مارس 27, 2023

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

مسابقات بین ‏المللی لیگ علمی «پایا» در شاهرود برگزار شد

خبرگزاری فارس: مسابقات بین‏المللی لیگ علمی «پایا» در شاهرود برگزار شد

نوبت شما به نقل از وبلاگ “بسیج دانش آموزی شاهرودحوزه مقاومت ایمان” نوشت:به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، علی شیرزاد در گفت‌وگو با

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، علی شیرزاد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مسابقات لیگ عملی بسیج دانش‌آموزی با حضور بیش از 30 گروه علمی خواهر و برادر در شاهرود برگزار شد.

وی افزود: مسابقات لیگ علمی بسیج دانش‌آموزی به صورت بین‌المللی است و تیم‌های علمی واحدهای مقاومت بسیج دانش‌آموزی امیدان، پویندگان و پیشگامان حوزه‌های ایمان، ایثار و کوثر در آن شرکت کردند.

مسئول علمی پژوهشی بسیج دانش‌آموزی شاهرود تصریح کرد: این لیگ عملی با هدف تقویت روحیه هم‏فکری و کار جمعی در دانش‌آموزان در راستای ارتقای سطح علمی و رشد خلاقیت و کارآفرینی در آنها انجام می‌شود.

شیرزاد خاطرنشان کرد: این آزمون به صورت گروه‏های پنج نفره شد که به صورت گروهی به 25 سئوال عمومی و تخصصی با ارائه پیش‏آزمون پاسخ دادند.

وی خاطرنشان کرد: در استان سمنان، 750 نفر در قالب 145 گروه در این مسابقات به رقابت پرداختند.

مسئول علمی پژوهشی بسیج دانش‌آموزی شاهرود افزود: در شاهرود، 30 گروه در مقاطع ششم و هفتم ابتدایی، سوم متوسطه اول و اول و دوم و سوم متوسطه دوم در رشته‌های علم پایه، ریاضی، فیزیک، شیمی، نجوم و کامپیوتر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

شیرزاد تصریح کرد: در پایان به تیم‌های برتر بین‌المللی و استانی که بهترین نتایج را کسب کرده‌اند، هدایایی اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به کسب عنوان برتر استان در سال گذشته گفت: تیم امیدان شاهد پسرانه شاهرود در سال گذشته مقام برتر استان را کسب و هدایایی نفیسی به این تیم اهدا شد.