اکتبر 7, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

سروقامتی دیگر

 نوبت شما به نقل از ” سروقامتان دامغان ” نوشت: حسین امیری وقتی پانزده ساله بود با دستکاری فتوکپی شناسنامه در سال 1360 به جبهه رفت.

index

 حسین امیری وقتی پانزده ساله بود با دستکاری فتوکپی شناسنامه در سال 1360 به جبهه رفت. در سال 61 وقتی برای سومین بار به جبهه اعزام شده بود، به واحد اطلاعات و عملیات تیپ علی­ابن­ابی­طالب(ع) پیوست. سپس در سال  64جذب اطلاعات و عملیات لشکر 21 امام رضا(ع) گردید. او سالهای دفاع مقدس را به عنوان نیروی این واحد، فرمانده گردان اخلاص و فرمانده اطلاعات و عملیات این لشکر خدمت کرد.

در طی هشتاد و چهار ماه حضور در جبهه سه بار مجروح گردید و جانباز 30 درصد می­باشد. از ابتدا بسیجی بود و همچنان بسیجی باقی مانده است. فوق لیسانس ادبیات عرب گرفته است و در مدارس و دانشگاه­های دامغان به تدریس مشغول می­باشد.

از پنج سال حضور در جبهه خاطرات روز نوشت دارد و بقیه خاطرات­اش از جبهه را همان­زمان به صورت هفتگی، ماهانه و در یکی دو مورد دوماهانه نوشته است.

وی خاطراتش را در تقویم­های سر رسید سالانه نوشته است که آنها را همچنان حفظ کرده. این خاطرات ارزشمند، بدون هیچ پیرایه و مطلب اضافی واقعیت­های آن زمان را بیان می­کند. از حوادث گوناگونی که در شناسایی­های مختلف داشته است با کوتاه­ترین عبارات سخن گفته.

به علت از دست دادن یک انگشت و از کار افتادن دو انگشت دیگر خوش خط ننوشته است ولی به کمک خود ایشان این یاد داشت­ها قابل خواندن است. کمک خود ایشان از آن جهت ضروری بود که نام مکانها و موارد مهم را به صورت رمز نوشته.

موارد متعدد جزئی­ای در این خاطرات روز نوشت وجود دارد که برای درک روشن از جبهه، رفتار رزمندگان، رفتار دشمن، جو حاکم بر جبهه، تفریح و سرگرمی رزمندگان در جبهه، روابط متقابل رزمندگان با هم، چگونگی خورد و خوراک و استراحت آنان، نیایش فردی و جمعی رزمندگان، عزاداری و شادمانی آنان لازم است. مضافاً بر اینکه گزارش جزئیات عملیات شناسایی که چه بسا در عمق خاک دشمن انجام گرفته است ما را بیشتر با خطراتی که این عزیزان مواجه بودند، آشنا می­کند.

او بارها تا مرز شهادت رفته است همچنان که اکثریت قریب به اتفاق دوستانی که با او کار می­کردند به شهادت رسیده­اند.

 

به لطف خداوند حاج حسین امیری همچنان سرحال و قبراق در حال خدمت است. مسجد حضرت ابوالفضل(ع) دامغان پایگاهی شده است که تعدادی از جوانان و نوجوانان گردا گرد این شمع فروزان کسب فیض می­کنند.