ماجرای شهادت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

نوبت شما به نقل از وبلاگ “پایگاه سایبری جنگ نرم” نوشت:

خانه 

عمر به ابوبکر گفت : چه مانعی دارد کسی را دنبال علی (ع) بفرستی تا با تو بیعت کند؟ پس به درستی که علی (ع) و این چهار نفر باقی مانده اند و بقیه با تو بیعت کرده اند.

ابوبکر بین آن دو نفر ، نرم خوتر و زیرک تر بود و دیگری خشن تر و جفا کارتر بود. ابوبکر به او گفت : چه کسی را دنبال او بفرستیم؟

عمر گفت : قنفذ را به سوی او می فرستیم. او مردی خشن و پرخاشگر و و از آزاد شدگان است و او از طایفه بنی عدی بن کعب است.

قنفذ:

آن گاه آنان او را به همراه چند نفر فرستادند. آن ها به منزل علی (سلام الله علیه) رفتند و از حضرت اجازه ورود خواستند؛ اما حضرت به آن ها اجازه ندادند. آن ها نزد ابوبکر و عمر برگشتند ، آن ها در مسجد نشسته بودند و مردم در اطراف آن ها بودند ، پس گفتند : او به ما اجازه نداد.

عمر گفت : بروید! اگر اجاره داد وارد شوید و گرنه بدون اجازه او وارد خانه شوید.

آن ها به منزل امیرالمومنین آمدند و اجازه خواستند ، فاطمه زهرا (سلام الله علیها) به آن ها فرمود : بدون اجازه وارد خانه من نشوید ، آن گاه آنان برگشتند و قنفذ ملعون در آن جا ماند. آنان گفتند : فاطمه به ما چنین و چنان گفت و ما بدون اجازه وارد خانه او نشدیم.

به آتش کشیدن خانه فاطمه (ع) :

عمر عصبانی شد و گفت : ما با زنان کاری نداریم. سپس به مردم امر کرد که هیزم بیاورند ، مردم نیز هیزم آوردند و عمر نیز هیزم ها را برداشت و در اطراف منزل علی (ع) و فاطمه (ع) و فرزندانش گذاشت ، سپس فریاد زد تا علی و فاطمه صدای او را بشنوند و گفت : ای علی! به خدا باید از منزل بیرون بیایی و با خلیفه پیامبر (ابوبکر) بیعت کنی و گرنه خانه ات را به آتش می کشم.

آن گاه حضرت فاطمه (ع) فرمودند : ای عمر! با ما چه کار داری؟

عمر گفت : در را باز کن و گرنه خانه ات را آتش می زنم.

پس فرمودند : ای عمر! آیا از خداوند نمی ترسی که وارد خانه من شوی؟

ولی عمر منصرف نشد و آتش خواست و در خانه امیرالمومنین را آتش زد ، سپس داخل خانه شد ، آن گاه حضرت فاطمه (ع) با او روبه رو شد و صدا زد : یا ابتاه یا رسول الله!

ناگهان شمشیرش را در حالی که در قلاف بود به پهلوی فاطمه (ع) زد. آن حضرت فریاد کشید : یا ابتاه!

ناگهان عمر با تازیانه به بازوی حضرت فاطمه (ع) زد. آن حضرت صدا زدند : یا رسول الله! ابوبکر و عمر با اهل بیت تو چه کردند!

حضرت علی (ع) با عمر چه کرد؟

در همان لحظه علی (ع) آمد و گریبان عمر را گرفت و بر زمین انداخت و خواست او را هلاک کند؛ اما وصیت پیامبر(ص) را به یاد آورد و فرمود : ای پسر صهاک! قسم به کسی که محمد (ص) را به نبوت برگزید ، اگر کتابی از طرف خداوند نبود و عهدی که پیامبر با من بسته است آن وقت متوجه می شدی که نمی توانی به خانه من داخل شوی.

آن ها از امیرالمومنین علی (ع) می ترسیدند:

آن گاه عمر کسی را دنبال کمک فرستاد ، مردم آمدند و داخل خانه امیرالمومنین شدند ، امیرالمومنین نیز به دنبال شمشیرش رفت. قنفذ به طرف ابوبکر رفت و می ترسید علی (ع) با شمشیرش بیاید ، به درستی که او ، علی (ع) و شدت شمشیرش را می شناخت.

حمله به خانه امیرالمومنین علی (ع):

ابوبکر به قنفذ گفت : برگرد تا از خانه خارج نشود ، پس اگر امتناع کرد خانه اش را آتش بزن. قنفذ ملعون آمد و با اصحابش بدون اجازه به خانه امیرالمومنین علی (ع) حمله کرد. علی(ع) رفت سراغ شمشیرش ، پس آنان در این کار از او سبقت گرفتند و چند نفر از آن ها برسرش ریختند و بعضی از آن ها شمشیر به دست گرفتند و طناب بر گردنش انداختند. حضرت زهرا(ع) جلوی در خانه بین علی و آنها ایستاد.

قنفذ ملعون با تازیانه ، به حضرت زهرا(ع) زد ، به گونه ای اثر آن در هنگام مرگ ، مانند دستبند روی دست او بود ، خداوند او را لعنت کند.

آن ها علی (ع) را به شدت می کشیدند تا نزد ابوبکر رسیدند. عمر با شمشیر بالای سرش ایستاده بود و خالدبن ولید و ابوعبیده بن جراح و سالم بن مولی ابی حذیفه و معاذبن جبل و مغیره بن شعبه و اسیدبن حفیر و بشیربن سعد و بقیه مردم در اطراف ابوبکر با اسلحه ایستاده بودند.

تازیانه قنفذ:

قنفذ (لعنة الله) هنگامی که حضرت فاطمه بین او و امیرالمومنین علی (ع) ایستاده بود با تازیانه به او ضربه زد. عمر گفته بود که اگر فاطمه (ع) بین تو و بین او بود او را بزن. قنفذ او را به سمت در کشاند و در را محکم فشار داد ، پس یک استخوان از پهلویش شکست و جنین او سقط شد و این درد با او بود تا به شهادت رسید.

هنگامی که علی (ع) را نزد ابوبکر آوردند ، عمر با لحن بدی گفت : بیعت کن و این چیزهای بیهوده و باطل را رها کن.

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک

یاعلی

انتهای پیام

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

یک نظر

  1. با تشکر از انتشار مطلب ما
    یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *