دستور رئیس‌جمهور عملی غیر قانونی است

نوبت شما به نقل از وبلاگ “سپاه سایبری جمهوری اسلامی ایران” نوشت:  رؤسای دو دانشگاه تهران و تربیت مدرس، جزو بهترین رؤسای دانشگاه‌ها هستند و از شخصیت‌های فرهیخته‌ای هستند که همراه انقلاب‌اسلامی، رهبر معظم انقلاب و ملتند.

6
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: تغییر رؤسای دانشگاه‌ها آغازی برای ایجاد آشوب در کشور است

وی با اشاره به اینکه انتساب رؤسای دانشگاه‌ها طی یک فرآیند انجام می‌گیرد، افزود: براساس این فرآیند رئیس‌جمهور
به عنوان رئیس‌ شورای عالی انقلاب‌فرهنگی مانند بقیه اعضای این شورا تنها حق یک رأی دارد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای‌اسلامی با بیان اینکه هرگونه تغییری در دانشگاه‌ها باید به تصویب اعضای شورای عالی انقلاب‌فرهنگی برسد، تصریح کرد: سرانجام دبیر‌خانه این شورا موارد تصویب شده در این شورا را به وزیر علوم ابلاغ ‌کند.

وی تذکر داد: عزل رؤسای دانشگاه‌ها این‌گونه نیست که رئیس‌جمهور هر زمانی که اراده کند، بتواند دخالت بکند و این نامه و درخواست رئیس‌جمهور غیر‌قانونی است.

حیدرپور با اشاره به دلایل احمدی‌نژاد برای این امر گفت: وزیر علوم حق ندارد از رؤسای دانشگاه‌ها بخواهد که دانشگاه‌ها را بر اساس سیاستی که مد نظر رئیس جمهور باشد، اداره کنند.

وی یادآور کرد: رؤسای دو دانشگاه تهران و تربیت مدرس، جزو بهترین رؤسای دانشگاه‌ها هستند و از شخصیت‌های فرهیخته‌ای هستند که همراه انقلاب‌اسلامی، رهبر معظم انقلاب و ملتند.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای‌اسلامی با اشاره به اینکه خبری در این مورد شنیده است که در صحت آن تردید وجود دارد، ادامه داد: قرار بوده که یکی از افراد فعال در حلقه انحرافی دولت به‌صورت ویژه و براساس رانت وارد دانشگاه تربیت مدرس بشود که رئیس این دانشگاه ممانعت کرده است و این دلیل بر این نیست که رئیس‌جمهور دستور دهد که رئیس دانشگاه تغییر کند.

وی توصیه کرد: احمدی‌نژاد به قوانین جمهوری‌اسلامی ایران تمکین کند و هیچ شخصیت بیشتری در مقابل قوانین برای خود قائل نباشد.

حیدرپور یادآور کرد: حضرت امام خمینی (ره) بارها فرمودند«قانون است که همه چیز را مشخص می‌کند و همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید،‌ ولو برخلاف رای شما باشد.»

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب همیشه بر قانون‌گرایی تأکید داشتند، بیان کرد: ملت ایران نیز تمکین کردن به قانون را می‌پسندد تا اینکه شخصی به‌خواهد برای قانون اظهار نظر کند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آقای رئیس‌جمهور و حلقه انحرافی، سناریویی را برای به آشوب کشیدن کشور و ایجاد اغتشاش تعریف کرده‌اند که این نامه‌ می‌تواند سر آغازی برای این سناریو باشد.

وی هشدار داد: رئیس جمهور و وزیر علوم مراقب باشند که امنیت کشور را مخدوش نکنند.

حیدر‌پور اذعان کرد: من به‌عنوان یک عضو کمیسیون امنیت ملی، این قضیه را آغازی برای خط سیر ایجاد آشوب و بر هم زدن آرامش و خدشه‌دار کردن امنیت کشور تلقی می‌کنم و هشدار لازم را از این بابت به رئیس جمهور و وزیر علوم می‌دهم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای‌اسلامی گفت: فرآیند انتخاب، انتصاب و عزل رؤسای دانشگاه‌ها بنا به دستور رئیس‌جمهور نیست و دستور رئیس‌جمهور عملی غیر قانونی است.

انتهای پیام

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *