نوامبر 30, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

ارزش زن به انسانیت است یا به زیبایی ؟!

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” كبوتر حرم ” نوشت:زن مسلمان می خواهد وقتی که وارد جامعه می شود تمام توجه ها به او به خاطر انسانیتش باشد نه به خاطر جنسیتش ، جنسیت برای داخل خانه است ، برای همسر است ، یعنی زن و مرد جاذبه های جنسی شان ، مردانگی و زنانگی شان وهر  چیزی که به جنسیتشان مربوط می شود ، برای همسرانشان باشد .

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” كبوتر حرم ” نوشت:

زن مسلمان می خواهد وقتی که وارد جامعه می شود تمام توجه ها به او به خاطر انسانیتش باشد نه به خاطر جنسیتش ، جنسیت برای داخل خانه است ، برای همسر است ، یعنی زن و مرد جاذبه های جنسی شان ، مردانگی و زنانگی شان وهر  چیزی که به جنسیتشان مربوط می شود ، برای همسرانشان باشد .

در خارج از خانه ( یعنی در اجتماع ) همه ما انسان هستیم ( یعنی نه زنیم و نه مردیم ). بلکه همه انسان هستیم . نباید به شکلی در خارج از خانه ظاهر شویم  که زن بودن ما یا مرد بودن ما برجسته شود ، بلکه انسان بودن ما مقدم است بر زن یا مرد بودن ما .

 در جوامعی که زنان برهنه هستند و جاذبه های جنسی شان بیشتر به چشم مردها می آید ، در آن جامعه ، هم امنیت زن ها کمتر است ( یعنی خشونت علیه زن ، خشونت جنسی علیه زن بیشتر است ) بیشتر است و هم به او توهین می شود چون به او می گویند :

« من به خود تو کار ندارم ، من به قیافه ت کار دارم ، تو خود ت برای من اهمیتی نداری »

در فرهنگ اسلامی ، زنان مسلمان می گویند :

«  به ما باید به عنوان یک انسان توجه شود نه اینکه به خاطر زن بودنمان و ویژگیهای جنسی و زنانگی مان به ما توجه شود .»

   اگر ارزش زن در یک جامعه فقط به خاطر زیبایی هایش باشد یعنی ارزشش به این باشد که چهره ی زیبایی دارد ، اگر زن فقط به این خاطر مطرح باشد این مطرح بود ن برای یک دوره محدودی است . مگر تا چند وقت زیبایی ها و نشاط جوانی در یک زن یا دختر پایدار است و در او وجود دارد ؟! این زیبایی و نشاط موقت است . اگر احترام به زن به خاطر زیبایی ها و جاذبه های جنسی اش باشد این مدت احترام تا وقتی است که او زیباست . همین که زیباییش کم می شود این احترام هم کم میشود . و به این خاطر دائما باید تلاش کند که خودش را به مردها نشان دهد و بگوید که من هنوز زیبا هستم ، به من توجه کنید من هنوز زیبا هستم . در حالی که در فرهنگ اسلام زیبایی اصلی در زن و مرد ، زیبایی روح آنهاست  ، زیبایی شخصیت آنهاست .

   البته زیبایی های ظاهری هم مهم است ، زیبایی های ظاهری هم باید باشد اما نه اینکه ارزش یک انسان به زیبایی های ظاهریش باشد که وقتی انسانی کمی سنش بالا رفت ، کمی پیر شد ، صورت چروک برداشت و قیافه اش عوض شد ارزشش هم کم شود . نه ارزش دارد .

   برهنه شدن زن به نفع زن نیست ، به نفع مردهاست . برهنه شدن زنان در خیابان در عرصه ی عمومی به نفع مردهاست که مجانی میخواهند استفاده کنند ، نگاه کنند و لذت ببرند ( البته مردانی که اخلاق ندارند ، مردانی که فقط دنبال لذت خودشان هستند ) . زنان مسلمان معتقدند که ما باید با حجاب بیرون بیاییم برای اینکه ما کالای تجاری نیستیم . ما نباید مصرف شویم ، ما برای خودمان حرمت واحترام داریم ، و این نقطه بسیار مهمی است . شاید یکی از علت هایی که خانواده ها تضعیف می شود و به اصطلاح فروپاشی خانواده به وجود می آید، فکر می کنم که یکی از  علتهای آن مسئله برهنگی و حجاب است . یعنی اگر دقت کنیم میبینیم  مردی که خارج از خانه با زنان زیبا و متعدد و با جاذبه های متعدد زنانه روبه رو است ، این مرد توجهش ( حتی توجه جنسی اش ) به همسر کم می شود.  تعهد و وفاداری اش به همسرش کمتر می شود .

   از آن طرف زن احساس می کند که شوهرش در حال خیانت به او است .  همسرش ( شوهرش ) تمام توجهش به زنان بیرون است و زنش احساس می کند به او توجه نمی شود و به او محبت نمی شود و در نتیجه زن هم میرود سراغ اینکه مشکلش را طور دیگری حل کند .

نکته : این مسئله خیانت شوهر به زن و زن به شوهر مسئله تضعیف و ضعیف شدن خانواده مسئله کم شدن احترام زن ( احترام زن فقط باید به خاطر زیبایی اش باشد ؟! ) این ها مسائل بسیار مهمی است و بزرگترین ضربه را به زن می زند . زن را تحقیر می کند ، خانواده را تضعیف می کند و زن صدمه می بیند .

 

امام خمینی (ره) : حجابی که اسلام قرار داده است برای حفظ ارزشهای شما زنها است.

انتهاي پيام.