آوریل 2, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

تغییر باورها و اعتقادات هدف دشمنان در جنگ نرم است

خبرگزاری فارس: تغییر باورها و اعتقادات هدف دشمنان در جنگ نرم است

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بسیج دانش آموزی شاهرودحوزه مقاومت ایمان” نوشت:به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، علی عامری در جمع دانش‌آموزان سال سوم متوسطه

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، علی عامری در جمع دانش‌آموزان سال سوم متوسطه اول که در دوره آموزشی درس آمادگی دفاعی در سالن اجتماعات دبیرستان دوره اول شاهد شاهرود شرکت کرده بودند، در سخنانی با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب در خصوص جنگ نرم دشمنان اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب به عنوان چشم بینا و هدایت‌کننده کشتی انقلاب از ابتدای رهبر جامعه اسلامی بر موضوع جنگ نرم دشمن تأکید داشته و بارها و بارها آن را گوشزد فرموده‌اند.

وی افزود: دشمنان ما به وسیله جنگ نرم و جنگ روانی در تلاش هستند تا انقلاب اسلامی را نابود کنند و تاکنون از هیچ تلاشی در این راه مضایقه کرده‌اند.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانش‌آموزی شهرستان شاهرود تصریح کرد: استکبار جهانی و در رأس آن، آمریکا با جنگ روانی خود در تلاش است تا باورها، اندیشه‌ها، اعتقادات و ارزش‌های جامعه ما را دچار دگرگونی کند.

وی خاطر نشان کرد: دشمن در این راه، از ابزاری استفاده می‌کند و فنونی را به کار می‌گیرد تا بتواند با کم‌ترین هزینه و بیشترین تأثیرگذاری به اهداف خود برسد.

عامری با بیان ابزار جنگ نرم دشمن گفت: دشمن با ابزارهای تبلیغاتی خود که اساسی‌ترین رکن جنگ و عملیات روانی بوده، در تلاش است که جامعه ما را از درون دچار استحاله کند.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانش‌آموزی شهرستان شاهرود بیان کرد: آنها با استفاده از ماهواره، اینترنت، کتب، همایش‌ها و سخنرانی‌ها و بازی‌های رایانه‌ای و فیلم و سریال تلاش می‌کنند تا به اهداف از پیش تعیین شده خود دست یابند.

این کارشناس رسانه با بیان اینکه بیش از 3 هزار شبکه ماهواره‌ای وجود دارد، افزود: بیش از یک دهم این شبکه‌ها فارسی زبان هستند و تلاش می‌کنند تا بر جامعه فارسی‌زبان که هدف اول آن ایران اسلامی است، تأثیرگذار باشند.

عامری اظهار کرد: دشمن با این هجمه تلاش می‌کند تا بنیان خانواده ایرانی را کم کم سست و متزلزل کند که اگر این‌گونه شد، آن‌وقت جامعه نیز دچار تزلزل خواهد شد.

وی با تأکید بر حفظ باورها و ارزش‌های جامعه اسلامی گفت: دشمن می‌خواهد با این ابزار شناخته شده و تبلیغات منفی جامعه و به ویژه نسل جوان را به این سمت هدایت کند که باید غربی شوند و اعتقادات آنها بی‌ارزش است.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانش‌آموزی شهرستان شاهرود با اشاره به نمونه‌هایی از جنگ روانی دشمن در طول 35 سال انقلاب اسلامی گفت: دشمن در فتنه 88 قصد براندازی نرم انقلاب اسلامی را داشت و تلاش کرد مانند کشورهای دیگر که انقلاب‌های رنگین در آن انجام داده بود به اهداف خود برسد.

وی افزود: اما دشمن حساب استواری و استحکام قدرت ایمان و معنویت درونی ملت ما را نکرده بود و اینجا شکست خورد و تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایش به نتیجه نرسید.

عامری تأکید کرد: قدرت ایمان و معنویت انقلاب اسلامی ایران آنقدر قوی و استوار است که تمام تلاش دشمنان برای ضربه زدن به این سنگر مستحکم تاکنون بی‌نتیجه مانده و خواهند ماند.

وی افزود: شما دانش‌آموزان باید با کسب علم و معرفت برای ارتقای و سربلندی کشور خود تلاش کنید و بدانید که دشمن می‌خواهد این علم و دانش همراه با معرفت و بصیرت در شما وجود نداشته باشد.