مارس 28, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

دیدار مسئول دبیرخانه مساجد استان سمنان با امام جمعه بسطام

نوبت شما به نقل از وبلاگ ” بسطام آنلاین ” نوشت:

مسئول دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با امام جمعه بسطام دیدار کردند.

http://www.shabestan.ir/Images/News/Smal_Pic/21-12-1392/IMAGE635302265969628119.JPG

به گزارش خبرگزاری شبستان از سمنان، امام جمعه بسطام در این دیدار با تاکید بر وظیفه سنگین کانون های فرهنگی هنری مساجددر جامعه امروز اظهار داشت: جامعه ای که ما امروز داریم بسیار حساس است و باید هوشمندان و آگاهانه در این جامعه زندگی و نقش خود را به درستی ایفا کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین سید علی رضوی نسب با اشاره به جنگ نرم گفت: دشمن به دنبال استحاله فرهنگی جامعه ما و به خصوص از بین بردن بنیان خانواده هاست که باید هوشیاربود و با برنامه ریزی هدفدار و دقیق این حمله را دفع نمود.
وی با اشاره به توطئه‏های دشمنان گفت: دشمن امروز آگاه شده است و می‏داند که انقلاب اسلامی ستون استواری به نام ولایت و پشتیبان محکمی به نام ملت مسلمان ایران برابر اوست.
وی یکی از شاخص های مهم مسجد را نیروسازی برای انقلاب عنوان کرد و گفت: باید در این راستا کانون های مساجد نقش بیشتری داشته باشند .
وی با اشاره به اینکه مسجد یکی از مکان های مهمی است که دارای جاذبه های فراوان است، اظهار داشت: توجه به فعالیت های کانون های مساجد می تواند جوانان را بیشتر به سمت مسجد جذب کند.
رضوی نسب افزود: کانون های مساجد باید با امام جماعت مسجد کاملاً همراه باشند و نظرات امام جماعت مساجد را برای اجرای برنامه ها در نظر بگیرند.
مسئول دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری استان سمنان با اشاره به اینکه در بسطام تنها یک کانون بنام ربیع القلوب فعالیت دارد پیشنهاد تاسیس یک کانون جدید در مصلی این شهر را داد.
حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا حدادیان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از مسجد شروع شد و تداوم آن باید از مساجد باشد، اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد خیلی می توانند در این زمینه نقش داشته باشند.
وی خواستار تعامل بیشتر برای فعال کردن کانون های مساجد در شهر بسطام شد.