دسامبر 1, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

حضرت زهرا سلام الله علیها و حجاب

نوبت شما به نقل از وبلاگ “پایگاه فرهنگی سربداران” نوشت:

ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است در خصوص زندگی کوتاه و پربار حضرت فاطمه زهرا دو موضوع جلوه بیشتری دارد . یکی موضوع حجاب آن حضرت است و دیگری موضوع اثبات ولایت امیر المومنین.در باره حجاب ایشان زیاد گفته شده اماکم شنیده شده و کمتر عمل شده و درباره ولایت هم چنین است. اما براستی چرا؟به نظر می رسد سرّ این مطلب در لقمه های حرامی است که دانسته یانادانسته وارد سفره های ما می شود وهمان تاثیری را می گذارد که امام حسین در روز عاشورا فرمودند که شکمهای شما از حرام پرشده است وبه همین جهت حرف حق من در دل سیاه شما اثر نمی کند.

حضرت زهرا نه تنها در زمان حیات بلکه پس از مرگ نیز مواظب حجاب خودبودند.حجاب از نشانه های مهم عفت وپاکدامنی زنان است .

زنی که نسبت به حجاب خود بی اعتان باشد، به یقین نسبت به عفت و پاکدامنی خود نیز بی تفاوت است روزی فاطمه زهرا سلام الله علیها به اسماء فرمود:« چه بد است این تخته‌هایی که بدن مرده را برای تشییع جنازه روی آن می‌گذارند! زیرا وقتی زنی را روی آن قرار می دهند و پارچه ای بربدنش می کشند، حجم بدن او معلوم است.»

اسماء گفت:« من که در حبشه بودم،می‌دیدم مردم آنجا تابوتی از چوب درست می‌کردند و مرده را داخل آن می‌گذاشتند.» سپس اسماء با چوب خرما تابوتی لبه‌دار درست کرد و به فاطمه علیهاسلام نشان داد. حضرت فاطمه بسیار خوشحال شد و فرمود:« این خیلی خوب است. وقتی مرده را داخل آن قرار دهند و پارچه‌ای روی آن بکشند، دیگر معلوم نمی‌شودمرده مرد است یا زن.»

۹۲/۱۲/۱۹                                علیرضا مقدسی

انتهای پیام