آگوست 9, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

با این اوصاف علی خلیفه است یا ابوبکر ؟

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” کبوتر حرم ” نوشت:در کتب معتبر اهل سنت آمده که رسول اکرم (ص) فرمودند : « إنَّ اللهَ یَغضِبُ لِغَضَبِ فاطِمَةَ و یَرضِی لِرِضاها » ؛ یعنی : قطعا خداوند غضب می کند با غضب فاطمه (س) و راضی می شود با رضایت فاطمه (س)ajgr1304704460

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” کبوتر حرم ” نوشت:

امروز یه پست براتون میذاریم که حقانیتِ امامت علی بن ابی طالب علیه السلام رو اثبات می کنه و مخصوصا از یک جنبه ای این بحث رو آوردیم که خیلی کوتاه و مختصر باشه تا حوصله کنید و بخونید ( پس لطفا بخونید ) البته این مباحث جنبه های بسیار بسیار طولانی دارن که نیاز به وقت و مطالعه زیادی دارن که اینها به عهده خود دوستانی که به این مسائل علاقه دارن ، هست .  

امیدواریم این پست به عقایدتون کمک کنه .

مقدمه اول : در کتب معتبر اهل سنت آمده که رسول اکرم (ص) فرمودند : « إنَّ اللهَ یَغضِبُ لِغَضَبِ فاطِمَةَ و یَرضِی لِرِضاها » ؛ یعنی : قطعا خداوند غضب می کند با غضب فاطمه (س) و راضی می شود با رضایت فاطمه (س) ؛ ( مستدرک علی صحیحین ، حاکم نیشابوری ، ج 3 ، ص 154 ؛ ذخایر القبی ، ص 39 ، ؛ تذکره ، ابن جوزی ، ص 175 و 320 ؛ کفایة الطالب ، گنجی ، ص 219 ، باب 99 ؛ و چندین سند دیگر از اهل سنت که برای نوشتنشان حوصله مورد نیاز است و ما به همین موارد کفایت می کنیم )

مقدمه دوم : در صحیحین برادران اهل سنت این مطلب نوشته شده که : فوجدت ای فغضبت فاطمة علی ابی بکر فهجرته فلم تکلمه حتی توفیت فلما توفیت دفنها زوجها علی لیلا و لم یوذن بها ابابکر و صلی علیها .

یعنی فاطمه سلام الله علیها در حال خشم و غضب ابی بکر را ترک کردند و بر او غضبناک ماندند و با او حرف نزدند تا وفات نمودند آن گاه امیرالمومنین علی علیه السلام بر او نماز گزاردند و شبانه ایشان را دفن کردند و به ابی بکر نگفتند که بر جنازه حاضر شود و نماز بخواند .

و

 علاوه بر این مطلب که در صحیحین آمده ، در باب 99 کفایة محمد بن یوسف گنجی شافعی نیز چنین مطلبی دیده می شود و ابو محمد عبد الله هم بن مسلم بن فتیبه دینوری در صفحه 14 الامامة و السیاسة آورده که حضرت فاطمه سلام الله علیها در بستر بیماری به ابی بکر و عمر فرمودند : انی اشهد الله و ملائکته انکما اسخطتمانی و ما ارضیتمانی لئن لقیت النبی لاشکونکما

معنی این عبارت این است که حضرت زهرا به ابی بکر و عمر فرمودند : خدا و ملائکه را شاهد و گواه می گیرم که شما دو نفر (ابی بکر و عمر) مرا بسخط آوردید و رضایت مرا فراهم ننمودید اگر پیغمبر را ملاقات کنم شکایت شما را خواهم نمود .

نتیجه : با این دو مقدمه اولا پی به مقام والای حضرت زهرا (س) می بریم دوما اینکه اگر ایشان از کسی ناراضی باشند خداوند هم از آن شخص ناراضی است و بعد اینکه حضرت زهرا (س) از عمر و ابوبکر تا آخر عمر مبارکشان ناراضی بودند ، پس خداوند از عمر و ابوبکر ناراضی بوده و هست .

حال که چنین است مگر می شود خداوند از کسی ناراضی باشد و آن شخص امام مردم از طرف خداوند قرار بگیرد ؟ آیا این مسئله با عقل جور در می آید ؟ ( فکر کردن و به نتیجه رسیدن در مورد این مسئله با خودتونه )

انتهاي پيام.