جریمه ۵۰ میلیون دلاری توییتر به دلیل انتشار پست‌های ضدیهودی

نوبت شما به نقل از وبلاگ “سپاه سایبری جمهوری اسلامی ایران” نوشت: دولت فرانسه اعلام کرده که بر اساس قانون اساسی این کشور، توییتر با انتشار چنین پست‌هایی قانون را نقض کرده است..

1

اتحادیه دانشجویان یهودی فرانسه در دادخواستی جدید علیه سایت توییتر که هفته گذشته مطرح شده، خواستار پرداخت جریمه 50 میلیون دلاری از جانب این شبکه اجتماعی به دلیل انتشار پست‌های ضدیهودی شده است.

بنا بر این گزارش، این اتحادیه در ماه اکتبر سال 2012 پرونده‌ای را علیه شبکه اجتماعی توییتر در دادگاه به جریان انداخت و از این سایت خواست تا هویت واقعی نویسندگان پست‌های ضدیهودی را فاش کند.

به دنبال این جریان، دادگاه پاریس نیز در ماه ژانویه حکمی را صادر کرد که به موجب آن، توییتر ملزم می‌شد تا هر چه سریع‌تر اسامی نویسندگان این پست‌ها را معرفی کند.

اما توییتر این حکم را نادیده گرفت و اعلام کرد که در حال بازبینی تصمیم دادگاه در زمان انتشار این حکم است.

در حکمی که در ژانویه امسال صادر شده بود به توییتر 15 روز فرصت داده شد تا اسامی را تسلیم کند و یا اینکه درخواست تجدید نظر ارائه کند. بر اساس این حکم،‌ توییتر با هر یک روز تأخیر در تسلیم این اسامی به پرداخت یکهزار یورو جریمه می شد.

این حکم هنوز اجرایی نشده بود تا اینکه هفته گذشته دادخواست جدیدی علیه توییتر مطرح شد که وی را به پرداخت 50 میلیون دلار جریمه می‌کند.

بنابراین گزارش، دولت فرانسه اعلام کرده که بر اساس قانون اساسی این کشور، توییتر با انتشار چنین پست‌هایی قانون را نقض کرده است اما مقامات توییتر اعلام کرده‌اند از آنجایی که این سایت از آمریکا اداره می‌شود و قانون اساسی آمریکا نیز صراحتا به آزادی بیان تأکید دارد، هیچ قانونی نقض نشده است.

 

انتهای پیام

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *