مسابقات بین ‏المللی لیگ علمی «پایا» در شاهرود برگزار شد

خبرگزاری فارس: مسابقات بین‏المللی لیگ علمی «پایا» در شاهرود برگزار شد

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بسیج دانش آموزی شاهرودحوزه مقاومت ایمان” نوشت:به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، علی شیرزاد در گفت‌وگو با

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، علی شیرزاد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مسابقات لیگ عملی بسیج دانش‌آموزی با حضور بیش از 30 گروه علمی خواهر و برادر در شاهرود برگزار شد.

وی افزود: مسابقات لیگ علمی بسیج دانش‌آموزی به صورت بین‌المللی است و تیم‌های علمی واحدهای مقاومت بسیج دانش‌آموزی امیدان، پویندگان و پیشگامان حوزه‌های ایمان، ایثار و کوثر در آن شرکت کردند.

مسئول علمی پژوهشی بسیج دانش‌آموزی شاهرود تصریح کرد: این لیگ عملی با هدف تقویت روحیه هم‏فکری و کار جمعی در دانش‌آموزان در راستای ارتقای سطح علمی و رشد خلاقیت و کارآفرینی در آنها انجام می‌شود.

شیرزاد خاطرنشان کرد: این آزمون به صورت گروه‏های پنج نفره شد که به صورت گروهی به 25 سئوال عمومی و تخصصی با ارائه پیش‏آزمون پاسخ دادند.

وی خاطرنشان کرد: در استان سمنان، 750 نفر در قالب 145 گروه در این مسابقات به رقابت پرداختند.

مسئول علمی پژوهشی بسیج دانش‌آموزی شاهرود افزود: در شاهرود، 30 گروه در مقاطع ششم و هفتم ابتدایی، سوم متوسطه اول و اول و دوم و سوم متوسطه دوم در رشته‌های علم پایه، ریاضی، فیزیک، شیمی، نجوم و کامپیوتر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

شیرزاد تصریح کرد: در پایان به تیم‌های برتر بین‌المللی و استانی که بهترین نتایج را کسب کرده‌اند، هدایایی اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به کسب عنوان برتر استان در سال گذشته گفت: تیم امیدان شاهد پسرانه شاهرود در سال گذشته مقام برتر استان را کسب و هدایایی نفیسی به این تیم اهدا شد.

درباره

کلیک کنید

بیت کوین در آینده و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده

محققان دانشگاهی در دانشگاه تگزاس حداقل نیمی از افزایش بیت کوین را به قیمت پائین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *