مارس 28, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

استاندار سمنان :کسانی که تمکن مالی دارند از گرفتن یارانه انصراف دهند

استاندار سمنان از برگزاری رزمایش زلزله در مدارس انتقاد کرد

نوبت شما به نقل از وبلاگ “شاهرود پرس” نوشت:شاهرود پرس :محمد وکیلی گفت : از کسانیکه تمکن مالی دارند خواست از گرفتن یارانه

شاهرود پرس :محمد وکیلی گفت : از کسانیکه تمکن مالی دارند خواست از گرفتن یارانه انصراف د هند . به گزارش روابط عمومی استانداری : استاندار سمنان با اشاره به اجرای مرحله دوم هدفمند کردن یارانه ها از عموم مردم استان خواست کسانیکه از تمکن مالی برخوردارند از ثبت نام هدفمند کردن یارانه خودداری نمایند .

به گزارش شاهرود پرس وی افزود : با انصراف متمکنین جامعه از دریافت یارانه به اشتغال تولید و درمان کشور کمک می شود و امید است مردم استان در این عرصه همراهی و همکاری خوبی با دولت تدبیر و امید داشته باشند . مهندس وکیلی با اشاره به اینکه با اجرای فاز دوم به اصل قانون هدفمند کردن یارانه می رسیم افزود : مجلس و دولت تصمیم گرفتند با اجرای فاز دوم و نزدیک شدن به قیمت واقعی حامل های انرژی به بخش هائیکه دچار مشکل هستند کمک شود خصوصا به تولید، اشتغال و اجرای پروژه های عمرانی که نیازمند کمک و مساعدت هستند ، توجه گردد . وی افزود : هدف دولت عدم قطع یارانه هاست ولی یارانه ها هدفمند واصولی پرداخت گردد خصوصا به بخش آسیب پذیر کمک بیشتری شود و به نیازمندان جامعه توجه گردد . استاندار سمنان با اشاره به اینکه جمع یارانه ها می تواند مبلغ مهمی باشد که تحول اساسی در اقتصاد ایجاد کند افزود : در بخش درمان هزینه های بالایی وجود دارد که دولت بنا دارد بخشی از این هزینه ها را در این بخش و برای سلامت و درمان پرداخت نماید که کمک قابل توجه ای به بهداشت و درمان جامعه محسوب می گردد وی اضافه کرد : در مرحله دوم هدفمند کردن یارانه ها به ارتقای وضعیت بهداشت ، سلامت جامعه و توسعه تولید ، رشد و اشتغال پایدار توجه ویژه ای میشود از این رو با اجرای این مرحله هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت همه جامعه از آن بهره می برند و افرادی که از ثبت نا م خودداری یا انصراف دهند با انصراف خود گامی بزرگ در راستای توسعه آینده میهن اسلامی برداشته اند . استاندار سمنان افزود : امیدوارم کسانی که واقعا نیاز به یارانه نقدی ندارند ثبت نام نکنند یا انصراف دهند تا یارانه به نیازمندان واقعی و کسانیکه دچار مشکلات معیشتی هستند برسد و در راستای توسعه آینده کشور برنامه ریزی گردد .