آگوست 18, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

کلیپ زیبایی از زندگی نامه شهید نصرت یازرلو از شهدادفاع مقدس شهرستان رامیان

وبت شما به نقل از وبلاگ “وصیت نامه شهدای دفاع مقدس و استان گلستان” نوشت: زندگی نامه شهید نصرت یازرلو : در سال 1344 در شهر رامیان، ستاره ای در آسمان منزل رمضانعلی یارزلو درخشید که تلالو نورش جای جای خانه محقر آنان را روشن تر و گرمتر نمود.

7732

کلیپ زیبای از زندگی نامه  شهید نصرت یازرلو از شهرستان رامیان

زندگی نامه شهید نصرت یازرلو : در سال 1344 در شهر رامیان، ستاره ای در آسمان منزل رمضانعلی یارزلو درخشید که تلالو نورش جای جای خانه محقر آنان را روشن تر و گرمتر نمود. او کسی نبود، جز نصرت عزیز. فصول عمر نازنینش، یکی پس از دیگری می آمد و می رفت و از کودکی با قرآن مانوس شد و آن را با نوای زیبا و دلنشین تلاوت می کرد. سپس جهت مبارزه با دیو سیاه جهل روانه مدرسه شد. او همواره در این نبرد پیروز میدان بود.

خلق و خوی اش را هم حق می پسندید و هم خلق و همانگونه که از اسمش (نصرت) پیداست، یاریگر همه بود. او تشنه علم بود و همواره در این راه مشتاقانه می کوشید تا جایی که گاهی اوقات مجبور بود زیر نور اندک ماه به مطالعه بپردازد ولی با این همه توانست کارنامه درخشانی را کسب نماید.

پس از اتمام دوره متوسطه و کسب مدرک دیپلم، در آزمون بزرگتری به نام کنکور شرکت نمود تا در این میدان هم زورآزمایی کند و اینجا نیز چون عرصه های دیگر، پیروز و سربلند بیرون آمد با انتخاب شغل معلمی که همانا شغل انبیاست، قدم به این وادی نهاد.

اما هنوز نیمه راه بود که وقتی فرمان جهاد رهبرش را می شنود، به دنیا و لذات آن پشت می کند و پس از فراگیری فنون نظامی به جرگه رزمندگان جان بر کف می پیوندد.

او مشتاقانه منتظر دیدار یار بود و برای آن لحظه شماری می کرد. باری، در میدان جهاد حاضر شد و این سعادت نصیب او شد که در عملیات ” والفجر 8″ شرکت نماید که در نهایت مجروح و زخم خورده در بستر بیماری افتاد.

در حالی که دلش لحظه ای آرام و قرار نداشت و برای رفتن به آن سرزمین ملکوتی (جبهه) بی تابی می کرد. لذا پس از بهبودی نسبی دوباره به آن میدان انسان سازی عزیمت نمود و در قالب سپاهیان ” حضرت محمد (ص) ” به میعادگاه “شلمچه ” هجرت کرد و در حدود 4 ماه در آنجا حضور داشت.

وی مدت کوتاهی به مرخصی بر می گردد اما چون سند عروج او توسط ملکوتیان امضا شده بود، بلافاصله به جبهه احضار می شود و پس از شرکت در عملیات کربلای 5 در تاریخ 19/10/1365 در منطقه شلمچه به دیدار یار نایل می گردد و دفتر زرین عمرش بسته می شود.

انتهای پیام