می 25, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

در سی و پنجمین جشن انقلاب شهداء شرمنده ایم!

نوبت شما به نقل از وبلاگ “ن و القلم و ما یسطرون” نوشت:

22 

در سی و پنجمین جشن انقلاب شهداء شرمنده ایم
 
پیامبراسلام و معلم اخلاق بشریت؛ حضرت محمّدصلّی الله علیه وآله درپای بندی به عهد و پیمان؛ که عهد با خدا و انسان را شامل می شود؛ فرمودند:
 
وعده هم نوعی دیِن است؛ وای برکسی که وعده دهد و خلف وعده کند؛ وای برکسی که وعده دهد و خلف وعده کند.”          کنزالعمال ح ۶۸۶۵
 
نحوه فرمایش پیامبراسلام؛ برگرفته از آیه یک سوره مائده ” یا ایها الذین امنوا اوفوا بالعقود” عذاب خدا را به کسی که خلف وعده کند؛ ثابت می کند. بنابراین؛ طبق آیه قرآن و روایات متعدد؛ عمل به وعده؛ وظیفه و امری واجب بر وعده دهنده هست؛لذا ؛حلال بودن تمام امکانات مادی و معنوی و… رئیس جمهور و وزراء و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و هرمنصب دیگر؛ مشروط به ادای وعده ها و قولها و دیِن هست.
 
شهدا شرمنده ایم؛ رئیس جمهور ملبّس به لباس پیامبر اسلام؛ رأی ها را با وعده رفع مشکلات معیشت مردم تا ۱۰۰روز؛ به دست آورد؛ کاری به حلال و حرام این حقوق ماهانه ندارند؛ فقط طوری حرف می زنند که رأی مثبت مردم را بگیرند! اما خبری ازعمل به وعده که رأی ها مشروط به انجام آن بود؛ نیست؛ چون توان مدیریتی ندارند. قراربرتصاحب مناصب کشورتوسط هاشمی بود؛ که انجام شد؛ ولی حقوق ماهانه ازبیت المال؛ برای خدمت به مردم و به خاطرعمل به این وعده و وعده های دیگری که از طرف وزراء داده شد؛ هست؛ که زحمت برای مردم شدند!
همگی به خدا و قرآن قسم خوردند؛ ولی عکس قسم ها و وعده ها عمل می کنند؛  امر به معروف و نهی از منکرکنندگان که اکثریت فرهیختگان ومردم هستند؛ با ابزارتوهین؛ قصد سکوتشان را دارند؛ صداقت و شفافیّت عملکرد در بین بیشترصاحب منصبان درهرسه قوا و…؛ از ترس ازدست دادن میز؛ کیمیا شده؛خوش به حالتان رفتید و این روزها را ندیدید.
 
‌اما امیدمان حرف این شهید است: شهید غلامعلی پیچک: “مسئولیت ما، مسئولیت تاریخ است. بگذارید بگویند حکومت دیگری بعد از حکومت علی بود به اسم حکومت خمینی که با هیچ ناحقی نساخت تا سرنگون شد؛ ما از سرنگونی نمی‌ترسیم، از انحراف می‌ترسیم!”
 
شهدا شرمنده ایم؛ وصیت شهید حمید باکری تحقق یافت؛ که گفت” این مردان رزم امروز، پس از جنگ سه دسته خواهند شد:
۱ دسته‌اي‌ به‌ مخالفت‌ با گذشته‌ خود برمي‌خيزند و از گذشته‌ خود پشيمان‌ مي‌شوند.
2- دسته‌اي‌ راه‌ بي‌تفاوتي‌ را برمي‌گزينند و در زندگي‌ مادي‌ خود غرق‌ مي‌شوند

3- دسته‌اي‌ به‌ گذشته خود وفادار مي‌مانند و احساس‌ مي‌كنند كه‌ از شدت‌ مصائب‌ و غصه‌ها دق‌ خواهند كرد.

شهداء شرمنده ایم؛ در چهارمین دهه انقلاب؛ به جایی رسیده ایم که رئیس جمهور همان کشوری که برای ماندنش جانتان را نثارش کردید؛ برای ساکت کردن منتقدان که همان دسته سوم هستند؛ دراصراربه اجرای توافق یک طرفه با دشمن خونی اسلام و مسلمانان و مردم ایران؛ خودش و مشاورش و…؛ از درتوهین وارد شده و آنها را بی سواد و بی قانون وافراطی و لبوفروش و حسود و … می خوانند؛ اینها برای رضایت دشمنان خدا و دین خدا؛ به مردم کشورخودشان؛ توهین می کنند؛ درآذرماه سال جاری در مصاحبه با روزنامه فایننشیال تایمز در پاسخ به سئوالی درباره شخصیت اوباما، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا را فردی بسیار مودب می خواند و می گوید: ” در گفت‌و‌گوی تلفنی [با اوباما در مهرماه] که داشتیم، ‌وی را فردی بسیار مؤدب و باهوش یافتیم” روحانی همچنین مهرماه درباره سخنرانی اوباما در سازمان ملل گفته بود: “سخنرانی اوباما كه لحنی متفاوت با گذشته داشت را بایستی به عنوان یك قدم مثبت برای حل و فصل مسایل بین ایران و غرب ارزیابی كنیم”!

هرمسلمانی با شنیدن این جملات؛ خون گریه کند جا دارد؛ فریادها را همچون فریاد کربلائیان؛ نمی شنوند؛ یکی به دشمنان اسلام لبخند می زند؛ تا کوتاه بیایند! یکی کراوات می زند؛ تا دشمنان اسلام خیالشان راحت باشد که همفکر آنها هستند؛ هرچه بگویند موافقند! اینها معاویه ویزید وشمر وعمروعاص و… زمان را نشناختند؛ به دلیل نادانی و حرص دنیا؛به جای دشمنان اسلام؛ به علویان وحسینیان یورش می برند.

ولی شهداء مفتخریم؛ به اینجا رسیدیم که دسته سوم ازشدت مصائب احساس می کنند دقّ می کنند؛ امّا برای پاسداری ازاسلام و نظام اسلامی و خون شهداء؛ همچون دیواری آهنین دربرابر ظالمان داخلی و خارجی ایستاده اند؛ و خم به ابرو نمی آورند تا صبح ظهورمنجی عالم فرا رسد؛ وامانت امام خمینی (ره)راهرچند زخم خورده ورنجورازدو دسته اول؛ تحویلش دهند.

شهداء شرمنده ایم؛ درست است که برای بعضی ازآمران به معروف و ناهیان از منکر؛ که به ریشه ها می زنند؛ بیشتر روزها کربلاست؛ هرکس هرچه در اختیار دارد؛ از قلم وامضا و زبان و قدرت و پول وتطمیع و… سنگ می زند؛ درست است که؛ مثل کربلا چادراز سر محجّبه ها می کشند و تعرّض به ناموس مردم علنی شده و صاحب منصبان درحال تماشا؛ به جرم این که از قبیله علویان و حسینیان هستند؛ ولی؛ مفتخریم؛ که همچنان به عهد خود با خدا و ائمه علیهم السلام؛ برای یاری یوسف زهرا؛ پای بندیم. همه این سختی ها برای یک لحظه خوشنودی فاطمه زهرا سلام الله علیها می ارزد. پای میزان؛سزای این سنگها و توهین ها و… را خواهیم ستاند.

 شهداء شرمنده ایم؛ به قول شهید آوینی ” در نظام جمهوری اسلامی همه آزادند؛ جزحزب اللهی ها”! وقتی ما حرف می زنیم سنگ و توهین و فحش و… دریافت می کنیم؛ امّا؛ دوستان دشمنان اسلام؛ همانهایی که روز عاشورای سال ۸۸ بی حرمتی به مساجد وجسارت و توهین به اباعبدالله در کارنامه دارند؛ هرکس علامتی از مذهبی بودن داشت؛ به قصد کشت؛ زدند؛ همانها با امنیت کامل و آزادی؛ باز در تلاش اجرای اهداف دشمنان اسلام هستند. قوه قضائیه؛ یاردیرین اینها همچنان؛ آزادی وامنیت کامل را فراهم کرده؛ و مجازات را نصیب یاران بدون جرم اسلام وانقلاب کردند!

 شهداء شرمنده ایم.این درد دل! را یکی دیگر ازملبّسین به لباس پیامبراسلام که از سرشاخه‌های افراطیون دردولت اصلاحات بود؛ می‌گوید نباید کاری کرد که حکومت مانند مجلس ششم احساس خطر کند.

به گزارش کیهان، عبدالله نوری چند روز پیش در جلسه محفلی افراطیون در مشهد با بیان این که نمره قبولی به عملکرد دولت می‌دهد، گفت: گر چه در سیاست داخلی و مشکلات جدی مثل حصر موسوی و کروبی و رهنورد و یا مسئله زندانیان سیاسی تغییری به وجود نیامده اما باز هم ناامید نیستیم و امیدواریم که مشکلات برطرف شود.
 
وی گفت: نباید انتظار داشت که اتفاق خاصی بیفتد. آنچه تاکنون اتفاق افتاده نسبتا خوب بوده ولی دولت گرفتاری‌های خودش را دارد مثلاً همین آقای جهانگیری تا قبل از این که معاون اول رئیس‌جمهور شود هر بار که به قم می‌آمد به دیدار آقای صانعی می‌رفت اما حالا که معاون اول شده وقتی به دیدار ایشان می‌رود اعتراض می‌شود و حتی مسئله برکناری وی مطرح می‌شود که نشان از وجود موانع دارد.
 
به دسته سوم سخت می گذرد؛ هیچ کس هیچ حقّی برای ما جزعذاب کشیدن قائل نیست؛ امّا؛ مفتخریم؛ که توفیق زمینه سازی ظهور را با پاسداری از انقلاب اسلامی پیدا کردیم.
 صبح ظهور نزدیک است؛ هرچند لاله ها زیاد می شوند؛ و دلها پرخون تر؛ امّا همچنان از حقّ می گوییم و باطل را هرچه باشد و هرکس باشد و هرجا باشد و به هررنگی؛ ناروا می دانیم؛ چون؛ بندگی و ترس را فقط از خدا لازم می دانیم و تنها راهنمایمان پیامبر و کتاب خداست و چهارده نورحجت خدا معلم بشریت؛ پس مفتخریم که سخنگوی حقّ شدیم و یار مظلوم.
 
 
مطالب مرتبط :
 
صف‌های «سبد کالا» به آمریکا گرا می‌دهد که در ایران خبرهایی هست/ هر حرفی علیه نظام می‌زنند و می‌گویند آزادی نیست!
 
 
مشاور روحانی کراواتی شد 
 
 
 
 
 

انتهای پیام