ژانویه 31, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

حبس به اتهام یک «لایک»در فیس‌بوک!

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” سپاه سایبری جمهوری اسلامی ایران ” نوشت:

یک فلسطینی به اتهام لایک کردن مطلبی در یکی از صحفات شبکه اجتماعی فیس بوک، به 6 ماه زندان محکوم شد.

سپاه سایبری جمهوری اسلامی ایران

انس اسماعیل، یک فلسطینی اعلام کرد که دادگاه صلح شهر سلفیت در کرانه باختری روز پنجشنبه گذشته، وی را به اتهام بدگویی به مشهور ابودقه وزیر ارتباطات سابق به شش ماه حبس محکوم کرده است.

اسماعیل (29 ساله) افزود: اتهام من، لایک کردن مطلبی است که شخص دیگری در فیس بوک نوشته و طی آن خواستار برکناری مشهور ابودقه شده بود. مطلب دیگری مبنی بر بازخواست از این وزیر را هم لایک کرده بودم.

وی که با خبرگزاری یونایتدپرس گفتگو می کرد، اظهار داشت که به مدت 17 روز به اتهام بدگویی در بازداشت سازمان امنیت پیشگیرانه بوده است و در روز پنجشنبه گذشته دادگاه سلفیت حکم غیابی وی مبنی بر حبس شش ماهه را صادر کرده و این احتمال وجود دارد که این حکم در روز یکشنبه مورد تجدید نظر قرار گیرد.

اسماعیل که در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر  فعالیت می کند، گفت: طی شش ماه گذشته ده بار به اتهام فعالیت در صفحات شبکه های اجتماعی احضار شده ام.

دستگاه امنیتی فلسطینی چندی پیش ممدوح حمامره یک روزنامه نگار را پس از صدور عفو رییس تشکیلات خودگردان، آزاد کردند.

یک دادگاه فلسطینی وی را به اتهام نشر یک عکس توهین آمیز از محمود عباس در صفحه خود، به یک سال حبس محکوم کرده بود.

این حکم اعتراضات گسترده ای در میان روزنامه نگاران فلسطینی و نهادهای حقوق بشر برانگیخت و آن را اقدامی بی سابقه در تاریخ تشکیلات خودگردان عنوان کردند.

تشکیلات خودگران فلسطین به ریاست محمود عباس همواره مورد انتقاد مردم فلسطین در پی گیری حقوق این ملت و مسامحه با غرب و اسرائیل قرار دارد.