمل کردیم. این وبلاگ هم از اواخر اسفندماه91 شروع به کار کرده  و خودتون هم شاهد بودین توی این 2 هفته فعالیت زیادی داشته.

– چه تعریفی از جنگ نرم دارید؟

– جنگ نرم رو می تونیم هرگونه اقدام نرم،روانی و تبلیغات رسانه ای که جامعه رو هدف گرفته و بدون درگیری و استفاده از زور و اجبار به انفعال و شکست وادار کنه،بدونیم که جنبه های مختلفی داره،یکی از اون­ها در فضای مجازیه.

-نقش جوانان ایرانی در تحقق اهداف جنگ نرم چیست؟

– نقش ما هم اینه که اطلاعاتمون رو افزایش بدیم و افراد ناآگاه رو آگاه کنیم.حالا بحثم زیاد روی شجره طیبه صالحینه چون تأثیر خیلی زیادی روی خانواده ها داره،شما اگه نگاه کنید حلقه های شجره طیبه صالحین مملو از نوجوانان و جوانان بسیجیه. این خودش خیلی کمک می کنه به اینکه نقش دشمن رو در خانواده ها کمرنگ کنه. پس جوانان و نوجوانان ایرانی باید اطلاعاتشون رو افزایش بدن،بصیرت افزایی کنن،روی سخنان آقا بیشتر تأمل و تفکر کنن،مطالب رو برای خودشون تا جایی که می تونن تجزیه و تحلیل کنن. وظیفه ما در برابر دشمن خیلی زیاده،باید مواظب باشیم گمراه نشیم. افراط و تفریط موجب گمراهی میشه، اعتدال رو در پیش بگیریم.

-رهبری معظم انقلاب امام خامنه ای امسال را به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری کرده اند. به نظر شما دلیل این نامگذاری چه بوده و این عنوان دربرگیرنده چه معانی می باشد؟

– حضرت آقا فرمودند سال 91 سال پر فراز و نشیبی از لحاظ اقتصادی بود، سهل انگاری هایی شد که نباید می­شد. فشار زیادی بر مردم تحمیل شد. امسال باید اون فشار کاسته بشه، برای همین تدبیر کردند و حماسه اقتصادی قسمتی از شعار امسال شد. اقتصاد عدم متکی به نفت که تأکید مهم حضرت آقا بود باید محقق بشه انشاءالله. در مورد حماسه سیاسی هم اول بخاطر انتخابات ریاست جمهوری پیش­رو است که نباید دوباره مثل سال 88 اجازه کوچکترین فعالیت دشمن رو بدیم تا فضای کشور مشوش بشه و بحث بعدی بخاطر شیطنت­های آمریکا و اسرائیله که ذکاوت دولت­مردان رو طلب می­کنه.

– وظیفه فعالان فضای سایبری در قبال این فرمایش رهبری چیست؟ برای تحقق این امر چه کارهایی باید انجام دهیم؟

– به نظر من توی فضای مجازی زیاد در مورد اقتصاد نمیشه کار کرد چون بیشتر دست صنعتگران و اندیشمندان اقتصادیه، اما در مورد سیاست دست افسران فضای مجازی بازه. داریم سیاستمداری که دست به قلم خوبی در فضای مجازی داره. فعالیت در حوزه سیاست در فضای مجازی خیلی آسان­تر از فعالیت در حوزه اقتصاده.

– فضای سیاسی جامعه دانشجویی را چطور ارزیابی می کنید؟ و چقدر در دانشگاه ها به برگزاری کرسی های آزاداندیشی توجه شده است؟

– کرسی های آزاد اندیشی اگه ازش مفهوم بر عکس تلقی نشه، خوبه که مورد تأکید مقام معظم رهبری بود، اما متأسفانه برخی دانشجویان مفهوم عکسی از این مهم برداشت کردند که کار رو به جاهای باریک کشوند. به نظرم باید در چارچوب معیارهای قرارداده شده برای این کرسی­ها، جلسات رو برگزار کرد.

– نظر شما در مورد سایت “نوبت شما” چیست؟ و چه پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد سایت “نوبت شما” دارید؟

– سایت نوبت ­شما بسیار سایت خوب و جامعیه، اگه بشه در کنارش یک شبکه اجتماعی برای کاربران هر سایت استانی یا یک شبکه اجتماعی مرجع برای کل کاربران کشور در نظر گرفت خیلی خوب میشه.

تا کاربران بتونن از نظرات و کمک­های همدیگه استفاده کنن. نوبت شما هنوز جا برای پیشرفت خیلی داره و امیدوارم روز به روز موقعیت بهتری بین کاربران پیدا کنه.

– در زمینه موضوعات فرهنگی و اجتماعی، یکی از مهمترین مباحث روز، مسأله حجاب و گسترش بدحجابی در سطح جامعه است. دلیل این امر را چه مواردی می دانید؟

در این مورد صحبت خاصی ندارم، فقط نمیدونم این خانم­های بدحجاب روز قیامت چطور جواب شهدا رو میدن؟؟!! یه پست توی وبلاگم گذاشتم که شما هم توی سایتتون درج کردین با این عنوان”قرارمان با نسل نوجوان و جوان این نبود” و واقعاً هم قرار شهدا با ما این نبود.

– در مورد خواننده به ظاهر محجبه “ارمیا” که مدتی است بحث مطرح جامعه مجازی شده است، نظرتان چیست؟ چرا آکادمی خوانندگی گوگوش این شخص  را جذب کرده و جایزه ویژه خود را به وی داده اند؟

– مستر همفر در یکی از خاطراتش گفته بود: زنان مسلمان روی حجابشان خیلی سختگیرانه عمل می کنند و برای نفوذ در این زنان، باید حجابشان را از آنان گرفت. هدف دشمن هم همینه، فقط میخواد حجاب رو از زنان و دختران جوان مسلمان به هر ترفندی شده دور کنه تا به مقاصد شومش برسه. این خانم هم طعمه خوبی برای این کار و نشون دادن به دختران ایرانیه که ببینید، شما هم با حجاب میتونین بیاین اینجا بخونین، برقصین، جایزه بگیرین، پس با حجاب و بی حجاب بودن شما فرقی نمیکنه، بی حجاب باشین آزاد باشین…

– چرا کشورهای غربی اینقدر برای ارسال فیلم های مورد نظر خود به داخل ایران سرمایه گذاری می کنند و حتّی فیلم هایی که در اروپا و آمریکا ممنوع است، به دورترین مناطق ایران ارسال می شود؟

جنگ نرم لازم نیست در آمریکا و اروپا اجرا بشه، اون­ها خودشون بازیچه دست همدیگه هستن، این ایران و ایرانی است که باید عروسک دست آمریکا و انگلیس و اسرائیل بشه تا بتونن به هدفشون برسن. یکی از این راه­ها ورود از طریق شبکه های خانگیه که باید حواسمون رو خیلی جمع کنیم.

– نظرتان در مورد فیلم آرگو چیست؟ به نظرتان عکس العمل سینمای ایران در مقابل این فیلم که جایزه اسکار نیز دریافت کرده است، چه باید باشد؟

این فیلم هم در ادامه سیاست­های ضد ایرانی ساخته شد و جنجال زیادی به پا کرد و اهدای جایزه اسکار به کارگردان این فیلم، نهایت حماقت آمریکا رو نشون میده. سینمای ایران به جای اینکه در مورد فعالیت­های صلح آمیز هسته ای فیلم­های متعددی بسازه، متأسفانه راه سکوت رو پیش گرفته یا اگر فیلمی هم ساخته، این از کم کاری مسئولینه که پخشش نمی­کنن. وقتی فیلم از جذابیت افتاد، موضوعش سرد شد، پخش می­کنن بدون هیچ تماشاکننده درخورتوجهی. بیشتر باید کار کنیم روی این موضوعات،خیلی داریم دست­کم می گیریم موضوع رو، دشمن با تمام نیرو و توانش اومده پای­کار، اما ما با اینکه فرماندمون، رهبرمون تأکید میکنن که باید کار اساسی انجام داد، اما گوش شنوایی نیست که این حرفا رو بشنوه!!

– وظیفه فعالان جنگ نرم در برهه زمانی انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، برای جلوگیری از فتنه ای جدید مشابه فتنه 88 چیست؟

عرض کردم خدمتتون، بصیرت افزایی و روشن کردن اذهان و افکار عمومی در فضای مجازی، تبیین مسائل روز،نقد و بررسی صحبت­های احزاب با تیم قوی سیاسی. به نظرم این 3ماه باید کار شبانه روزی سختی انجام داد. الان سایت نوبت شما و حرف تو و افسران و… باید پر از مطالب سیاسی از احزاب مختلف، تحلیل صحبتهاشون و… باشه، اما متأسفانه کمترین چیزی که دیده میشه همین موضوعه! بحث های حاشیه­ای باید کمتر بهش پرداخته بشه.

– از مسؤولان فضای مجازی کشور چه انتظاراتی دارید؟

حمایت از افسران فعال در حوزه جنگ نرم و فضای مجازی. حمایت همه جانبه و مستمر.این انتظار همه ما افسران است.

– تشکر می کنیم از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید. در پایان اگر صحبت خاصّی با وبلاگ نویسان هم استانی خودتان دارید، بفرمایید.

منم از شما ممنونم که بنده رو قابل دونستین و یک صفحه از این سایت پرمحتوا رو در اختیار من گذاشتین. دعا کنید این نیرو و توان در من و همه دوستانم باقی بمونه تا بتونیم با دشمنان اسلام، مسلمانان، این نظام و علی­الخصوص رهبر عزیزمون در فضای مجازی مقابله کنیم و راهی برای تسلط بر این فضا برای اونا باز نگذاریم. به امید روزی که خبر ظهور حضرت حجة­ ابن­ الحسن­ العسکری(عج) رو توی اینترنت منتشر کنیم و هدر و لوگو همه سایت­ها و وبلاگ­ها  ” مهدی آمد ” باشه!!

برای تعجیل در ظهور امام زمان(عج)  و سلامتی مقام معظم رهبری(مدظله) صلواتی عنایت بفرمایید.

«اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم»