می 24, 2022

نوبت شما

باشگاه وبلاگ نویسان استان سمنان

امام خمینی؛ پایه گذار ولایت فقیه در ایران

نوبت شما به نقل از وبلاگ “منطقه و بیداری اسلامی” نوشت:

untitledgfx

روز دوازده بهمن سال57 در ساعت 9:27:30 دقیقه بامداد بود که هواپیمای حامل امام خمینی (ره) در فرودگاه مهرآباد برزمین نشست، پرنده ای به ایران آمده بود، نوری وارد شده بود و در بزرگ باز شده بود، سرتاسر باغ را پیمود، پله ها را پایین آمد حکم پیری داشت که عبا بر تن می کند، شکاف انداخت و بر دل ها نفوذ کرد، طول جمعیت استقبال کننده از امام عزیز به 33 کیلومتر رسیده بود، از خفت و خواری زمان قبل خبری نبود، چشمها باز شده بود، انقلاب اسلامی ایران برای مردم ایران حلاوت و سکر صبح را داشت، دیگر این تن مال ما نبود قبل از آن هم مال ما نبود، مردم از محفظه چهام وجود پریده بودند به شاخه اول، این حالت را از قبل می شناختند، وقتی که گرایه امانشان نمی داد، یقین آدمی ما همانی نیست که نام ما را داشت، پرده ای مخفی تر و در بهمن1357 این پرده افتاد، مردم ایران در ولایت چیزی دیدند که کیمیا است .

و جمهوری اسلامی با رهبری داعیانه امام خمینی، نتیجه و برآیند انقلاب اسلامی شد که در سال 1357 به پیروزی رسید، و جانشین نظام وابسته سلطنتی پهلوی گردید، هدف امام این نبود که مردم ایران با نادیده گرفتن اصول و ارزشهای الهی اسلامی انسانی به قدرت برسند، اگر امام و مردم از اصول و ارزش ها پیروی کردند و سختی های زیادی را متحمل شدند در عوض سرافراز ، پیشرفته ، مستقل و الگوی جهانیان شدند.

مردم ایران ولایت را حس می کنند و آن را از خود می دانند، خصوصیات والا و روشنگری مقام رهبری، بینش مردم ایران را به شور و شوق و شعوری رسانده است که اقتدار و صلابت ایران را باور دارند، و به آن معرفت رسیده اند که در وجود آقا چهره می نمایاند، از دوست و دشمن ایرانی و ایرانیان معترف هستند که ایران بدون ولایت در همان دوران اوایل انقلاب دچار تحریف می شد.

رهبری گوهر بی همتایی است که خداوند بزرگ به خاطر شایستگی مردم ایران در دسترس شان قرار داده است، و این فرموده امام راحل است که فرمودند، پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت نرسد، و هنوز هم طنین صدای امام توسط جانشین به حقش فریاد زده می شود و در جهان می پیچد.

خیلی از افراد سعی کرده اند تا انقلاب اسلامی ایران در سال57 را در ردیف سایر انقلابهای معمولی دنیا بدانند، اما در عمل هرگز این طور نیست و حقیقت ندارد ، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تنها یک حادثه داخلی برای تغییر یک رژیم سیاسی نبود ، جنبش‏های اسلامی معاصر، حیات خود را مدیون انقلاب اسلامی هستند، زیرا انقلاب اسلامی، به اسلام و مسلمانان حیاتی تازه بخشید، آنان را از عزلت و حقارت نجات داد، و اسلام را به عنوان تنها راه ‏حل برای زندگی سیاسی مسلمانان مطرح ساخت، با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، بزرگ ‏ترین تحول جهانی قرن بیستم به وقوع پیوست، و پیروزی انقلاب اسلامی، چه در داخل و چه در خارج از کشور، ناظران را با پدیده‏ای تازه در صحنه سیاسی جهان رو به ‏رو ساخت.

انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی ره بعد از ورود به ایران ، غرور ملت ‏های مستضعفی را که سالیانی زیادی را مورد ظلم قرار گرفته بودند را به آنان باز گرداند، امام (ره) نه تنها توانست سرنوشت کشور ایران را تغییر دهد، بلکه میلیون‏ها انسان راه گم ‏گشته، در برهوت جاهلیت عصر مدرن را، به بازگشتی دوباره به معنویت و یکتا پرستی و اسلام ناب فراخواند.

اکنون به برکت انقلاب اسلامی ایران است که مسلمانان جهان از سال‌های غفلت و جهل گذشته خود دور شده‌اند، و این مساله ناشی از بیداری اسلامی مسلمانان در جهان اسلام است ، که باعث شده مسلمانان جهان امروز بسیار سر زنده ‌تر و امیدوارتر از گذشته به توان خود برای ایجاد زندگی بهتر و تاثیرگذاری بیشتر برای سرنوشت خود از طریق راهکاری مردم سالارانه پی ببرند.

ولایت فقیه که امام راحل پایه گذاری کرد، یک تمرکز و قبضه اقتدار است، که ایران را ایرانی مقتدر کرده است، ایران بدون ولایت مثل کسی است که خونی در رگها ندارد ، خونی که در رگ هایش هست گرما ندارد.

انقلاب اسلامی و مردمی57 بدون هیچ ‌گونه مرزبندی طبقاتی و گروهی بوده، و فقط ایدئولوژی اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله را دارا می ‌باشد، که سازش با نظامهای رایج و زورگوی دنیا را بر نمی تابد، و رهبری آن توسط یکی از کم نظیرین مردان تاریخ ، حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) و جانشین خلف اش، ویژگیهای خاص خود را دارد و دنیا با چنین انقلابی و با چنین رهبرانی آشنایی نداشته و ندارد.

و این اسلام ناب محمدی به پشتیبانی ولایت فقیه خواهد بود که بر دنیا مسلط می شود، و امروز ثابت شده است که توفیقات نهادهای انقلابی مانند بسیج، سپاه، جهاد سازندگی و غیره…. مرهون مدل حکومتی مبتنی بر ولایت فقیه است، که عقربه زمان را به نفع اسلام ناب شیعی چرخانده است.