مسئولان محترم : شاهرود را دریابید !

 نوبت شما به نقل از وبلاگ “شاهرود پرس” نوشت:

تعطیلات نوروزی به پایان رسید و مردم همه شهرها و روستاهای کشور از رهگذر این فرصت هرکدام سهمی از درآمد های حاصل از سفرهای نوروزی داشتند. اما در این میان سهم مردم و کسبه شاهرودی برخلاف سالهای گذشته چیزی نبود جز آه و حسرت.

39549048

شاهرود از آندسته شهرهایی است که جاذبه مسافر پذیری آن نه به خاطر سواحل و جنگل هایش و نه به خاطر بقاع متبرکه اش است. بلکه عمده ترین دلیل حضور مسافران قرار گرفتن این شهر در مسیر تهران به مشهد است. مسیری که سالانه میلیون ها مسافر از آن تردد کرده و در این بین برایشان تفاوت نمیکند که در کدام شهر بیتوته نموده و به استراحت و تجدید قوا برای ادامه سفر بپردازند.

برای مسافران نوروزی شاهرود مهم ترین انگیزه از حضور در این شهر ترافیک روان، مردم مودب و آرام، مغازه داران منصف ، مکان های عمومی امن ، هتل های ارزان و پارکها و بوستان های آراسته بود. مشوق هایی که هر یک به دلیلی دیگر وجود ندارد و تنها از آنها مردم خوب و مغازه داران منصفش باقی مانده اند که برای حضور مسافران در شهر کفایت نمیکند.

وقتی که خیابانهای شهر جوابگوی جمعیت خود شهر نیست و بالاجبار بسیاری از آنها یک طرفه شده،هیچ مسافر عاقلی برای چند لحظه استراحت خود را به دردسر پیدا کردن مسیر صحیح و احیانا جریمه شدن به خاطر ورود در یک خیابان که به تازگی یکطرفه شده نمی اندازد.

وقتی که بوستانهای شاهرود فقط اسم پارک را یدک میکشند و مسافر برای پیدا کردن یک سرویس بهداشتی باید کلی پرس و جو کند و ….. دیگر چه انگیزه ای برای مسافر جهت حضور در شاهرود میماند؟

خوب است که دوستان مسئول و مشاوران ایشان از خواب خرگوشی بیدار شده و با واقع بینی قبول کنند که شاهرود برای بهره مند شدن از این سفره گسترده که به واسطه قرارگیری در مسیر تهران مشهد پهن شده است باید تلاش کند. باید پارک و بوستان جدید و مجهز داشته باشد. باید شهربازی مدرن داشته باشد. باید خیابان هایی با ترافیک روان و علائم واضح و متعدد داشته باشد. باید …..

دوستان عزیز اینجا کیش و اصفهان و بابلسر و مشهد نیست که مقصد اصلی مسافران باشد اینجا شاهرود است یک شهر بین راهی. بهتر است به جای توهم و خود بزرگ بینی با برنامه ریزی کوتاه مدت سعی در جذب این مسافران نماییم و برای بلند مدت در جهت تبدیل شدن به یک شهر هدف تلاش نماییم.

اساتید گرامی سفرهای تابستانی در راه است لطفا اقتصاد شاهرود را دریابید.

انتهای پیام

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *