سخنی با شما وبلاگ نویس هم استانی

**سخنی با شما وبلاگ نویس هم استانی**

1

مختصری درباره سایت جامع وبلاگ های استان سمناننوبت شما

سایت “نوبت شما” همگام با دیگر سایت های وبلاگی استان ها در سراسر کشور، به منظور حمایت و پشتیبانی از وبلاگ های جنگ نرم در عرصه فضای مجازی راه اندازی شده است. فعالیت این سایت به طور ویژه در زمینه پوشش مطالب وبلاگ های استان سمنان و نیز دیگر وبلاگ های کشوری می باشد تا بتوانیم بر طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری امام خامنه ای به صورت شبکه ای در فضای سایبر حضور یافته، و با کار گروهی قدرت تأثیر گذاری بیشتری در این عرصه مهم از جنگ نرم یعنی محیط اینترنت داشته باشیم.

در این سایت، خدمات پشتیبانی و راهنمایی جهت بهبود و ارتقای مطالب با ارائه سوژه های مهم، انگیزه سازی و جهت دهی به فعالیت های وبلاگ نویسان، کمک به وبلاگ نویسان جهت رفع اشکالات وبلاگ ها و معرفی سایت های مهم فعال در کشور در زمینه جنگ نرم برای آگاهی از موضوعات و مسائل و رویدادهای مرتبط و… ارائه می شود.

جنگ نرم شامل موضوعاتی همچون:

-دفاع از ارزش ها و آرمان های اسلامی و انقلابی و حفظ دستاوردهای شهدا

-دفاع از ولایت و رهبری

-روشنگری و تبیین موضوعات سیاسی روز (از جمله موضوعات مهم روز، موضوع انتخابات ریاست جمهوری پیش روست، که باید ما وبلاگ نویسان به این رخداد مهم سیاسی کشور توجه ویژه نشان دهیم و مطالب وبلاگ های خود را به این سمت و سو ببریم)

-مباحث فرهنگی مبتلا به جامعه (همچون حجاب و عفاف، تهاجم فرهنگی، مد و لباس، بررسی های انتقادی در خصوص کارکرد صدا و سیما و…)

-مباحث اجتماعی (نظیر اصلاح سبک زندگی، مباحث تربیتی خانواده و کودکان و …)

-مباحث اقتصادی و تبیین مسائلی همچون فساد اقتصادی، اثرات سوء ترویج اشرافی گری و تجمل گرایی در خانواده ها، گرانی و تورّم موجود در بازار، کاهش قدرت خرید مردم، سیاست های خصمانه ابرقدرت های جهانی در تحریم اقتصادی ایران و نقش آن در گرانی و کاهش قدرت خرید مردم و..

در طول مدت چند ماهی که از راه اندازی سایت “نوبت شما” می گذرد، ارزیابی و برآوردهای انجام شده از وبلاگ ها نشان داد که استان ما در زمینه جنگ نرم وضعیت مطلوبی برخوردار نمی باشد.

مهمترین دلایل این مسأله برمی گردد به موارد ذیل:

1-در وهله اول، از نظر کمیت تعداد وبلاگ های فعال موجود در سطح استان ما کم است و این تعداد، قابل تطابق با سطح مساحت و جمعیت استان ما نیست. تعداد قابل توجهی از وبلاگ ها غیرفعال بوده که عملاً امکان تعامل و ارتباط با آنها وجود ندارد.

2-عدم بروزرسانی منظم وبلاگ ها (قابل ذکر است که وبلاگی بروز می باشد که حداقل هفته ای یک بار پست تازه ای ارائه نماید).

3- مطالب وبلاگ هایی که در زمینه جنگ نرم فعالیت می نمایند، اکثراً کپی برداری از وبلاگ ها و سایت های دیگر می باشد، نه محتوای تولیدی از قلم نویسنده وبلاگ. متذکر می شویم کپی برداری از مطالب مهم و دارای ارزش در خیلی از موارد کار ناپسندی نمی باشد، چنانکه تنها با کپی برداری در سطح بالا می توانیم یک جنبش یا جریان آگاهی دهی در خصوص یک موضوع را به راه انداخت تا تأثیر گذاری در سطح کشور و حتی جهان داشته باشیم. امّا نه اینکه کلّ مطالب یک وبلاگ کپی برداری از کارهای دیگران باشد.

4-از آنجا که ظاهر و قالب گرافیکی وبلاگ  و ویژگی های دیداری و نمایشی آن یکی از معیارهای ویژه در بازدید از مطالب آن می باشد، در برخی موارد، وبلاگ نویسان استان به این نکته مهم توجه نکرده اند و قالب وبلاگ ظاهر و آرایش جنگ نرم نداشته و اکثراً از قالب های ساده خود سرویس دهنده وبلاگ استفاده نموده اند که این خود در کاهش ارزشمندی مطالب وبلاگ از نظر بازدید کننده تأثیر دارد.

5-عدم ارتباط و ارسال مطلب برای بازنشر در سایت استانی “نوبت شما”. لازم به ذکر است ارتباط با سایت استانی، علاوه بر اینکه امکان معرفی وبلاگ شما را در سطح استان و کشور فراهم می آورد، شما می توانید ضمن اطلاع از آخرین کارهای دیگر وبلاگ نویسان، با یکدیگر هم افزایی داشته باشید و نظر دادن در مورد مطالب دوستان خود زمینه ارتقای فعالیت های خود را فراهم آوید.

6-از دیگر مزایای ارتباط با نوبت شما، شرکت در جشنواره ها و موج های وبلاگی است که از سوی نوبت شما یا سایت کشوری “حرف تو” برگزار می شود.

7- همچنین از مزایای دیگر ارتباط با نوبت شما، انتخاب وبلاگ برتر استان و اهدای جوایز ارزنده به مدیر وبلاگ می باشد. این بخش به منظور تقدیر و تشکر از فعالیت ها و تلاش های انجام گرفته توسط ایشان و معرفی وبلاگ به دیگر وبلاگ نویسان استان و کشور صورت می پذیرد. تا کنون شش ماه از بهمن ماه 91 تا تیر ماه 92 هر ماه  وبلاگ برتر استان برگزیده شده که اطلاع رسانی در این خصوص انجام شده است.

در ادامه ملاک های ارزیابی برای یک وبلاگ برتر تقدیم شما می گردد:

رديف

عنوان خلاصه

شرح

امتياز

1

قالب گرافیگی وبلاگ

طراحی قالب توسط مدیر وبلاگ (10)-تغییر تصاویر قالبهای آماده(3)-استفاده ازقالبهای آماده(2)

10

2

گرافیک

استفاده از ویژگی های گرافیکی

(بولد کردن عناوین و نکات مهم، رنگی کردن، استفاده ازفونت های زیبا و جذاب، لزوم استفاده از تصویر در مطالب)

10

3

معرفی

انتخاب عنوان جذاب، شرح مختصر و معرفی مناسب وبلاگ

5

4

موضوع

موضوع بندی مطالب وبلاگ، ارائه ایده جدید

5

5

محتوا

محتوای تولیدی خود نویسنده وبلاگ

-استفاده از مطالب ارزنده و از دیگر وبلاگ ها

– رعایت نکات نگارشی و املایی

-استفاده از پست های کم در صفحه اول

20

6

زمان

آرشیو تاریخ وبلاگ

5

7

پیوند

معرفی سایت ها و وبلاگ های مرتبط و مهم استان و کشور

10

8

ارتباط

-ارتباط با سایت استانی “نوبت شما” و سایت کشوری “حرف تو” و ارسال مستمر مطالب جدید خود به این سایتها جهت استفاده از ظرفیت بالای این سایت ها برای انتشار و معرفی مطالب شما

-ارتباط با وبلاگ های داخل استان و کشوری

10

9

حجم

تعدد و تنوع مطالب

(تنوع در استفاده از متن، پوستر، کلیپ و …)

10

10

نظرات

-تعداد و محتوای نظرات مطالب (هرچه تعداد نظرات بیشتر باشد)

-پاسخگویی به نظرات توسط مدیر وبلاگ، برای جذب مخاطب بسیار مهم است.

5

11

منبع

ذکر منبع برای مطالب

5

12

سرعت

سرعت بارگذاری وبلاگ (عدم استفاده بیش از حد از کدهای جاوا)

5

13

منفی

امتیاز منفی به مواردی که باعث افت کیفیت وبلاگ می شود

10-

ان شاء الله وبلاگ نویسان عزیز هم استانی بتوانند با عملی کردن این معیارها در حد توان سطح وبلاگ خود را ارتقا دهند و حضور فعالانه و تأثیرگذاری ثمربخش در محیط وب داشته باشند.

..

به امید موفقیت های چشگیر وبلاگ نویسان استان در جامعه وبلاگی کشور

با تشکر

“نوبت شما”  (محمدی)

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

3 نظر

 1. سلام مجدد چه جوري از اخبار سايتتان آگاه شيم
  ايميل سايت تان براي ارسال شماره تلفن همراه چيست؟

 2. باسلام و تشکر از روشن گری شما؛
  بنده به شخصه خیلی سعی می کنم از مطالب ناب و دست اول سایت ها و وبلاگ های مرتبط با موضوع وبلاگم استفاده کنم و حتماً قانون کپی رایت رو رعایت کنم!
  همونطور که می بینید،بیشتر مطالب درج شده در وبلاگم،با ذکر منبع هستند!
  از اینکه توضیحات جامع و کامل رو ارائه فرمودید متشکرم،اما مطالب ارسالی برای شما،مطالب داغ و جذابی هستند ( وقتی که ارسال میشن) اما بروزرسانی سایت نوبت شما خیلی دیر اتفاق میفته و مطالب تازگی خودشون رو از دست میدن!
  اگه بشه بروزرسانی سایت در روز بیشتر بشه خیلی بهتره!
  اگه شما زیاد فرصت به روز رسانی سایت رو ندارین،میتونین از افرادی که در زمینه مدیریت سایت و وبلاگ پیشینه خوبی دارن، استفاده کنین!!

  امیدوارم که بتونم حداقل مقداری از وظایفم در حوزه جنگ نرم در فضای مجازی که از فرمایشات رهبر عزیزمان است رو انجام بدم!

  و من الله التوفیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *