ارزش زن به انسانیت است یا به زیبایی ؟!

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” كبوتر حرم ” نوشت:زن مسلمان می خواهد وقتی که وارد جامعه می شود تمام توجه ها به او به خاطر انسانیتش باشد نه به خاطر جنسیتش ، جنسیت برای داخل خانه است ، برای همسر است ، یعنی زن و مرد جاذبه های جنسی شان ، مردانگی و زنانگی شان وهر  چیزی که به جنسیتشان مربوط می شود ، برای همسرانشان باشد .

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” كبوتر حرم ” نوشت:

زن مسلمان می خواهد وقتی که وارد جامعه می شود تمام توجه ها به او به خاطر انسانیتش باشد نه به خاطر جنسیتش ، جنسیت برای داخل خانه است ، برای همسر است ، یعنی زن و مرد جاذبه های جنسی شان ، مردانگی و زنانگی شان وهر  چیزی که به جنسیتشان مربوط می شود ، برای همسرانشان باشد .

در خارج از خانه ( یعنی در اجتماع ) همه ما انسان هستیم ( یعنی نه زنیم و نه مردیم ). بلکه همه انسان هستیم . نباید به شکلی در خارج از خانه ظاهر شویم  که زن بودن ما یا مرد بودن ما برجسته شود ، بلکه انسان بودن ما مقدم است بر زن یا مرد بودن ما .

 در جوامعی که زنان برهنه هستند و جاذبه های جنسی شان بیشتر به چشم مردها می آید ، در آن جامعه ، هم امنیت زن ها کمتر است ( یعنی خشونت علیه زن ، خشونت جنسی علیه زن بیشتر است ) بیشتر است و هم به او توهین می شود چون به او می گویند :

« من به خود تو کار ندارم ، من به قیافه ت کار دارم ، تو خود ت برای من اهمیتی نداری »

در فرهنگ اسلامی ، زنان مسلمان می گویند :

«  به ما باید به عنوان یک انسان توجه شود نه اینکه به خاطر زن بودنمان و ویژگیهای جنسی و زنانگی مان به ما توجه شود .»

   اگر ارزش زن در یک جامعه فقط به خاطر زیبایی هایش باشد یعنی ارزشش به این باشد که چهره ی زیبایی دارد ، اگر زن فقط به این خاطر مطرح باشد این مطرح بود ن برای یک دوره محدودی است . مگر تا چند وقت زیبایی ها و نشاط جوانی در یک زن یا دختر پایدار است و در او وجود دارد ؟! این زیبایی و نشاط موقت است . اگر احترام به زن به خاطر زیبایی ها و جاذبه های جنسی اش باشد این مدت احترام تا وقتی است که او زیباست . همین که زیباییش کم می شود این احترام هم کم میشود . و به این خاطر دائما باید تلاش کند که خودش را به مردها نشان دهد و بگوید که من هنوز زیبا هستم ، به من توجه کنید من هنوز زیبا هستم . در حالی که در فرهنگ اسلام زیبایی اصلی در زن و مرد ، زیبایی روح آنهاست  ، زیبایی شخصیت آنهاست .

   البته زیبایی های ظاهری هم مهم است ، زیبایی های ظاهری هم باید باشد اما نه اینکه ارزش یک انسان به زیبایی های ظاهریش باشد که وقتی انسانی کمی سنش بالا رفت ، کمی پیر شد ، صورت چروک برداشت و قیافه اش عوض شد ارزشش هم کم شود . نه ارزش دارد .

   برهنه شدن زن به نفع زن نیست ، به نفع مردهاست . برهنه شدن زنان در خیابان در عرصه ی عمومی به نفع مردهاست که مجانی میخواهند استفاده کنند ، نگاه کنند و لذت ببرند ( البته مردانی که اخلاق ندارند ، مردانی که فقط دنبال لذت خودشان هستند ) . زنان مسلمان معتقدند که ما باید با حجاب بیرون بیاییم برای اینکه ما کالای تجاری نیستیم . ما نباید مصرف شویم ، ما برای خودمان حرمت واحترام داریم ، و این نقطه بسیار مهمی است . شاید یکی از علت هایی که خانواده ها تضعیف می شود و به اصطلاح فروپاشی خانواده به وجود می آید، فکر می کنم که یکی از  علتهای آن مسئله برهنگی و حجاب است . یعنی اگر دقت کنیم میبینیم  مردی که خارج از خانه با زنان زیبا و متعدد و با جاذبه های متعدد زنانه روبه رو است ، این مرد توجهش ( حتی توجه جنسی اش ) به همسر کم می شود.  تعهد و وفاداری اش به همسرش کمتر می شود .

   از آن طرف زن احساس می کند که شوهرش در حال خیانت به او است .  همسرش ( شوهرش ) تمام توجهش به زنان بیرون است و زنش احساس می کند به او توجه نمی شود و به او محبت نمی شود و در نتیجه زن هم میرود سراغ اینکه مشکلش را طور دیگری حل کند .

نکته : این مسئله خیانت شوهر به زن و زن به شوهر مسئله تضعیف و ضعیف شدن خانواده مسئله کم شدن احترام زن ( احترام زن فقط باید به خاطر زیبایی اش باشد ؟! ) این ها مسائل بسیار مهمی است و بزرگترین ضربه را به زن می زند . زن را تحقیر می کند ، خانواده را تضعیف می کند و زن صدمه می بیند .

 

امام خمینی (ره) : حجابی که اسلام قرار داده است برای حفظ ارزشهای شما زنها است.

انتهاي پيام.

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *