اکتبر 7, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

یادی از شهدای سرخه در حماسه مجنون

نوبت شما به نقل از وبلاگ “از چغالوند تا شلمچه” نوشت:

اسفند ماه 62  یادآور حماسه آفرینی  رزمندگان اسلام  در جزایر مجنون است . عملیات خیبر در سوم اسفند ماه و  با رمز یا رسول الله (ص)آغاز و جزایر مجنون به تصرف رزمندگان اسلام درآمد . دشمن بعثی تمام توان نظامی خود را برای بازپس گیری جزایر  بکار گرفت  و به قول رزمنده ها جزیره را با گلوله های تانک و توپ شخم زد. علیرغم بارش گلوله ها و بمباران شیمیایی منطقه رزمندگان اسلام که پیام شفاهی امام مبنی بر اینکه ” جزایر باید حفظ شود ” را شنیده بودند مردانه جنگیدند و با خونشان جزایر را حفظ نمودند . در این  حماسه 5 گل خوشبو از دیار سرخه  در مجنون پرپر شدند.

1-      شهید عبدالله کرمانی  متولد مردادماه 1346 که فقط 16 بهار از عمرش گذشته بود  چنان مردانه در جزایر مجنون  جنگید که هنوز هم همرزمانش حماسه آفرینی های او را به یاد دارند و خاطرات نابی از او تعریف می کنند .

2-      شهید ابراهیم سبحانی  متولد مرداد ماه سال 43 که بعد از چندین بار حضور در جبهه  از اوایل سال به واحد اطلاعات و عملیات پیوسته بود  در حالیکه چند ماهی از شهادت دایی عزیزش مرتضی وطنی نگذشته  و پیکر پاکش  بر روی کوههای پنجوین  مانده بود از جزایر مجنون مهمان دایی شهیدش گردید

3-      شهید زین العابدین امامی متولد  آذر ماه 1345  که  همراه با رزمندگان لشکر 27 محمد رسول الله (ص) تهران به جبهه رفته بود در اولین روزهای عملیات خیبر آسمانی شد و به ما وصیت نمود که ” در راه به دست آوردن اسلام واقعي بايد از مال و جان و فرزندان و پدرو مادر و. . . گذشت.”

4-      شهید علیرضا فیض متولد شهریور ماه سال 1346 که تنها پسر خانواده بود برای دفاع از اسلام عازم جبهه های نبرد شد و در حماسه خیبر در جزایر مجنون  آسمانی شد و این جمله از او برایمان به یادگار ماند ” اي ملت عزيز راه شهيدان را ادامه دهيد.

5-      شهید غلامرضا ادهم متولد پنجم آبان سال 1334 که پس از اتمام تحصیلات در یکی از مدارس ورامین استخدام شده بود بعد از چند بار حضور در جبهه ها همراه با رزمندگان  ورامین  در عملیات خیبر آسمانی شد و پیکر پاکش در جزایر مجنون باقی ماند  تا اینکه در بهمن ماه  سال 1375  بعد از 13 سال بی خبری پیکر مطهرش  به وطن بازگشت و در گلزار شهدای سید فتح الله ورامین زیارتگاه عاشقانش شد. او در وصیتنامه اش می گوید : ” ای خدایی که جان ما در دست توست ای خدایی که خالق ما بندگانی و آنچه موجود است از آن توست ای خدای بزرگ از توعاجزانه می خواهم که مرگ باعزت را نصیبم گردانی و مرا باتمام  غفلتها و نادانیها ببخشی ………….. از همسرم می خواهم که فرزندانم را طوری تربیت کند که در راه اسلام و رضای خدا قدم بردارند …

 اسفند ماه همچنین سالگرد  شهید محمد علی جلال می باشد که در مهر ماه سال 1345 دیده به جهان گشود و در 14 اسفند 1361  در منطقه  عملیاتی جنوب   آسمانی شد.

شهید دیگر اسفند ماه سرخه شهید داود جمال می باشد که در مرداد ماه 1347 در سرخه دیده به جهان گشود و در اسفند ماه 1366 در جبهه میمک به شهادت رسید.

اسفند ماه یاد آور خاطره جانباز شهید سردار علیرضا ابراهیمی  نیز می باشد . او که بعد از سالها تحمل  عوارض ناشی از گاز های شیمیایی و چند ماه بستری شدن در بیمارستان  در 14 اسفند ماه سال 1386  در سن 49 سالگی به دوستان شهید و برادر شهیدش محمد رضا ابراهیمی  پیوست.

وقتی که خاطرات اسفند ماه را مرور می کنیم خاطرات شهدای عملیات بدر نیز در مقابل چشمانمان  قرار خواهد گرفت که در یادداشت بعدی به 11 شهید خطه سرخه در عملیات بدر  متوسل و یادشان را گرامی خواهیم داشت .

شرمنده شهدا – اسمعیل ادهم

انتهای پیام