آگوست 18, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

وصیت نامه شهید عادل دادخواه

نوبت شما به نقل از وبلاگ “وصیت نامه شهدا گلستان” نوشت: بسم الله الرحمن الرحیم 18  محرم برابر با 14 آبان 1361شروع عملیات سراسری محرم با رمز یازینت (س)در ساعت 10 شب.
ff

وصیت نامه شهید عادل دادخواه و توصیف شهید از دوستش
شهید  پاسدار یوسف رجبلو از شهداء شهرستان رامیان

بسم الله الرحمن الرحیم
18 محرم برابر با 14 آبان 1361شروع عملیات سراسری محرم با رمز یازینت (س)در ساعت 10 شب.
گردان صاحب الزمان (عج)خط شکن عملیات ازلشکر کربلا درمحور عملیاتی عین خوش,موسیان و دهلران است.
ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیل الله صفاَکانهم بنیان مر صوص
همانا خداوند دوست دارد مومنانی که در راه او همچون سا ختمان آهنین پیکار می کنند .
با درود به امام امت خمینی بت شکن ,امید اسلام ونائب برحق امام زمان وبا درود وسلام بر یوسف رجبلو پاسدار اسلام که همچون اراده ی آهنین ,پیکار گر حق علیه باطل در عملیات محرم الحرم که همچون حسین (ع)باقامتی استوار وروح بلند بااراده ای مصمم وسر شار از ایمان استوار ,بر کفر تاخت وروح زیبای او در یک زمان کوتاه در یک میدان عملیاتی در نزدیکترین فاصله به دشمن با گلو له های خصم زبون به سوی خدایش شتافت . نصف شب صحبت کردن در حق شخصیت شهید پاسدار یوسف رجبلو,از عهده هر انسانی بسیار دور می باشد.
برادرم یوسف و شناختن نسبی از ایشان ,علاقه عجیبی در بنده ایجاد کرد که دیگر نمی توانستم لحظه ای از ایشان جدا بشوم.
ایشان بایستی از امت محمد(ص) وسربازان صدر اسلام ودلاوران وعا بدان شب قرار می گرفت که در زندگی سخت با تمامی کمبودها و مشکلات خانوادگی با کوهی از ایمان شاهد بر تمامی اعمال والای ایشان بودیم.
بنده با ایشان در صحرای کربلای اهواز آشنا شدم و همچون دو برادر بر صف مشکلات می تاختیم وشب همچون بنده حقیر خداوندی سر بر سجده خداوندی می گذاشتیم .بارها ایشان را در حال ملاقات با خدا دیدم. ایشان از انسانهای نمونه خدا بود که تمام وقت با خدا در ارتباط بودند. چنان مجذوب ایشان شدم که دیگر انگار سالهای سال همدیگر را می شنا ختیم.
صحبتهای زیادی با همدیگر داشتیم, انگار او متوجه رفتن خودش به سوی خدا بود ومن هنوز آنقدر فاصله از خداداشتم که نمی توانستم نور خدا را در یابم. اومرا خیلی دوست داشت وبیشتر وقتهایش بامن بود .بنده از خصوصیات اخلاقی ومعنوی ایشان نمی توانم صحبتی در حد قلم وفکرم داشته باشم لذا از خاطراتی که ماهها با هم در رابطه با مسائل اجتماعی ,مذهبی وسیاسی داشتیم ,مقداری در رابطه با جریانات واقعه شده باهمدیگر برای انسانهای مومن در راه خدا می نویسم,شاید زندگی نامه وجریانات نزدیک واقع شده ی ایشان ,و شهادتش سرمایه ای نو برای هر انسان آغاز گرحرکت باشد .
من نمونه ای از حضرت علی (ع) شدن را در یوسف رجبلو دیدم و شاهد آن بودم انسان درخودساز بایستی راه وفکر وبرخورد اورا داشته باشد وچقدر زمان لازم به این شدن است. شاید خداوند توفیق رسیدن به یوسف رجبلو را به ما هم بدهد .بارالها از گنا هان ما در گذر و اشتباهات ما را بپوشان. الهی العفو یا رب العالمین .
از شهید یوسف رجبلو ,عظمت و مجذوبیت ایشان و گذشت عظیم او در رابطه با انسان ها بو د . ایثار و اخلاص نسبت به دیگران و خداوند داشت . سجده های طولانی بعد از هر نماز با خداوند خود بر قرار می کرد ,گوئی در آن حال الهامات خداوند در رابطه با ایمان ایشان نسبت به شهادت فرو می آمد . غذای کم می خورد . همیشه سر سفره به ایشان تعارف می کردم .تمامی زحمتهایش جهت سازندگی خود و گرو هان خودش بود . وصیت نامه ایشان تمامی پیام و پیام سازندگی به مردم و من بود . نماز را سروقت برگزارمی کرد .داستانهای غم انگیز از ایام کودکیشان داشت .توصیه های زیادی در رابطه با شهید شدنشان داشتند که
می گفت خداوند مرا شهید نمی کند اگر تورا شهید کرد شفاعت مارا هم بکن.
علاقه زیادی نسبت به بودن در کنار من داشتند .قنوت نمازاو تمامی کلماتش با ملائکه
خداوندی بود .خنده هایش پر نشاط بود. کنار هم وصیتنامه اش را نوشت .یک شب در کناری خوابیده بودومن پتو رویش انداختم .چای صبحانه ام را بیشتر به او می دادم .ناهار را در کنار هم می خوردیم. قرار شده بود که افرادی برای آموزش به جنگل ببریم.

زندگی دوران دبیرستانش همراه با برنامه عقد کردنش را تعریف کرده بود . بنده با او قرار گذاشتم, هر کس از ما شهید شد, دیگری را هم شفاعت کند. قرار بود که صیغه برادری با هم بخوانیم در پایگاه بهشتی که پیش نیامد. دلش می خواست عکسهای یادگاری از من بیشتر داشته باشد که چند عکسی گرفتیم. علاقه زیادی به پسر خاله شهید من داشت.
برای دعای توسل , با هم به میدان دعا می رفتیم ودر کنار هم با یکدیگر سینه می زدیم .بنده به ایشان گفتم که خداوند سعادت شهادت را به من نمی دهد . کاری در حق ما بکن. در آخرین لحظه های عمرش بنده را خیلی صدا می کرد .در آخرین لحظه های عمرش گوشهایش دیگر نمی شنید, انگار از صداهای این دنیا نفرت داشت. او فقط صداهای آسمانی را می شنید .ما بیشتر وقتهابعد از نماز ها و دعاها با یکدیگر مصافحه می کردیم..انسان با محبت وبا اخلاقی بود که با هر کس بر خورد می کرد دیگر نمی خواست از دستش بدهد .
وصیتی در باره پولی که از سپاه می گرفت کرد که به خانواده اش بدهیم در این عملیات محرم الحرم در جبهه موسیان در کنار من در جلو من شهید شد ومن هیچوقت حالت شهادتش را از یاد نخواهم نمی برم .

نقش قانون اساسی :
1-ایجاد یک تشکیلات وسیستم حکومتی منسجم ازحکومت اسلامی و جمهوری اسلامی و تحقق حکومت اسلامی
2-پایه گذار نهادهای وبنیادهای فرهنگی سیاسی ،اجتماعی،اقتصادی جامه ایران بر اساس اصول و شرایط اسلامی با مدیریت ورهبری شایسته می باشد.
3-موجب گسترش روابط بین المللی با جنبش های آزاد ی بخش وانقلابهای اسلامی مردمی جهت تشکیل یک امت واحد جهانی است .
4- باعث نجات مردم محروم و مستضعف وتحت ستم استکبار جهانی خواهد شد.
5- قانون اساسی تضمین کننده شکست هر نوع استبداد واستثمار فکری واجتماعی و فرهنگی است.
6- حاکمیت اسلام وخدا و محکومیت ابر قدرتها .

در یکی از موقعیتهای عملیات به این شکل پیش می آید که طرح قبلی در شب عملیات پیدا می کند در آنجاست که فرمانده هر دسته ای که باشد باید ابتکار عمل را داشته باشد به این شکل در آن زمان حساس سر نوشت ساز اسلام را به بچه ها بگوئید عاشقان و یاوران حسین, شیعیان علی (ع) یاوران مهدی, خط شکسته شد. دشمن فرار کرد. جناح های راست وچپ پاکسازی شده اند. ما هم مهلت به ترسوهای بعثی نمی دهیم ,ترسوهای بعثی را دنبال کنیم . حسین (ع) در انتظار است. نیروهای به کمین می رسند ,مهم در اول کار کمین است اگر در اول دقیقه کمین کوتاه بیاییم دیگر امکان ندارد آن کمین را پاکسازی کنیم .در همان اول باید روحیه رااز دشمن بگیریم .

اصل پنجم :
در زمان غیبت امام زمان (عج) در جمهوری اسلامی ایران ولایت وامامت امت بر عهده فقیه عادل وبا تقوی وآگاه به زمان شجاع مدیرومدبر است که اکثریت مردم او را به رهبری شناخته وپذیرفته باشند ودر صورتیکه هیچ فقیهی دارای چنین اکثریتی نباشد رهبر یا شورا رهبری مرکب از فقهای واجد شرایط بالا طبق اصل یکصدو هفتم عهده دار آن می گردد.
قانون اساسی مشتمل بر 175اصل در فصل 12فصل وبا اکثریت دوسوم مجموع نمایند گان مجلس بررسی نهائی قانون اساسی به تصویب رسیده است ,در تاریخ بیست وچهارم آبانماه یکهزارو سیصدوپنجاه هشت هجری شمسی مطابق با بیست وچهارم ذی الحجه یکهزار وسیصد ونودو نه هجری قمری به تصویب نهائی رسید.
در یک جامه اسلامی قوانین وآیین نامه ها وتصویب نامه ها ومقرات قانونی نظارت کلی می کند بر آنچه که اسلام ومکتب حکم می کند.

انتهای پیام