با این اوصاف علی خلیفه است یا ابوبکر ؟

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” کبوتر حرم ” نوشت:در کتب معتبر اهل سنت آمده که رسول اکرم (ص) فرمودند : « إنَّ اللهَ یَغضِبُ لِغَضَبِ فاطِمَةَ و یَرضِی لِرِضاها » ؛ یعنی : قطعا خداوند غضب می کند با غضب فاطمه (س) و راضی می شود با رضایت فاطمه (س)ajgr1304704460

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” کبوتر حرم ” نوشت:

امروز یه پست براتون میذاریم که حقانیتِ امامت علی بن ابی طالب علیه السلام رو اثبات می کنه و مخصوصا از یک جنبه ای این بحث رو آوردیم که خیلی کوتاه و مختصر باشه تا حوصله کنید و بخونید ( پس لطفا بخونید ) البته این مباحث جنبه های بسیار بسیار طولانی دارن که نیاز به وقت و مطالعه زیادی دارن که اینها به عهده خود دوستانی که به این مسائل علاقه دارن ، هست .  

امیدواریم این پست به عقایدتون کمک کنه .

مقدمه اول : در کتب معتبر اهل سنت آمده که رسول اکرم (ص) فرمودند : « إنَّ اللهَ یَغضِبُ لِغَضَبِ فاطِمَةَ و یَرضِی لِرِضاها » ؛ یعنی : قطعا خداوند غضب می کند با غضب فاطمه (س) و راضی می شود با رضایت فاطمه (س) ؛ ( مستدرک علی صحیحین ، حاکم نیشابوری ، ج 3 ، ص 154 ؛ ذخایر القبی ، ص 39 ، ؛ تذکره ، ابن جوزی ، ص 175 و 320 ؛ کفایة الطالب ، گنجی ، ص 219 ، باب 99 ؛ و چندین سند دیگر از اهل سنت که برای نوشتنشان حوصله مورد نیاز است و ما به همین موارد کفایت می کنیم )

مقدمه دوم : در صحیحین برادران اهل سنت این مطلب نوشته شده که : فوجدت ای فغضبت فاطمة علی ابی بکر فهجرته فلم تکلمه حتی توفیت فلما توفیت دفنها زوجها علی لیلا و لم یوذن بها ابابکر و صلی علیها .

یعنی فاطمه سلام الله علیها در حال خشم و غضب ابی بکر را ترک کردند و بر او غضبناک ماندند و با او حرف نزدند تا وفات نمودند آن گاه امیرالمومنین علی علیه السلام بر او نماز گزاردند و شبانه ایشان را دفن کردند و به ابی بکر نگفتند که بر جنازه حاضر شود و نماز بخواند .

و

 علاوه بر این مطلب که در صحیحین آمده ، در باب 99 کفایة محمد بن یوسف گنجی شافعی نیز چنین مطلبی دیده می شود و ابو محمد عبد الله هم بن مسلم بن فتیبه دینوری در صفحه 14 الامامة و السیاسة آورده که حضرت فاطمه سلام الله علیها در بستر بیماری به ابی بکر و عمر فرمودند : انی اشهد الله و ملائکته انکما اسخطتمانی و ما ارضیتمانی لئن لقیت النبی لاشکونکما

معنی این عبارت این است که حضرت زهرا به ابی بکر و عمر فرمودند : خدا و ملائکه را شاهد و گواه می گیرم که شما دو نفر (ابی بکر و عمر) مرا بسخط آوردید و رضایت مرا فراهم ننمودید اگر پیغمبر را ملاقات کنم شکایت شما را خواهم نمود .

نتیجه : با این دو مقدمه اولا پی به مقام والای حضرت زهرا (س) می بریم دوما اینکه اگر ایشان از کسی ناراضی باشند خداوند هم از آن شخص ناراضی است و بعد اینکه حضرت زهرا (س) از عمر و ابوبکر تا آخر عمر مبارکشان ناراضی بودند ، پس خداوند از عمر و ابوبکر ناراضی بوده و هست .

حال که چنین است مگر می شود خداوند از کسی ناراضی باشد و آن شخص امام مردم از طرف خداوند قرار بگیرد ؟ آیا این مسئله با عقل جور در می آید ؟ ( فکر کردن و به نتیجه رسیدن در مورد این مسئله با خودتونه )

انتهاي پيام.

 

 

 

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *