دسامبر 1, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

500 اصله نهال در مدارس شاهرود کاشته شد

خبرگزاری فارس: 500 اصله نهال در مدارس شاهرود کاشته شد

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بسیج دانش آموزی شاهرودحوزه مقاومت ایمان” نوشت:به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، محمدمهدی اسماعیلی

خبرگزاری فارس: 500 اصله نهال در مدارس شاهرود کاشته شد

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، محمدمهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، بیش از 500 اصله نهال در واحدهای مقاومت بسیج دانش ‏آموزی شهری و روستایی شاهرود کاشته شد.

وی افزود: با هماهنگی به عمل آمده با بسیج سازندگی و اداره منابع طبیعی شاهرود، بیش از 500 اصله نهال درختان کاج، چنار و زیتون در واحدهای مقاومت بسیج دانش ‏آموزی شهرستان شاهرود کاشته شد.

رئیس سازمان بسیج دانش ‏آموزی شاهرود تصریح کرد: با توجه به تأکید اسلام بر غرس نهال و تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب در احیای منابع طبیعی و سرسبزی شهرها، بسیج دانش ‏آموزی این برنامه را با همکاری دانش ‏آموزان بسیجی واحدها انجام داد.

اسماعیلی با بیان اینکه در سال‏های گذشته نیز بسیج دانش‏آموزی در این امر فعال بوده است، افزود: کاشت نهال به یاد شهدای دانش ‏آموز در بلوار اصلی روستای دیزج، کاشت نهال به یاد شهدای دانش‏آموز در بلوار علامه مجلسی شاهرود و کاشت نهال در روستای سطوه شاهرود در گرامیداشت این ایام انجام شده است.

رئیس سازمان بسیج دانش ‏آموزی شاهرود تصریح کرد: امسال نیز در کنار کاشت نهال، 127 نهال به یاد 127 شهید دانش‏ آموز شهرستان شاهرود در واحدهای مقاومت روستایی طرود، سطوه، دیزج، دهملا و شهر رودیان کاشته می‏شود تا یاد و نام این شهیدان ساری و جاری باشد.

15 اسفند ماه، روز درخت‌کاری و آغاز هفته منابع طبیعی در تقویم رسمی کشورمان است.