مصاحبه سایت “حرف تو” با مدیر وبلاگ “سیاست روز”

نوبت شما به نقل از سایت “حرف تو” نوشت: سلام و خسته نباشین و با تبریک سال نو برای شما برادران ارزشی و محترم من داریوش احمد رضا بهمنیار جانباز بسیجی 25درصد هستم و وبلاگ خودم را در سال1385 با نام سیاست روز راه انداختم.

bahmaneyar

مصاحبه با مدیر وبلاگ “سیاست روز

http://bahmaneyar.blogfa.com

به گزارش سایت حرف تو، با عرض سلام خدمت خوانندگان خوب سایت  “حرف تو”  فرا رسیدن سال نو را تبریک و تهنیت عرض می کنیم و برای همه شما آرزوی سالی خوب و خوش و سرشار از موفقیت و سعادت آرزومندیم. از ارتباط مستمری که با سایت خودتون دارید، بی نهایت متشکریم. این هفته نیز با مصاحبه ای دیگر خدمت شما رسیده ایم و این بار، می خواهیم با وبلاگ نویسی از دیار خراسان آشنا شویم.  وبلاگ سیاست روز حتماً مطالب زیادی از این وبلاگ را در سایت مشاهده دیده اید، حالا به سراغ مدیر محترم و پرکار این وبلاگ مطرح رفته ایم و از شما دعوت می کنیم این مصاحبه مهم را مطالعه بفرمایید…

0 سلام عرض می کنیم خدمت شما، و تشکر می کنیم از اینکه دعوت ما را پذیرفتید. به عنوان اولین سؤال ابتدا خودتون و وبلاگ  سیاست روز را برای خوانندگان ما معرفی بفرمایید.

00 سلام و خسته نباشین و با تبریک سال نو برای شما برادران ارزشی و محترم من داریوش احمد رضا بهمنیار جانباز بسیجی 25درصد هستم و وبلاگ خودم را در سال1385 با نام سیاست روز راه انداختم.

0 با چه انگیزه ای وبلاگتون رو ساختید؟ و بیشتر در چه زمینه هایی مطلب می نویسید؟

0 اوایل فقط انگیزه ام در باره انرژی هسته ای بود؛ چون تازه بعد از دو سال انرژی هسته ای از تعطیلی دو ساله بیرون آمده بود و ما خیلی خوشحال شده بودیم، ولی بعدا به خصوص در این چند سال اخیر که کاملا از کار افتاده شدم، بیشتر پای اینترنت هستم از مسائل سیاسی روز می نویسم و اینکه در مقاله ها و مطلب هایم این پیام را منتقل می کنم که جوانان امروز ایران و نسل امروز، مانند جوانان زمان انقلاب، دارای همان ایدئولوژی و آرمانگرایی هستند و در نظر من این پیوند نسل هاست که این انقلاب را پیش می برد و دستی الهی کمک یار این انقلاب مقدس است که بهترین کمک هم به خصوص وجود نعمت رهبری می باشند که وجودشان باعث امنیت و اقتدار و شرافت و آبروی ما ایرانیان است.

00 آیا فعالیت های دیگری هم در زمینه فرهنگی و فضای مجازی دارید؟ اگر امکان دارد لطفا توضیحاتی در این خصوص ارائه بفرمایید.

0 بله دارم در سایت ها و پایگاههای خبری اصولگرایی ارزشی و ولائی تحلیل و تفسیرهایی در باره سیاست  ها و مسائل روز به خصوص شناخت افکار مردم و ملت های مسلمان منطقه انجام می دهم. در گذشته بین سالهای1382 تا 1385 بعضی وقت ها حتی برای بعضی روزنامه ها مقالاتیفکس می کردم. سه سال تا سال1387 برای کانون فرهنگی شاهد در بنیاد جانبازان کاشمر و مشهد مقاله های تحلیل و تفسیرهای سیاسی می فرستادم. الان هم در بعضی از سایت ها و پایگاه های خبری مطلب می نویسم، ولی چند ماهی است که به خاطر مشکلاتی کند کار شده ام که ان شالله اگر خدا کمک کند دوباره راه خواهم افتاد.

00 روزانه چقدر وقت برای وبلاگتون اختصاس می دهید؟

0 بیشتر روی خواندن و مطالعه وقت میگذارم برای وبلاگم زیاد وقت میگذارم.

00 به نظر شما چه شیوه هایی را باید یک وبلاگ نویس رعایت کند تا مطالب وبلاگش برای بازدیدکننده جذابیت داشته باشد؟

0 در نظر من اگر ما وبلاگ نویس ها به صورت گروه های چند نفری روی موضوعات خاصی تمرکز کنیم و به قول معروف تخصصی تر و هجومی تر و به اصطلاح خودتان به صورت موجی اقدام به انتشار و بروز کردن خبرهای سایت هایمان بکنیم آنگاه بهتر می توانیم تاثیرگذار باشیم. به خصوص ما که از پنجاه سال رد شدیم باید افکار و ایدئولوژی نسل دیروز و زمان انقلاب و جنگ را به نسل امروز گره بزنیم، موضوعات پراکنده را دنبال نکنیم؛ چون در سیاست هم باید کارها را تقسیم بندی و تخصصی تر کرد و به صورت گروهی کار کنیم اگر کارها را تخصصی تر کنیم، بهتر نتیجه می گیریم. خود من به شخصه تا حالا خیلی کوتاهی کرده ام، ولی انشالله به خواست خدا خاطرات جبهه ام را باید به صورت کتاب بنویسم و توفیقش نصیبم شود.

00 بیشتر طرفدار مطالب تولیدی هستید یا بازنشر و کپی برداری؟ چرا؟

0از این سه تا بیشتر طرفدار باز نشر هستم. ولی خودم خواستار چیزی هستم که خودم بنویسم. از تراوشات فکری خودم بنویسم. تجزیه و تحلیل هایم باید هدف خاصی را بازگو کند. مهمترین نتیجه نوشته ام اینکه ما ایرانیان یک شیعه هزار و چهارصد ساله ایم اینک باید بسیار با درایت و آگاهانه قدم برداریم. چرا در این چهارده قرن ایران نتوانسته و نخواسته رهبری دنیای اسلام را به عهده بگیرد؟ اگر روحانیت حتی دویست سال زودتر وارد سیاست می شد هم اینک در جهان تعداد شیعیان با اهل سنت برابر بود ما ایرانیان مسلمان شیعه دوستدار اهل بیت پیامبر تکلیفی داریم که نباید ذره ای از ولی زمان خودمان جلو یا عقب بیفتیم خط قرمز ما رهبری است. در حقیقت قدرت ما در رهبری است. همه چیز ما در اطاعت از رهبری است. بدون حضرت آقا ما چیزی نداریم خدای نکرده به نوعی بی هویت می شویم.

00 از نظر محتوا، در وبلاگ شما مشاهده می کنیم که بیشتر به بحث و تحلیل پیرامون صحبت هایی که حضرت آقا می فرمایند، دلیل این کار چیست؟

0 اگر دقت کنیم می بینم که در سخنان رهبری جامع ترین سخنان با فهمی عمیق و با زبانی عامه پسند گفته می شود. سخنان ایشان شیوا بلیغ و قابل فهم برای هر قشری از سطوح جامعه است. عوام به خوبی می فهمند و خواص هم به خوبی درک می کنند و لپ کلام را بازگو می کنند و چون همیشه حرف جدیدی برای گفتن دارند و هزار ماشالله با نطق زیبایشان همه صحبت هایشان به دل می نشیند و این مسئله را خیلی ها اعتراف کرده اند حتی مهمانان خارجی.

 00به نظر شما واقعاً سیاست روز ایران ما از چه چیزهایی متأثر است؟

0در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در بعد خارجی به خصوص در چند سال اخیر خیلی خوب عمل کرده است ولی در بعد داخلی سیاست روز ایران عده ای هستند که فقط سلیقه هایشان با هم فرق می کند، ولی عده ای هم هستند که از اختلافات قوا بین دولت و مجلس بهره برداری سیاسی کرده و تخم کینه و نفرت را در دل مسئولان میان همدیگر می کارند. اگر نظر من را بخواهید باید همین نکته ای که مقام رهبری فرمودند دولت ها باید به طرف تکامل پیش بروند با گزینش افرادی صالحی از میان نخبگان و سیاست مداران میتوان کمیته ای برای اجرای فرمان رهبری در جهت نزدیک تر کردن دیدگاه های دولت ها و برنامه های اقتصادی شان برداشت.

 00آیا با سایت های ارزشی همچون افسران و عمارنامه و .. هم ارتباط دارید؟

0بلی ارتباط دارم ولی نه زیاد.


00 این سایت ها اکنون چه جایگاهی در جنگ نرم سایبری دارند؟

0خیلی خیلی خوب ظاهر شده اندمن این سایت ها را کاملا تایید می کنم.


00 چطور امکان دارد در آرمان های انقلاب انحراف به وجود آید؟

 0زمانی که نتوانیم نسل جدید را به نسل قدیم انقلاب پیوند بزنیم، امکان انحراف وجود دارد. الان عوض اینکه قرآن ها را بر سر نیزه کنند، فارسی وان ها و شبکه های من و تو رو بر سر نیزه کرده اند و هم اکنون ماهواره ها  در صف اول مبارزه ها هستند تا انحراف را در جامعه بیشتر کنند.

00 در انتخابات 92، با توجه به اعلام رهبری که باید منتظر فتنه شدید تری باشیم، ما افسران ارزشی در دفاع از خط ولایت چگونه باید عمل کنیم؟

 0اقتدارگرایانه و آگاهانه باید عمل کنیم. نباید اجازه داد چند هزار نفر سودجو فتنه دیگری را به مردم ایران تحمیل کنند. باید با قدرت تمام با این عناصر ساختار شکن برخورد شود. اینان همان عناصری هستند که همچون فتنه88 میخواستند از روی جنازه های افتاده در خیابانهای تهران عبور کرده تا به خواسته های دیکته شده اربابانشان برسند و رضایت امریکا و انگلیس را جلب کنند آن هم به خاطر دروغی بزرگ به نام تقلب!

00 فکر می کنید در انتخابات پیش رو، چه کسی می تواند گزینه خوبی برای ریاست جمهوری بعدی کشور باشد؟

0 افراد زیادی هستند، ولی گزینه خوب باید همان ملاک رهبری باشد. به اینکه دولت ها فقط نقاط قوت هم را به همدیگر انتقال بدهند و از نقاط ضعف هم دوری کنند تا در هر دوره ریاست جمهوری به تکامل بیشتری برسد. کاندیداها و نامزدهای ریاست جمهوری باید بدانند در لشکر خدا قهرمان ترین سربازان جیوش خدا، گمنام ترین آنها هستند.

00 در تورّم موجود در جامعه و بحث گرانی، آیا تحریم های غرب و آمریکا مؤثر بوده است؟

0 بلی مسلما موثر بوده ولی تحریم ها نقاط مثبت زیادی هم به جا گذاشته است. ولی سیاست های غلطی هم که تا حدودی باعث گرانی و تورم شد، هیچ نقاط مثبتی به جا نگذاشته است مگر اینکه از تجربه این سیاست های نابجا عبرت بگیرند  .

00 رهبری همیشه بر نقش حوزه های علوم دینی در اصلاح وضعیت فرهنگی جامعه تأکید خاصّ داشته اند. به نظر شما، آیا حوزه و روحانیت عملکرد خوبی در زمینه فرهنگی داشته اند؟

0 من از عملکرد حوزه و هم روحانیت در زمینه فرهنگی راضی هستم.

00 از بین روحانیون چه الگوهایی به نظر شما برتر می باشند که در سطح فرهنگی تأثیر گذار بوده اند؟

0 استاد مرتضی مطهری.

00 چندی پیش یکی از علمای بزرگ ایران اسلامی حضرت آیت الله خوشوقت و به تازگی آیت الله موسوی لاری از میان ما رفتند.. چرا ما از وجود چنين  شخصيت هايي كه غرور شيعيان جهان ند، بی خبریم؟

0 به راستی دست روی داغ دل من گذاشتید. روحانیتی که چند صد سال است در صحنه سیاسی ایران هر کجا لازم بوده به میدان آمده و خودش را فدا کرده کاشانی ها و نواب ها و آل احمد ها و بقیه و همین هایی هم که در قید حیات هستند، باید برای نسل جوان ما الگو شوند و این مسئله جا انداخته شود که روحانیت قرن هاست در سیاست ایران تاثیر گذار بوده اند در زمان ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه و احمد شاه و حتی قبل از، به عنوان مثال روسیه تزاری زمانی که به ایران و اذربایجان حمله می کرده است، این روحانیت و مراجع تقلید بودند که برای سیادت از کشور حکم جهاد می دادند و همه مردم ایران به اذربایجان می رفتند و روسیه تزاری را بیرون می کردند و در زمستان ها چون ایران لشکر نداشت، مردم به خانه های خود باز می گشتند و سال بعد دوباره دشمن را بیرون می کردند. در حقیقت قدرت در دست روحانیت بود و پادشاهان در مواقع جنگ از انها می خواستند برای حفظ مملکت مردم را جمع کنند و حکم جهاد بدهند و پادشاهان قدرت آنچنانی نداشتند غیر از لشکری کوچک که به خودشان خدمت می کرد قدرت اصلی مردم در دست روحانیون بود.

00 هر ساله جمع کثیری از جوانان ایرانی در قالب اردوهای راهیان نور برای بازدید از مناطق عملیاتی جبهه ها اعزام می شوند. این بازدیدها چقدر می تواند در انتقال مفاهیم جهاد و شهادت و پاسداری از خون شهیدان تأثیر داشته باشد؟

0 خیلی زیاد بسیار بسیار زیاد و این کمک به شناخت پیوند نسل هاست. کاش این اردوهای راهیان نور را برای دانش آموزان و دانشجویان هر ساله کنند و در همان مناطق هتل ها، گردشگاهها، پارک ها و بازار های جهانی و برنامه های تفریحی و گردشگری هم زمان دایر شود چرا که بهترین راه شناخت و نزدیکی نسل هاست.

00 ضمن اداری احترام به همه شهدا و جانبازان عزیزمان، با توجه به اینکه خود شما از جانبازان سرافراز میهن عزیزمان هستید، از شما می خواهیم خاطره ای از آن روزهای ایثار و فداکاری رزمنده های در عملیات ها بیان فرمایید.

0 خاطرات زیادی دارم شب حمله بود و ما داشتیم زیر خمپاره ها و گلوله ها جلو میرفتیم هنوز خیلی مانده بود برسیم به جاده خرمشهر کمی می رفتیم و در یک گوشه پناه می گرفتیم و دوباره ده بیست متر دیگر می رفتیم و دوباره پناه می گرفتیم. چون هوا تاریک تاریک بود نمی توانستیم صورت همرزمان دیگرمان را ببینم. یکی از فرمانده ها به یکباره از عقب اومد و از همه ما رد شد و داد می کشید برو جلو برادر.. روحیه بقیه بچه ها را ضعیف نکن.. بگو الله اکبر.. و اگر کسی زیاد در جایی پناه می گرفت بلندش می کرد و می گفت برو جلو.. خیلی روحیه بخش بود. یادمه از ما رد شد. من در اولین جایی که پناه گرفتم، دیدم یکی از بچه ها پناه گرفته و تکون نمی خوره. فکر کردم که باید همون کار را که فرمانده کرد، من هم بکنم. رفتم جلوش گفتم برادر روحیه بقیه رو ضعیف نکن. پاشو! تکون نخورد. داد زدم پاشو! شانه اش را گرفتم که بلندش کنم، ولی دیدم شهید شده است. با اینکه بدنش خشک و سرد بود، ولی چشمانش باز بود و نگاهش به آسمون پر از ستاره دوخته شده بود.

00 جنگ امروز چه تفاوتی با جنگ دیروز دارد؟

0 از لحاظ ایدئولوژی فرقی ندارد. ولی از نظر امکانات و تسلیحات زمین تا آسمان فرق دارد. وقتی مقام معظم رهبری (حفظ الله) اعلام می کنند ما در همان سطحی که به ما حمله کنند، در همان سطح به آنها حمله می کنیم، این می رساند یعنی اینکه حتی اگر بمب اتمی به طرف ایران بفرستند، ایران به طریقی میتواند وارد سیستم موشک شود و مسیرش را به طرف خودشان عوض کند و یا ایران قدرتی دارد که می تواند با استارت و شلیک بمب های خود اسرائیل و امریکا را از پایگاه خود امریکائی ها و اسرائیلی ها به طرف اهداف خودشان پرتاب کند.

00 رهبری معظم امام خامنه ای از سالها پیش برای جنگ نرم و شبیخون فرهنگی هشدار داده بودند. چرا هیچوقت به این هشدارها توجه نشد تا آنکه فرهنگ غرب توانست تا حد زیادی در بین جوانان ما رسوخ نماید؟

0 من فکر میکنم این به خاطر اهمال و جدی نگرفتن بیانات مقام معظم رهبری بود. کسانی بودند که در زمان اصلاحات خود را علامه دهر می دانستند و عوض اینکه به فکر مردم باشند، در مجلس شورای اسلامی تحصن می کردند و خوراک برای رسانه های غربی درست می کردند و رهنمودهای رهبری را هیچ زمان گوش ندادند؛ مگر اینکه مجبور می شدند و هم اینک هم با تمام بی شرمی از آمدن در انتخابات دم می زنند. شورای نگهبان نباید این مزدوران را به رسمیت بشناسد.

00 آیا فکر می کنید اگر روزی به پست و مقامی برسید، ممکن است با هم همینطور به اعتقاداتتان ثابت قدم بمانید؟ یا ممکن است شرایط طور دیگری رقم بخورد؟

0 من پنجاه سالم است و اسلام و ایمانم را با آگاهی و شناخت خودم توانستم به باور خودم برسم و بتوانم ولی زمان خودم را درک کنم امیدوارم خداوند قبول کند،  به شدت مخالف جنگ هستم ولی در ته دلم حقیقتش اگر در جایی افتخار جهادی گیرم بیاد مثل زمان جنگ تحمیلی با کله خواهم رفت.

00با توجه به این سخن رهبر که توصيه كردند سطح معرفت خود را مطالب سايتها وبلاگها و اينجور مسائل قرار ندهيد، چرا حضرت آقا این را گفت و چه چیزی باعث شده رهبری در مورد رسانه ها اینچنین نظری داشته باشند؟

 0سخن بسیار درست و فهمیده ای بود. می دانید کسانی که مطالب سایت ها را می خوانند، چند نوع هستند عده ای هستند که سطحی نگر هستند عده ای هم به مصلحت گرایی نزدیک ترند. اسلام خواهی جدای ملی گرایی و مصلحت گرایی است

00 فضای رسانه ای کنونی را چقدر منطبق با فرمایشات رهبری می بینید؟

0 شاید هفتاد درصد

00 تخریب با انتقاد چه تفاوتی دارد؟

0 تخریب برای ترور شخصیت است؛ چه دروغ باشد چه راست. ولی انتقاد اگر سازنده باشد، باعث از بین رفتن ضعف ها و قدرت نقاط قوت می شود.

00 تأثیرگذاری ماهواره بر کودکان در خانواده را چگونه ارزیابی می کنید؟

0 در تهران زیاد  –  در مراکز استان ها متوسط  – در شهرهای کوچک و روستاها کمتر.

00چه صحبتی با وبلاگ نویسان و فعالان فضای مجازی دارید؟

0 از ایشان درخواست می کنم که هیچ وقت یادشان نرود و اسرائیل و یا همان صهیونیست جهانی را فراموش نکنند، چرا که بیشترین قدرت را در کنگره امریکا صهیونیست ها دارند و کنگره امریکا هم دربست در اختیار صهیونیست هاست. پس نوشته های خودشان را به هر چه اختصاص می دهند، بدانند که مجلس قانونگذاری امریکا دست صهیونیست هاست و این مسئله مهمی است، که می شود اکثر سیاست های راهبردی امریکا را از همین جا پیش بینی کرد و شناخت کافی پیدا کرد و بهتر مسائل سیاسی را تحلیل کرد.

00 با تشکر از شما که برای این مصاحبه وقت گذاشتید. برای شما آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون داریم. و از شما درخواست می کنیم برای موفقیت فعالان فضای مجازی این افسران جنگ نرم دعا بفرمایید.

اگر موافق باشید در پایان طبق روال مصاحبه های سایت حرف تو، در مقابل کلمه ای که ما می گوییم، کلمه یا عبارتی که در وهله اول به ذهنتان می آید، بفرمایید.

 نقشه:برنامه
 کربلا: وام دار تاریخ
 مسنجر: سلام
 جایزه اسکار:مسخره
 کوهنوردی: قله
 مکتب اسلامی-ایرانی: مهره های سوخته
 هوگو چاوز: آزادگی
 نوروز: هر روز

 ورزش: زورخونه
 فاطمه زهرا سلام الله علیها: مادر

 

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *