می 17, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

توجه به سبک زندگی اسلامی سبب تقویت بنیان خانواده‌ می‌شود

خبرگزاری فارس: توجه به سبک زندگی اسلامی سبب تقویت بنیان خانواده‌ می‌شود

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بسیج دانش آموزی شاهرودحوزه مقاومت ایمان” نوشت :به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، حجت‌الاسلام حسین دهنوی صبح امروز در همایش ازدواج که به همت بسیج دانشجویی

خبرگزاری فارس: توجه به سبک زندگی اسلامی سبب تقویت بنیان خانواده‌ می‌شود

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، حجت‌الاسلام حسین دهنوی صبح امروز در همایش ازدواج که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و با حضور دانشجویان در سالن آمفی‌تئاتر شرکت ذغال‌سنگ البرز شرقی شاهرود برگزار شد، در سخنانی با تاکید اسلام به ازدواج و رعایت قواعد و قوانین ازدواج اظهار کرد: اسلام توجه ویژه‌ای به امر ازدواج دارد و به فرموده پیامبر اکرم (ص)، ازدواج سنت ایشان است و هر کس ازدواج کند، دین خود را کامل کرده است.

وی افزود: ازدواج سبب می‌شود بسیاری از بی‌عفتی‌ها، ناهنجاری‌ها و بی‌بند و باری‌ها در جامعه نباشد و ارتباطات با توجه به قوانین الهی و اسلامی در بین افراد برقرار شود.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: غربی‌ها با توجه به دین مبین اسلام و توجه آن به اسلام برای جلوگیری از انحطاط جامعه امروز بنیان خانواده‌ها را هدف قرار داده‌اند.

وی تصریح کرد: دشمنان فهمیده‌اند که اگر می‌خواهند جامعه‌ای را از بین ببرند، باید به بنیان‌های آن جامعه دسترسی پیدا کند و با تغییر بنیان خانواده‌ها بتوانند فرهنگ جامعه را تغییر دهند.

دهنوی بیان کرد: باید به سبک زندگی اسلامی و الهی توجه کنیم و بدانیم که سبک زندگی اسلامی سبب جلوگیری از بسیاری از مشکلات در خانواده و جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به فرهنگ ازدواج غربی در جامعه گفت: ارتباط اینترنتی و همچنین پیامکی و چت در جامعه ما بسیار رواج دارد و این امر سبب شده که افراد بدون شناخت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و سبب افزایش طلاق در جامعه اسلامی شود.

این کارشناس خانواده اظهار کرد: جوانان باید با توجه به دستورات الهی قرآن و احکام متعالی اسلام در مورد ازدواج بنیان‌های خانواده خود را مستحکم کنند.

وی از ماهواره به عنوان بدترین وسیله ارتباطی در جهان نام برد و گفت: متأسفانه ماهواره ابزار قدرتمند بیگانگان برای تأثیرگذاری بر بنیان خانواده‌های ماست و تلاش دارد این بنیان را از پایه متزلزل و نابود کند.

دهنوی تأکید کرد: توجه به سبک زندگی اسلامی سبب تحکیم و قوام خانواده‌های ما می‌شود و باید توجه داشت که ایستادگی برابر توطئه‌های دشمنان شناخت می‌خواهد که متأسفانه جامعه ما آن‌گونه که باید ندارد.

وی با بیان اینکه باید خود کنترلی را در خود تقویت کنیم، گفت: تقوا یعنی کنترل خود از گناهان مختلف که سبب انحطاط جامعه می‌شود و باید به این موضوع دقت ویژه کنیم.

لازم به ذکر است؛ همایش و کارگاه با موضوعات مختلف پیرامون ازدواج و معیارهای ازدواج و ازدواج و روابط قبل از آن با حضور حجت‌الاسلام حسین دهنوی در سالن ذغال‌سنگ البرز شرقی و آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سه نوبت با حضور خانواده‌ها، دانشجویان و فعالان فرهنگی برگزار شد.